mslogoKoncert Dzikich Jabłek, zajęcia z jogi, kuchnia wegańska, wymiana ubrań, przetworów czy zabawek, a może kiszenie ogórków? Muzeum Sztuki w Łodzi zaprasza wszystkich na „Niedzielę w muzeum. Sezon ogórkowy”. 

W latach 70. i 80. w Muzeum Sztuki w Łodzi odbył się cykl niedzielnych spotkań, w czasie których odwiedzający mogli uczestniczyć w wernisażach, konkursach, kiermaszach, pokazach mody i spotkaniach z artystami. Do tej idei nawiązuje ms1, organizując w swych wnętrzach ogrodzie i na dziedzińcu dawnego pałacu Maurycego Poznańskiego przy ulicy Więckowskiego 36 „Niedzielę w muzeum. Sezon ogórkowy”. Już 17 lipca w godzinach 12:00– 16:00 muzeum zaprasza wszystkich chętnych, niezależnie od płci i wieku, wolnych i zajętych, bez dzieci, a zwłaszcza z nimi. Atrakcji na pewno nie zabraknie. 

Młodsi goście będą mieli okazję wziąć udział w warsztacie „Tajemniczy Ogród”, w czasie których spróbujemy zrozumieć, jak wyglądałby świat, gdyby architekci naśladowali morfologię roślin. Wieżowce niczym ogórki, stadionydynie, chodniki-mchy i ulice-wodorosty? Będziemy też samodzielnie tworzyć alternatywne źródło energii: Ogóroleda. 

Dorosłych, którzy od poniedziałku do piątku kiszą się w pracy i nie mają czasu, aby korzystać z walorów sezonu ogórkowego, muzeum namawia do kiszenia ogórków na świeżym powietrzu. Dla tych zaś, którzy mają potrzebę skontaktowania się z własnym ciałem, zajęcia jogi poprowadzi Ewa Szymoniak według metody B.K.S. Iyengara, którzy stworzył model „drzewa jogi”. W muzealnym ogrodzie stanie stoisko wEKO wymiany, gdzie będzie można wziąć udział w akcji wymiany. Muzeum zachęca do przyniesienia domowych przetworów spożywczych, nienoszonych już ubrań, zabawek, które od długiego czasu leżą zapomniane w kącie. Dajmy rzeczom drugie życie, sprawmy sobie radość, wymieniając bezgotówkowo nasze ubrania i zabawki, bądźmy otwarci na nowe smaki. Akcji towarzyszyć będzie Letnia Wyprzedaż Garażowa Muzeum Sztuki w Łodzi, gdzie za przysłowiowe „drobne” będzie można nabyć prawdziwe białe kruki.

Po wyczerpujących fizycznie warsztatach i zwiedzaniu wystawy będzie można posilić się przy bufecie oferującym przygotowywane na miejscu dania kuchni wegańskiej i witariańskiej. Agata Żyźniewska, pasjonatka w stu procentach roślinnej kuchni, twórczyni strony Latająca Kuchnia Baby Jagaty, szefowa kuchni, założycielka Fundacji Qlinatura promującej zdrowe odżywianie roślinne, będzie gotowała i opowiadała, jak samemu przygotować dania.  A po całym dniu muzealnego pikniku, podczas którego znajdzie się strawa i dla duszy, i dla ciała, na deser wystąpią Dzikie Jabłka. Muzyka zespołu, jak mówią jego członkowie, ma smak owoców z drzewa, które rośnie w polskim ogrodzie, ale jej korzenie sięgają aż do Afryki. Występ zespołu będzie potężną dawką pozytywnej energii dla tych, którzy zamiast na wakacje wybierają się od poniedziałku z powrotem do pracy. 

Niedziela w muzeum. Sezon ogórkowy ms1, ul. Więckowskiego 36, dziedziniec, ogród oraz przestrzenie wystaw 17 lipca 2016, niedziela, 12:00–16:00, wstęp wolny

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
plakat_spotkania_dmowski
Roman Dmowski – między białą a czarną legendą
masa6
Czerwcowa Masa Krytyczna
Bałucki Bigiel 2018 – informacje

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*