bal_w_palacu1W XIX-wiecznej Łodzi w karnawale bawili się wszyscy: swoje bale mieli i fabrykanci, i robotnicy. W sobotę 22 lutego w Muzeum Pałac Herbsta wrócimy do tamtej tradycji. Uczestnicy zabawy wykonają maski i nauczą się modnych w XIX wieku tańców.  

Karnawałowe spotkanie to cześć programu „O krok dalej…”. – Chcemy przybliżyć obyczajowość XIX stulecia w formie zabawy edukacyjnej, a jednocześnie przełamać stereotyp muzeum jako miejsca nudnego i nieciekawego – mówi Magdalena Michalska-Szałacka, kierownik działu Edukacji Muzeum Pałac Herbsta. – Dlatego podczas karnawałowego spotkania zabawę połączymy opowieścią o zapustowych obyczajach końca XIX wieku.

Uczestnicy spotkania najpierw wykonają maski karnawałowe według wskazówek z epoki. Potem w grupach będą sobie wróżyć i przepowiadać przyszłość, a także wysłuchają opowieści o karnawałowych obyczajach XIX-wiecznej Łodzi. Bo Łódź w czasach swojego rozkwitu lubiła się bawić.

– Swoje bale mieli nie tylko fabrykanci, ale i poszczególne grupy zawodowe, np. robotnicy, kelnerzy – mówi Magdalena Michalska-Szałacka. – Stroje były staranie zaprojektowane, a w modzie było przebieranie się za XIX-wieczne wynalazki. Być może także na łódzkich balach można było zobaczyć tańczącą wieżę Eiffle’a czy żarówkę.

Na koniec sobotniego spotkania goście – wyposażeni w karnawałowe maski – w sali balowej pałacu nauczą się tańców z epoki. 

– Spotkanie jest przeznaczone głównie dla osób dorosłych, ale dzieci też są mile widziane – dodaje Magdalena Michalska-Szałacka. 

Początek spotkania o godz. 17. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego niezbędne są zapisy: e-mail edu.herbst @msl.org.pl , tel.: 42 674 96 98 w. 35.  Bilet wstępu: 12 zł.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
baluckipiknikrodzinny
Bałucki Piknik Rodzinny na powitanie lata
Moto Weteran Bazar – styczeń 2020
ECC_2016_6
European Cycling Challenge – Łódź

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*