motoserceWielkie dwukołowe maszyny, skórzane kurtki i rockowe koncerty. Nie, to nie konwent miłośników „stalowych rumaków”, a zbiórka krwi dla dzieci w ramach akcji Motoserce.

W ciągu pięciu edycji imprezy motocyklistom udało się zebrać niemal 15 tysięcy litrów. Czy tym razem łodzianie równie chętnie włączą się w akcję krwiodawstwa? Wszystkich dawców zapraszamy 26 kwietnia na rynek Manufaktury.

Cykliczna zbiórka krwi Motoserce dedykowana jest przede wszystkim dzieciom. W tym roku motocykliści wjadą na rynek Manufaktury po raz szósty, aby przekonywać gości do podzielenia się cząstką siebie dla najmłodszych i najbardziej potrzebujących. W towarzystwie występów zespołów rockowych będzie można z bliska podziwiać klasyczne jednoślady zdobione skórami, ćwiekami i stalą oraz tak zwane ścigacze czy cruisery, czyli motocykle stworzone dla turystyki. Oczekiwanie w kolejce do ambulansu umilą taneczne pokazy w wykonaniu grup dzieci i młodzieży. Na scenie zaprezentowane zostaną choreografie w stylu hip-hop, zumby, która jest fuzją fitness i gorących latynoskich rytmów, a także capoeiry i tańca brzucha. Tuż przed południem odbędzie się pokaz umiejętności strażackich łódzkiego oddziału ochrony przeciwpożarowej. A o godzinie 19:30 z finałowy koncertem wystąpi łódzka formacja „Bandaż Elastyczny”, dzięki której Manufakturę wypełni energetyczny rock z elementami country i bluesa.

Zbiórka krwi rozpocznie się w sobotę, 26 kwietnia, o godzinie 10:00. Ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa stanie na rynku od strony ul. Zachodniej, będzie czekał na wszystkich dawców do godziny 16:00. Akcja jest organizowana przez motocyklistów zrzeszonych przy Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych przy wsparciu Polskiego Czerwonego Krzyża.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
swingowypiknik
Warsztaty swinga i Swingowy Piknik na Górnej
light_move_festival_-_piotrkowska_20121020_1545464785
Light Move Festival 2013 – informacje
8. Dzień Kultury Japońskiej i Festiwalu Kultur Azjatyckich

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*