Niedługo w Łodzi pojawi się przynajmniej osiem nowych łąk kwietnych. To świetne schronienie dla pszczół, które mają też w mieście „do dyspozycji” ule na dachach.

Kwietne łąki są doskonałym schronieniem dla kilkuset gatunków małych zwierząt, w tym bardzo pożytecznych pszczół. Łąki wpisują się w krajobraz miasta, a łodzianie pokochali takie miejsca, jak ukwiecone pasy drogowe, czy właśnie kwietne łąki w okolicach parków i skwerów. Pszczoły znajdują w Łodzi schronienie nie tylko na łąkach, ale także w specjalnych ulach montowanych na dachach. Coraz więcej firm i instytucji decyduje się na takie ekologiczne rozwiązanie na terenie swoich nieruchomości. Ule stoją już na dachach:

– DoubleTree by Hilton

– Biblioteki Uniwersytetu Łódzkiego

– Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ

– Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej

– Centrum Handlowego Sukcesja

– Centrum Biznesu Synergia

– Manufaktury i andel’s Hotelu.

– Prowadzimy właśnie rozmowy o postawieniu kolejnych uli. Na dniach powinniśmy poznać efekty tych rozmów. Ponadto, mamy deklaracje kilku instytucji kultury chętnych do udostępnienia terenu lub dachu na ule – mówi Agnieszka Pietrzak
z Wydziału Kształtowania Środowiska.

Poza ulami, w najbliższym czasie przybędzie w Łodzi kolejnych łąk kwietnych. Dzisiaj znajdziemy je na Rondzie Solidarności, wzdłuż ul. Sienkiewicza na odcinku od ul. Tylnej do ul. Wigury, na Łódzkich Błoniach i w parku nad Sokołówką. Tylko w tym roku przybędzie osiem kolejnych.

– W ramach Budżetu Obywatelskiego dwie łąki powstaną na terenach MOSiR i jedna skwerze przy Perla-Barona. Ponadto pięć kolejnych wysiejemy w ramach działań CSR-owych dzięki firmom: Giardini i Łąki Kwietne Karol Podyma. Stworzymy też przestrzeń przyjazną owadom zapylającym, która została zaprojektowana w ramach współpracy z Greenpeace Polska – dodaje Pietrzak.

/fot www.lodz.pl

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
PKN8_nabor
PechaKucha Łódź vol.8
majparty
Juwenalia PWSFTviT 2012 – Maj-Party
komsopolitania
Kosmopolitania 30

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*