MP_GaleriaManhattan_flyerW czwartek, 7 kwietnia o godz. 19 w Galerii Manhattan rozpocznie się Meeting Point. Wstęp na imprezę jest bezpłatny. Patronem medialnym wydarzenia jest Plaster Łódzki.

 

Meeting Point to seria spotkań artystów różnych dziedzin sztuki z przestrzenią, czasem, publicznością i sobą nawzajem. Performatywne kompozycje powstające we wspólnym doświadczaniu otoczenia, tworzone są w technice improwizacji i kompozycji w czasie rzeczywistym (instant composition).

Żywy akt tworzenia kompozycji wynika z szerokiej komunikatywności performerów, uwrażliwienia na zmiany, a tym samym zaufania w obecność miejsca i czasu. Wyzwanie i ryzyko generowane w performansie zamienia się w akt tworzenia wobec i w materii, gdzie wyzwalają się proste i głębokie relacje emocjonalne. Następuje spełnianie, wysokiej w hierarchii potrzeb, samo-aktualizacji i ciągłej obecności w czasie rzeczywistym. Celem improwizacji nie jest konkretny, założony wcześniej produkt finalny, a raczej proces doświadczania czasu, miejsca i siebie, zarówno przez performerów, jak i widzów.

Otwarte Studium Improwizacji (OSI) tworzy doświadczalną przestrzeń dla technik improwizacji i kompozycji w czasie rzeczywistym (instant composition), które są nowymi narzędziami w procesie twórczym teatru ruchu, teatru dramatycznego, muzyki i innych dziedzin współczesnej kultury i sztuki. W ramach OSI odbywają się projekty artystyczne w formie spektakli/performance w przestrzeniach miejskich i teatrach, warsztaty improwizacji, jam sessions, produkcje teatralne i projekty społeczne.

Performerzy:

Piotr Król (Polska) – malarstwo/live painting

Suavas Lewy (Polska) – muzyka/sounds

Lola Silvestro (Argentyna) – ruch/movement

Konrad Szymański (Polska/Holandia) – ruch/movement

Piotr Król – urodził się w 1973 roku w Łodzi. W latach 1993 – 1999 studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Dyplom z malarstwa uzyskał w 1999 roku w pracowni prof. Ryszarda Hungera, z rysunku w pracowni prof. Jacka Nowotarskiego, a z drzeworytu w pracowni prof. Andrzeja Bartczaka. Jest laureatem Konkursu im. Wł. Strzemińskiego. W 1999 roku otrzymał medal Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Łodzi za cykl drzeworytów. W 2006 roku został zwycięzcą międzynarodowego konkursu „Artysta i jego Dzieło” organizowanego przez „Contemporary Painting”, za obraz “Sprzedawca balonów”. W 2007 roku otrzymał stypendium szkoły fresku w Treglio prowadzonej przez wybitnego, włoskiego malarza Vica Calabro. W 2008 roku jego obraz „Śmierć na Krzyżu” był ikoną wystawy drogi krzyżowej w Bazylice Matki Boskiej w Guadelupe. „Piotr Król ma, z czego brać siłę. Jego obrazy to cały świat, który trudno podjąć słowem czy jakimkolwiek opisem. Wydaje mi się, że jest to osobowość, którą nazwałbym „ze skraju nocy i dnia”. Jest bogaty w niesamowicie ciężkie zadanie, które na drodze swej spiętrzył, by wyrazić wizję świata. Świat zawsze był chory i szaleńcy na pewno dlatego usiłowali go reperować, oddzielając mięso od kości. Dlatego istnieli Szekspir i Rembrandt. Tyle mam refleksji po obejrzeniu kilku obrazów, których Autor, jeśli się nie rozleci za szybko i będzie pracował, to na pewno uchwyci wyżynę i laury. Dobrze żyć w iluzji, za plecami, której być może istnieje prawda. Szczęścia w drodze!” Paweł Jocz, Boulogne, 16 X 2007r.  Swoje prace prezentował na wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce, Szwecji, Meksyku, USA i we Włoszech. Artysta mieszka i pracuje w Łodzi.

Suavas Lewy – gitarzysta, kompozytor, wokalista, multiinstrumentalista. Skończył Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia, instrument prowadzący – kontrabas. Współzałożyciel i członek projektów muzycznych: L.A.W (1992) – Hiphop – demo „Padnij na ziemię”, Eko-Tox (1995-97) – thrash-core – demo „Ja człowiek”, Voozel (1999-2001) – post/hc/punk – płyta „Voozel”. Lider działającego od 1995 roku zespołu Prząśniczki, z którym w 2009 roku wydał w Biodro Records świetnie przyjętą m.in. przez Newsweek i Tylko Rock płytę „Pokolenie Wigry 3”. Od lutego 2011 twórca projektu muzycznego PRZ, gdzie wraz z Marcinem „Dzidzią” Zabrockim (Pupupidu/Pogodno) i Piotrem Gwaderą ( BliskoPola/L.Stadt) tworzy pełne improwizacji i awangardowych rozwiązań spektakle muzyczne. Reżyser i scenarzysta własnego amatorskiego zespołu filmowego „Turkot”, filmy – „Terapia” (2000),  „Termosferatu” (2001), „Skutki uboczne” (2000), „Prawdziwa historia „Mundzio” (2001) oraz teledyski do utworów zespołu Prząśniczki – „List motywacyjny” „Trupamimipatru”.

Lola Silvestro – performer, tancerka, shiatsu masseur. W Argentynie współpracowała z malarzami Candelaria Silvestro i Fratticelli Roque. Podczas pobytu w Holandii zaangażowała się w pracę z tancerzami tańca współczesnego i tworzeniem wspólnie z muzykami, m. in. w projektach Baila Louca w Holandii, a obecnie w Otwartym Studium Improwizacji. Mieszka w Łodzi. Nauczyciel tanga argentyńskiego.

Konrad Szymański – performer, tancerz, choreograf i fotograf ruchu; absolwent Akademii Tańca w Rotterdamie; założyciel Otwartego Studium Improwizacji; improwizację wykorzystuje jako narzędzie tworzenia i ćwiczenia świadomości ruchu w teatrze sztuk performatywnych. Interesuje się bezpośrednim kontaktem z widzem, tworząc performance uliczny i teatralny w technice kompozycji w czasie rzeczywistym, jak i instalacje multidyscyplinarne.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
DniWody_plakat_zwik
Światowy Dzień Wody 2010
rewolucja
Premiera gry karcianej o Rewolucji 1905 roku
767x472_Z_MILOSCI_D0_POL_2017
Z miłości do książek i winyli

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*