Odmieniona formuła Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła z pewnością zaskoczy widzów. LMF wkroczył w nową, internetową odsłonę. Odbędziemy pełną wdzięczności i wzruszeń podróż po poprzednich edycjach festiwalu, doceniając dekadę działań nad największym obecnie festiwalem światła w Polsce.

Fundacja Lux Pro Monumentis zadedykowała widzom festiwalowym program działań online o nazwie „LMF w Twoim domu”. Został on dostosowany do tegorocznych warunków organizacji imprez i wszystkie wydarzenia będzie można śledzić na kanałach social media festiwalu i miasta Łodzi oraz na stronie internetowej www.lmf.com.pl.

W tym roku w trakcie Light Move Festivalu łodzianie tradycyjnie nie przespacerują się ul. Piotrkowską wśród barwnych mappingów i iluminacji na kamienicach. Centrum zostanie oświetlone w inny sposób. Nie znaczy to jednak, że nie będziemy mogli wziąć udziału w największym festiwalu światła w Polsce. Zapraszam łodzian przed ekrany swoich komputerów do obejrzenia najciekawszych projektów artystycznych, jakie przez 10 lat serwował nam Light Move Festival.  – mówi Hanna Zdanowska, Prezydent Miasta Łodzi.   

Niezwykły świat, w którym przeplatają się marzenia i wspomnienia.

Bez wątpienia najbardziej spektakularnym projektem LMF 2020 będzie podniebny pokaz Światło Przyszłości, realizowany ponad miastem na najwyższych i najbardziej charakterystycznych budynkach Łodzi streamowany do sieci. Setki lamp stworzą świetlną kompozycję ponad miastem, jako symbol nieskończoności, niosący nadzieję na lepsze jutro, widoczny ze wszystkich stron Łodzi. Łodzianie będą mogli podziwiać go ze swoich domów, balkonów, tarasów, ulic. – mówi Beata Konieczniak, dyrektor artystyczna Light.Move.Festival.

Light.Move.Festival. pragnie solidaryzować i budować poczucie wspólnoty. Zapraszamy mieszkańców Łodzi do wystawienia w oknach i na balkonach lampek i świeczek, które razem stworzą wspólną instalację świetlną obejmującą całe miasto i integrującą łodzian. W ramach akcji „Światło Nadziei” powstały lampiony w kształcie miniatur kamienic. Do akcji została zaproszona Fundacja „Dom w Łodzi” – część kwoty z każdego sprzedanego lampionu zostanie przekazana na leczenie i rehabilitację dzieci.

Jesteśmy wdzięczni za tą inicjatywę i wyciągnięcie do nas pomocnej dłoni. Ta akcja jest dla nas prawdziwym światełkiem nadziei – mówi Marta Libiszowska z Fundacji „Dom w Łodzi”.

Sprzedaż lampionów będzie prowadzona w kilku punktach Łodzi:

+ Łódzka Organizacja Turystyczna, Piotrkowska 28/2U, 
+ Folkstar, Piotrkowska 70,
+ Na Gramy, Piotrkowska 34,
+ Księgarnia Światowid, Piotrkowska 86.

W sieci zaprezentują się artyści lokalni z video-performance oraz warsztatami online, dzięki którym każdy z widzów będzie mógł poczuć się jak w pierwszym rzędzie spektaklu sztuki światła.

LMF 2020 to także wydarzenia muzyczne. W piątek w ramach festiwalu zagra Łukasz L.U.C. Rostkowski ze swoim projektem Rebel Babel oraz z gościnnym występem Meli Koteluk. Muzycy grać będą na jednym z dziesięciu dachów wybranych do projektu Światło Przyszłości.

W sobotę uczestników festiwalu czeka DJ-set, czyli domówka online. Szykują się niezapomniane wrażenia i wspaniała zabawa.

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
bsr_15_baner_7
Bałuckie Spotkania Recytatorów 2015 – informacje
odkryjktym
Odkryj Krym na nowo!
targi_dom_mieszkanie_wnetrze_logo
Dom Mieszkanie Wnętrze

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*