piknikdadaW niedzielę, 23 sierpnia o godz. 12 w Muzeum Sztuki w Łodzi rozpocznie się Piknik DADA. Potrwa do godz. 16. Wstęp wolny.

Piknik będzie towarzyszył finisażowi wystawy Dada Impuls. Z Kolekcji Egidio Marzony. Piknik rozpocznie się spacerem po wystawie, który poprowadzą jej kuratorzy: Paulina Kurc-Maj i Paweł Polit. Następnie zaproszą gości na muzealny dziedziniec, gdzie przygotowano atrakcje zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Najmłodsi uczestnicy będą mogli obejrzeć spektakl “Wombat nie śpi”, w wykonaniu grupy teatralnej Sztuka Ciała, realizującej się w projektach skupionych na sztuce pantomimy i teatrze ruchu. Dorosłych widzów zaproszą na spektakl “Kobieta Kalendarz” – interaktywny projekt performatywno-teatralny dotykający tematyki kobiecości.

Będzie można również wziąć udziału w loteryjce fantowej, w której temperaturę podniosą cenne i zaskakujące nagrody. Wielbiciele filozofii odnajdą się przy Generatorze Pytań Egzystencjalnych – każde pytanie będzie można wypisać na koszulce za pomocą szablonów i farb w sprayu. Zgodnie ze strategią futurystów i dadaistów, miłośników literatury organizatorzy zaproszą do tworzenia poematów automatycznych. Pojawia się rownież Zaskakujące Maszyny do Tworzenia Rysunków Automatycznych, które zaciekawią nie tylko zwolenników inżynierii.

Na dziedzińcu muzeum pojawią się szachy. Wielbicieli tej szlachetnej gry, która fascynowała m. in. Marcela Duchampa, zapraszamy do pojedynku z mistrzem szachowym Piotrem Straupiszem.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
baluckiespotkania
XX Bałuckie Spotkania Recytatorów
_db_9001
Otwarcie Centrum Nauki EC-1
Piknik rodzinny „My Polacy 1918-2018”

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*