20 września uczniowie pięciu szkół podstawowych wezmą udział w sprzątaniu dzielnicy Widzew. Wydarzenie organizowane jest przez Centrum Handlowe Tulipan oraz Szkołę Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata i odbędzie się już po raz piąty.

 Te ekologiczne działania zainicjowane  są przez uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata, którzy chcieli zadbać o okolicę oraz otaczającą ich placówkę i zmobilizować mieszkańców do wspólnego działania na rzecz środowiska lokalnego. Do udziału w projekcie, który przybrał postać zawodów, zaprosili także okoliczne szkoły podstawowe. Mechanizm jest bardzo prosty – szkoła, która zbierze najwięcej odpadów, wygrywa atrakcyjne nagrody dla swojej placówki. Tym sposobem co roku zbierane są prawie dwie tony odpadów podczas każdego  wydarzenia W zeszłym roku zwycięska Szkoła Podstawowa Nr 37 im. Janusza Kusocińskiego zebrała aż 506 kilogramów śmieci. Ważenie śmieci odbywa się przy każdej ze szkół, a finał będzie miał miejsce w Centrum Handlowym Tulipan, które od początku wspiera uczniów w realizacji projektu.

Można śmiało powiedzieć, że akcja ma już charakter cykliczny. „Porządek musi być” obowiązkowo wpisujemy w kalendarz imprez odbywających się w naszym Centrum. To cieszy podwójnie, gdyż jest to inicjatywa młodych ludzi, którym leży na sercu to, co dzieje się w ich otoczeniu. – chwali projekt Katarzyna Woźniak, Dyrektorka Centrum Handlowego Tulipan.

W tym roku udział w akcji wezmą szkoły podstawowe numer  4, 33, 114, 170 i 199.

Więcej informacji na www.chtulipan.pl oraz fanpage’u Centrum Handlowego Tulipan na portalu Facebook – www.facebook.com/CH.Tulipan.

Patroni akcji: Prezydent Miasta Łodzi, Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Łodzi, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Łodzi,  Fundacja Nasza Ziemia, Plaster Łódzki,  ŁódzkieMamy.pl., Castorama, Wod-Gaz

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Art_of_Breaking
Festiwal Art of Breaking 2015 – informacje
Folk Festiwal
Retroszycie przy Piotrkowskiej 217

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*