tydzienprzedsiebiorczosciW dniach 13-19 listopada odbędzie się wyjątkowa X edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. To międzynarodowy projekt, którego celem jest wspieranie przyszłych i obecnych przedsiębiorców, wspieranie edukacji w zakresie przedsiębiorczości i budowanie mostów między sektorem prywatnym, publicznym i pozarządowym tak, by podejmowały wspólne działania na rzecz rozwoju przedsiębiorczości.

Wyjątkowość Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości opiera się na dobrowolnym zaangażowaniu ogromnej ilości firm, szkół, uniwersytetów, instytucji państwowych i osób prywatnych. Włączyć się w projekt można bardzo łatwo: Jako partner – rejestrując się na stronie www.tydzienprzedsiebiorczosci.pl i zgłaszając chęć organizacji wydarzenia, które będzie powiązane tematycznie z przedsiębiorczością.

Może to być szkolny konkurs na najlepszy biznesplan, bezpłatne porady prawne dla przedsiębiorców organizowane przez kancelarię prawną, szkolenie dla początkujących start-upowców z budowania sieci sprzedaży czy wchodzenia na zagraniczne rynki. Każdego, kto chce włączyć się w projekt w ten sposób, wesprze regionalny Koordynator projektu. Koordynatorem Regionalnym w woj. łódzkim jest Fundacja Międzynarodowy Instytut Rozwoju. Pełna lista Koordynatorów znajduje się w tym miejscu. Jako uczestnik – wyszukując interesujące nas wydarzenia i rejestrując się na nie przez stronę internetową projektu.

Większość wydarzeń jest bezpłatna i można się na nie zapisać bez względu na wiek. Projekt odbywa się w naszym kraju już od dekady. W tym czasie Polska wyrosła na jednego z liderów międzynarodowego ruchu na rzecz przedsiębiorczości, a w wydarzeniach odbywających się w ramach ŚTP każdego roku bierze udział ponad 100 000 osób . Z tej okazji organizatorzy podsumują co zmieniło się na polskiej scenie biznesowej i start-upowej przez ostatnie 10 lat.

“W tym roku chcemy pokazać nie tylko Polakom, ale i naszym koleżankom i kolegom zza granicy, że polska gospodarka to nie tylko węgiel czy jabłka. Podczas tegorocznej edycji ŚTP pokażemy zaskakujące przykłady polskiej przedsiębiorczości z wszystkich zakątków naszego kraju . Przez ostatnie 10 lat polska przedsiębiorczość rozwinęła się w różnych kierunkach. Powstało środowisko start-upowe, rozpoczęły działalność instytucje wspierające rozwój szczególnie małych firm – inkubatory przedsiębiorczości, parki technologiczne, biura coworkingowe. Chcemy, żeby Polacy dowiedzieli się o najlepszych z nich i korzystali z ich oferty. – mówią Justyna Politańska-Pyszko i Maria Drwięga z zarządu Fundacji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Dziesiąta edycja ŚTP odbędzie się pod honorowym patronatem Ministerstwa Rozwoju i m.st Warszawa, Prezydent Miasta Łodzi Hanny Zdanowskiej, Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia oraz Wojewody Łódzkiego Zbigniewa Rau. Projekt wspierają: Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości, Konferderacja Lewiatan, Kredytmarket, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Bank Gospodarki Krajowej.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
sunflower
Wakacje w Łodzi 2010 – informator kulturalny
VIII Folkowe Inspiracje 2018
streetfood
Łódź Street Food Festival vol. 10

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*