4.LSFF_grafikaW niedzielę, 28 września, podwórko przy Piotrkowskej 217 kolejny raz zamieni się w pełne niespodzianek kulinarne zagłębie miasta. Restauracje tradycyjne oraz te na kółkach, które przyjadą z całej Polski, przedstawią łodzianom swoją propozycję dań i przekąsek w wersji „na szybko”.

Będą nowi wystawcy i specjalne atrakcje – tym razem jedna z festiwalowych stref w całości poświęcona będzie kulinarnej sztuce kuchni włoskiej. Organizatorzy zaplanowali festiwalowy konkurs z nagrodami specjalnymi. Wprowadzono także zasadę – w menu każdego wystawcy musi pojawić się tzw. porcja „Food Boutique” w cenie 5 złotych. Niewielkie dania są zapowiedzią i przedsmakiem najnowszego projektu, który wkrótce stanie się integralną częścią Łódzkiej Strefy Kreatywnej.

Odsłona jesienna
Już po raz czwarty mieszkańcy Łodzi całe niedzielne popołudnie będą mogli spędzić na terenie Piotrkowskiej 217, gdzie odbędzie się Festiwal tzw. jedzenia ulicznego, czyli Łódź Street Food Festival.

„Zbliżająca się edycja zamknie pierwszy rok funkcjonowania ŁSFF w naszym mieście. Poprzednie miały miejsce kolejno w styczniu, kwietniu i czerwcu. Każda z nich przyciągneła na teren parkingu i hali Piotrkowskiej 217 kilka tysięcy łodzian.” – informuje Radosław Szwugier, koordynator projektu Piotrkowska 217 z firmy OKAM Capital.
Z tego powodu organizatorzy postanowili wydłużyć czas trwania Festiwalu o kolejną godzinę. 28 września streetfoodowych przekąsek, które przygotowane zostaną przez restauracje oraz food trucki z całej Polski, spróbować będzie można od godziny 11 do 18.

Menu dla każdego
W festiwalowym menu nie zabraknie specjałów kuchni włoskiej, węgierskiej, holenderskiej, ukraińskiej, etiopskiej i oczywiście amerykańskiej. Nowością tej edycji będzie m.in. food truck serwujący krewetki czy dania charakterystyczne dla słonecznej Jamajki. Wśród wystawców lokalnych chęć udziału zgłosili niemal wszyscy wystawiający się do tej pory. Będzie też reprezentacja gastronomicznych nowości, czyli łódzkich lokali, które pierwszych gości przywitały w minione wakacje. Mowa m.in. o pierwszym lokalnym hummus barze, który niedawno otworzył sie przy ulicy Piotrkowskiej. Fakt, iż kulinarna oferta Festiwalu cały czas się powiększa, nie wpływa jednak na jego pierwotną formułę.

„Założenie naszego Festiwalu to chęć pokazania, że jedzenie poza domem nie musi wiązać się z posiłkami, którym jakościowo daleko od tych przygotowanych przez nas samych.” – mówi Anna Plocek z agencji interaktywnej The Program – współorganizatora Festiwalu. „Dodatkowo jest to wyśmienita okazja, aby spróbować czegoś naprawdę innego, całkowicie nam do tej pory nieznanego.” – dodaje.

Aby umożliwić odwiedzającym Festiwal spróbowanie kilku przysmaków za jednym razem, organizatorzy wprowadzili obowiązek przygotowania przez każdego wystawcę specjalnego dania degustacyjnego czyli tzw. porcji „Food Boutique”.

„W trakcie 4. edycji ŁSFF w menu naszych wystawców znajdziemy dania, które będą mniejsze, ale zapłacimy za nie maksymalnie 5 złotych. Zasada ta obowiązywać będzie także food trucki.” – wyjaśnia Anna Plocek. 

Dwa Dni Włoskie
Specjalną atrakcją całego weekendu będzie Festiwal Viva L’Italia, który połączony został z Łódź Street Food Festival. Już w sobotę, 27 września, od godziny 16 na terenie pofabrycznych zabudowań Piotrkowskiej 217 zapanuje prawdziwie włoski klimat. Sobota będzie dniem projekcji włoskich filmów, które wyświetlane będą w hali Piotrkowskiej 217. Wykupienie biletu na każdy z trzech filmów będzie umożliwiało degustację w jednej z restauracji – Szwalni Smaku, Mobilnej GastroMachinie czy w Klubie Wino. W niedzielę na festiwalowej mapce znajdziemy natomiast osobną, włoską strefę, gdzie będzie można kupić przeróżne włoskie produkty. Gości ŁSFF z pewnością zainteresuje konkurs, w którym będzie można wygrać m.in. weekend dla dwóch osób we Włoszech, kuchenkę marki Indesit czy kosze włoskich produktów. Wystarczy tylko przyjść na ŁSFF i zrobić sobie zdjęcie z festiwalowym Fiatem 500L.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Przejazdy potrójniakami – gratka dla miłośników komunikacji miejskiej
tatoo2013
TattooFestival 2013
Chodź na spacer. Jest wtorek

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*