W okresie pandemii trudno o spotkanie, kontakt z drugim człowiekiem. Pomysł na kiermasz to zestawienie kilku idei: dobra planety, pobudzenia ekowrażliwości dzięki rozmowie, spotkania, promowania i prezentacji działań upcyklingowanych przedmiotów wypełnionych duszą artystyczną twórców. Grupa studentów pod szyldem REkoncept organizuje REkiermasz 2.0, czyli drugą edycję kiermaszu rękodzieła w duchu less oraz zero waste. Wydarzenie odbędzie się 24 kwietnia 2021 roku, w klubokawiarni Kipisz, ul. Piotrkowska 282. 

REkoncept zaprasza na REkiermasz 2.0 każdego, kto zainteresowany jest ekologicznym podejściem do kupowania, lub chce nabyć oryginalną, nietuzinkową rzecz od polskich rękodzielników wspierających swoimi działaniami naszą planetę. Dochód z poprzedniej edycji trafił do Fundacji Słonie na Balkonie, tym razem postanowiliśmy wykreować okazję na zarobek dla zaangażowanych w Rekiermasz artystów – jest to wyraz wsparcia, a też chęć ukazania światu niebywałych designerskich przedmiotów codziennego użytku – mówią organizatorzy wydarzenia.

 Na kiermaszu nabyć będzie można wiele różnych produktów stworzonych poprzez upcykling, czy recykling niepotrzebnych już materiałów. Głównym założeniem wydarzenia jest promowanie artystów/ek, rękodzielników/czek, działających zgodnie z ideą less oraz zero waste. Na miejscu skorzystać będzie można również z usług klubokawiarni Kipisz, współorganizatora kiermaszu i spróbować ich produktów w formie na wynos. Wystawcy przyjadą do Łodzi z całej Polski, a na ich stoiskach będzie można zakupić m.in. torby, nerki, akcesoria do włosów, czy ubrania. Przegląd rękodzielników, oraz ich dzieł można sprawdzić na Instagramie grupy REkoncept. „Zapraszamy wszystkich, którzy chcą dać dom przedmiotom wykonanym przez wspaniałych artystów, a także wesprzeć ich działalność w tych trudnych, dla wszystkich, czasach pandemii. Jednocześnie zwracamy uwagę łodzian na niezwykle ważny aspekt dbania o środowisko.” – dodają przedstawiciele grupy Rekoncept.

Organizatorzy zapraszają do odwiedzenia targów 24 kwietnia, przy ul. Piotrkowskiej 282 (w klubokawiarni KIPISZ) od godziny 12:00 do 20:00 przy parku Reymonta w Łodzi. Wydarzenie odbędzie się na świeżym powietrzu, zgodnie z zachowaniem zasad i reżimu sanitarnego określonego bieżącymi obostrzeniami.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
japonki
XXXVII Dni Kultury Japonii
zaproszenie_dni_wody
Światowy Dzień Wody w Manufakturze
sunflower
Wakacje w Łodzi 2010 – informator kulturalny

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*