streetfood13

Wielkimi krokami zbliżają się 3. urodziny największego w Łodzi festiwalu ulicznego jedzenia. Już 21-22 stycznia szykuje się najsmaczniejszy weekend w mieście. Strefa Piotrkowska 217 po raz trzynasty zaprasza na największą ucztę w ramach Łódź Street Food Festival! Jak zwykle  nie zabraknie kuchni całego świata serwowanych w streetowym wydaniu! Po raz pierwszy do wydarzenia dołącza jego młodszy brat – Before Food Market, czyli street food pod dachem.

W przeciągu trzech lat na terenie Strefy zrealizowano aż dwanaście edycji festiwalu. Łącznie bawiło się na nich 120 tysięcy osób. Poprzednie edycje imprezy zgromadziły dziesiątki wystawców – food trucków i restauratorów z całej Polski, oferujących „uliczne” menu. Łódź Street Food Festival stał się niezwykłą okazją do kulinarnego poznania nowych kultur, czy smaków. W ramach każdej edycji pojawiają się potrawy z różnych zakątków świata oraz wegańskie specjały.

Podczas XIII edycji festiwalu ugości Łodzian blisko 50 wystawców oferujących wyjątkowe potrawy. Co dobrego zatem będzie można zjeść? Na wszystkich mięsożerców czekać będzie bogata oferta burgerów tak uwielbianych przez gości festiwalu! W festiwalowym menu znajdziemy również kanapki z szarpaną wołowiną, ciabatty ze świeżymi dodatkami oraz zapiekanki. Rozgrzać się będzie można przy pikantnym taco i burrito. Miłośnicy kuchni azjatyckiej wypróbują tybetańskich pierożków oraz zupy ramen. To nie koniec pysznej podróży po kuchniach świata! Hiszpańskie empanady i churrosy, węgierskie langoshe i kołacze, belgijskie frytki, włoska pizza oraz alzackie podpłomyki – to tylko niewielki odsetek tego, co będzie można wypróbować przez cały weekend! Łódź Street Food Festival to także wielka gratka dla wszystkich wielbicieli słodkości!

27 października 2016 r. streetowe menu na stałe zagościło w Łodzi. A to za sprawą otwarcia pierwszego w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej food marketu – Before Food Market, który dołączył do grona światowych food marketów i jest wyjątkową na skalę kraju atrakcją dla miłośników wyśmienitej gastronomii, unikatowych produktów z całego świata oraz poszukiwaczy miejskiej rozrywki w zupełnie nowej formule! W ramach przestrzeni  zafunkcjonowało blisko  20 szefów kuchni i mini-restauracji reprezentujących smaki całego świata. W każdy czwartek oraz piątek czas spędzony w Before Food Markecie umila muzyka na żywo.

Before Food Market:
Czwartek – piątek: 17:00 – 23:00
Sobota: 11:00 – 23:00
Niedziela: 11:00 – 20:00

To nie koniec niespodzianek jakie czekają odwiedzających Strefę w najsmaczniejszy weekend tego roku. Przedpremierowo swój lokal otworzy dobrze wszystkim znana ekipa z food trucka Pizza Trucka. Pizza Truck Garage oficjalnie otworzy się w marcu 2017, ale już w ten weekend będzie można spróbować nowego menu. W karcie znalazła się m.in. pizza z pieca opalanego drewnem, a także – zupełna nowość w Łodzi, czyli tradycyjna florencka potrawa – Lampredotto.

Zapraszamy w weekend 19-22 stycznia do Strefy Piotrkowska 217!
Before Food Market:
Czwartek – piątek: 17:00 – 23:00
Sobota: 11:00 – 23:00
Niedziela: 11:00 – 20:00
Łódź Street Food Festival:
Sobota – Niedziela: 10:00 – 20:00
Wstęp na teren Festiwalu jest bezpłatny!

W trakcie festiwalu karmić Was będą m.in.

Dr Food
Hubi Bubi
Kill Grill Burger & Sandwich Bar
Coffee Runner
Best Burgers Wrocław
Beef’N’Roll
Gorące Kawałki
Tradycyjne Kołacze Węgierskie
Na-żarty
Hussar Coffee
PANCZO
Falafel – food with passion
AkitaRamen
Fabryka Frytek
Food Truck Eltek Bar
Buenos Churros
Jack Burger’s
Flammkuchen
Papuvege
Frytki z tytki
Para z gara
Smaki Regionów

Specjalnie z okazji urodzin Before Food Market wydłuży godziny swojego działania, a karmić Was będą:

Ottomańska Pokusa
Nekko Sushi
Jack Burger’s
Cophi
Mojo Picon
Momo-Smak Kuchnia Tybetańska
Restauracja Ganesh
Kiełbaskowo – Twój biznes pod klucz
Krucjata Smakiem
Kuro Neko Brownie
B.B.Kings
Patat & More
Flammkuchen
Traditional Hungarian
HAPPY PIZZA
Challah – Kuchnia Żydowska

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
lato_zet_i_dwjki_20140825_1404425211
Dni miast województwa łódzkiego 2015
urodzinylodzi
594. urodziny Łodzi – informacje
_MG_1935
Vinylowy SWAP Vol.28

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*