Łódzki ogród zoologiczny przez cały rok jest dostępny dla zwiedzających i proponuje ciekawe zajęcia edukacyjne zarówno dla osób indywidualnych, jak i grup. Jak wygląda nasza oferta edukacyjna?

PRZEDSZKOLA, SZKOŁY WSZYSTKICH POZIOMÓW, UCZELNIE

  • „ŻYWE” LEKCJE PRZYRODY to wycieczki po zoo z przewodnikiem, obserwowanie egzotycznych zwierząt i pasjonujące ciekawostki z ich życia. Lekcje są wzbogacone pokazami oswojonych zwierząt.
  • WARSZTATY ZOOLOGICZNE (całorocznie, z wyjątkiem okresu V-VI) podczas których uczestnicy zajęć wykonują określone zadania praktyczne służące poznaniu zwierząt.
  • WYKŁADY I PRELEKCJE TEMATYCZNE to zajęcia zoologiczne poświęcone współczesnym zagadnieniom ochrony przyrody (np. skutki ocieplania klimatu, ochrona bioróżnorodność itp.).
  • PRAKTYKI STUDENCKIE prowadzone są wg programów praktyk poszczególnych uczelni.
  • ZAJĘCIA WYJAZDOWE (październik – marzec) na których prowadzone są pogadanki zoologiczne
    z udziałem oswojonych zwierząt.

OSOBY PRYWATNE

  • URODZINY W ZOO – spotkania urodzinowe obejmują pokazy oswojonych zwierząt z karmieniem lemurów i gawędą edukacyjna (ciekawostki o zwierzętach, anegdoty o naszych podopiecznych, niezwykłe zwyczaje zwierząt).
  • WARSZTATY EDUKACYJNE – spotkania tematyczne poświęcone biologii wybranego zwierzęcia/grupie zwierząt połączone z częścią praktyczną, aktywizującą uczestników.
  • WYDARZENIA EDUKACYJNE DLA OGÓŁU ZWIEDZAJĄCYCH – najbardziej popularne wśród zwiedzających imprezy tematyczne np. Zoologiczny Dzień Dziecka, CITES jest Gites, Światowy Dzień Zwierząt, w tym wydarzenia w ramach kampanii edukacyjnych organizowanych przez EAZA (np. obecna Which Fish – Jaka ryba?).

Zajęcia prowadzone są przez cały rok.

Wiosną i latem proponujemy spotkania odbywające się na terenie zoo, kiedy większość zwierząt przebywa na wybiegach zewnętrznych. Istnieje możliwość zmiany aranżacji lekcji w zależności
od pogody – w deszczowe dni, jesienią i zimą staramy się prowadzić zajęcia w pawilonach i w sali edukacyjnej.

Odmienna tematyka zajęć zimowych daje możliwość zapoznania się z niektórymi zagadnieniami TYLKO w tym okresie roku.

Obecnie, do dnia 31.10.2020, w ramach promocji: „UNIKAJ KORONAWIRUSA – WYJDŹ DO ZOO” oferujemy 50% RABATU dla każdego dziecka na zakup prelekcji edukacyjnych w ramach zajęć grupowych dla szkół.

Ponadto zapraszamy na trwający Międzynarodowy Tydzień Zwierząt. Propagujemy rolę pszczół w życiu człowieka ,a na terenie zoo można podziwiać  2,5 m model pszczoły miodnej (do 9. 10.20).

Szczegółowe informacje dotyczące tematyki zajęć oraz cennik dostępne są na naszej stronie internetowej w zakładce „Edukacja”.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Red_Bull_Balcony_Shot_Amsterdam_fot._Jarno_Schurgers_Red22
Red Bull Balcony Shot – łódzkie eliminacje
redbull
Red Bull Paper Wings 2015 po raz kolejny w Łodz
karieraIT_500X331_rgb
Targi Kariera IT

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*