Plakat_noc_nowy_malyNoc Kupały była szczególnym czasem przesilenia wiosenno-letniego, świętem żywiołów wody i ognia, ciemności i światła, odbywającym się w wigilię Św. Jana. Wierzono, że osoby biorące czynny udział w sobótkowych uroczystościach przez cały rok będą żyły w szczęściu i dostatku. Aby przybliżyć Wam wspaniałą słowiańską tradycję, około trzydziestu tancerzy Zespołu Pieśni i Tańca “Częstochowa” zaprezentuje obyczaje związane z magiczną Nocą Świętojańską.

W najbliższą niedzielę, 22 czerwca, zapraszamy do Ogrodu Botanicznego na Noc Świętojańską – pełnospektaklowe widowisko obrzędowe, przygotowane przez Jarosława Świątka – kierownika baletu Zespołu “Śląsk” oraz choreografa i kierownika artystycznego Zespołu Pieśni i Tańca “Częstochowa”. Skakanie przez ogniska, tańce wokół nich z pochodniami, puszczanie wianków na wodzie to tylko niektóre z atrakcji spektaklu. Niesamowita atmosfera tajemniczości w nocnej oprawie przy dźwiękach muzyki.

Widowisko rozpocznie się o 22 przy największym stawie w centrum Ogrodu Botanicznego. Wejście do ogrodu od strony ul. Krzemienieckiej oraz od Retkińskiej.

W programie także obserwacje astronomiczne prowadzone przez Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne w Łodzi (od godziny 21).

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
buddyzm
VI Festiwal Kultury Buddyjskiej „Przestrzeń Umysłu” w Łodzi
radar
RADAR // Labirynt zmysłów
zakrcony_wege_obiad
Wege Festiwal – Wege Majówka

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*