header_MS_CP_650Od 2 do 6 maja w Starej Szwalni organizowany będzie warsztat Michaela Schumachera. Celem warsztatu jest rozbudowanie i wzmocnienie świadomości ‘bycia’ w ruchu podczas improwizacji performatywnej.

  
Każdy dzień  rozpoczyna się ćwiczeniami, rozwijającymi związek między myślą, ruchem i obecnością w bezpośrednim otoczeniu. Świadoma reakcja na zmysłowy odbiór bodźców wpływa na wrażliwość performera i jego łatwość reagowania na potencjalne momenty w tworzeniu kompozycji.
 
Dalej uczestnicy tworzą przykłady kompozycji improwizowanych zawierających elementy tańca, muzyki, tekstu i światła. Przez ćwiczenia oparte na wiedzy i praktyce obecni na warsztatach przechodzą przez proces, w którym wspólnie doświadczają spontanicznie tworzonych kompozycji.
 
Coaching project skierowany jest do zaawansowanych i doświadczonych tancerzy oraz artystów otwartych na ruchową inspirację. Wszyscy uczestnicy zaproszeni są do prezentacji / performancu w ostatnim dniu coaching project wspólnie z kolektywem muzyków oraz Michaelem Schumacherem w przestrzeni sztuki w Łodzi.

warsztaty: poniedziałek 02.05 – piątek 06.05
miejsce: Stara Szwalnia ul. Sienkiewicza 65 Łódź
godziny: 15.00 – 17.00 / przerwa / 17.30 – 19.30

performance: piątek 06.05 / 20.00 / wstęp wolny
miejsce: fabrySTREFA Łódź www.fabrykancka.org

AFTER PARTY – STARA SZWALNIA
zgłoszenia: studiumimprowizacji@gmail.com
decyduje kolejność zgłoszeń / liczba uczestników ograniczona

koszt: 370 zł do 20.04, 450 zł po 20.04

MICHAEL SCHUMACHER – artysta performer czerpiący z tradycji tańca klasycznego i współczesnego, jedna z najważniejszych postaci w dziedzinie improwizacji. Był członkiem wielu znakomitych grup jak William Forsythe Company, Twyla Tharp Dance, Feld Ballet, Pretty Ugly Dance Company i Magpie Music Dance Company. Jako solista występował m.in. w produkcjach Jiri Kiliana, Cory Bos-Kroese, Dany Caspersen, Anouk van Dijk, Paula Selwyna Nortona oraz produkcjach Petera Sellars: Bijbelse Stukken, Peony Pavilion, El Niño, Bach Cantatas, and La Passion de Simone.

 
Jako choreograf Schumacher dwukrotnie współpracował z tancerzami William Forsythe Company, tworząc Splendor Budka (1990) i Blender Head (1994). Dla tancerzy NDT III, stworzył i wyreżyserował The Moment (2001). Wraz z Jiri Kylianem i Sabine Kupferberg, Schumacher stworzył Last Touch First (2007) na Holland Dance Festival. Ostatnio współpracował z tancerzami Holenderskiego Baletu Narodowy, tworząc From Where You’re Sitting Now, który miał swoją premierę na Holland Dance Festival w czerwcu 2008.

 
W ciągu ostatnich 10 lat praca Schumachera była regularnie prezentowana na Holland Dance Festival, począwszy od prac duet # 1 (1997) z Sylvie Guilliem w choreografii Dana Caspersen, solo Michaela Schumachera (2001) jako część pracy Richarda Move Martha i gorące Hutspot (2003), seria spektakli improwizowanych w duecie z holenderskimi mistrzami muzyki: Han Bennink, Cor Fuhler i Wilbert de Joode.

 
Pracując jako tancerz, choreograf i pedagog, Schumacher, rozwinął unikalne podejście do dyscypliny improwizacji. Muzyka jest podstawowym elementem jego procesu twórczego. Wśród muzyków, z którymi współpracował, są wokaliści Dawne Upshaw i Lorraine Hunt Lieberson, perkusista Han Bennink oraz wiolonczelista i kompozytor Alex Waterman. Prowadzi warsztaty z analizy ruchu i improwizacji na całym świecie.

 
Michael Schumacher zaczął tańczyć w produkcjach teatralno – muzycznych w rodzinnym Lewiston, Idaho. Po przeprowadzce do Nowego Jorku, otrzymał B.F.A. z Juilliard School, specjalność tancerz. Obecnie mieszka w Amsterdamie.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
animalpiknik
Animal Piknik
29. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier – informacje
burlesque
Pin Up & Burlesque Party vol. 4 w Scenografii

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*