Traugutt11prasaW sobotę 17 września, znów cała ulica Traugutta będzie tętnić kulturą. Klubokawiarnia Owoce i Warzywa po raz drugi organizuje święto ulicy, zapraszając artystów do zaprezentowania się w przestrzeni miejskiej.

W sobotę na Traugutta będzie można naprawić za darmo swój rower, kupić autorski ciuch, zobaczyć video instalacje w jednym z podwórek, a na koniec wysłuchać koncertu zespołu Fonovel, który w tym roku reprezentował Łódź na festiwalu Opener w Gdyni.

Pomysł na organizację święta ulicy narodził się właścicielom Owoców rok temu. Grał m.in. Psychocukier, dj Cookie Monster, były warsztaty dla dzieci i wycieczka z przewodnikiem zakończona podziwianiem panoramy Łodzi z dachu wieżowca Textilimpexu.

„Organizacja wydarzeń kulturalnych w przestrzeniach publicznych ma wiele zalet. Pozwala uczestniczyć w kulturze osobom, które  z różnych powodów nie przekraczają instytucjonalnych progów, są zaskakujące, nadają wyjątkowy charakter zdarzeniu, budują atmosferę, koloryt i żywotność miastu, integrują mieszkańców. Dlatego pomimo pewnych przesunięć (w tym roku imieniny odbędą się w innym terminie niż wskazywałby na to kalendarz) zdecydowaliśmy się zorganizować swięto po raz kolejny.“ – tłumaczą Ania Marczyk i Michał Sobolewski z OiW.

W tym roku organizatorzy zaprosili do udziału m.in. sklep rowerowy BIKEMIA z ulicy Wydawniczej. Od 13 u Jędrzeja Dmitrowicza i Bartosza Pierzyńskiego z Bikemii na placyku pod siódemką będzie można za darmo dokonać przeglądu roweru i drobnych napraw. Zapłacić będziemy musieli jedynie za ewentualną wymianę części na nową. Od 16.30 chłopaki, którzy znają się na rowerach jak mało kto poprowadzą warsztaty prezentujace jak samemu możemy złożyć swój jednoślad i na czym polegają techniczne różnice między różnymi typami rowerów.

Po sąsiedzku z Bikemią odbędzie się znany już łodzianom kiermasz autorskich ubrań i dodatków organizowany przez Kasię i Basię z Łódzkich Zakładów Przemysłu Twórczego. Mile widziani są wszyscy którzy projektują ciuchy i dodatki, ci którym w szafie zalegają ubrania, wytwarzają ciekawe rękodzieło lub szperają po lumpexach, wyszukując ciekawe perełki vintage.

Od 15 do 18 duża przyjemność czeka łódzkich fanów hip hopu. W okolicach Blud shopu będzie grał Dj Cube. W swojej karierze współpracował z O.S.T.R., Zeusem, Familią HP czy Dreadsquadem, a w 2008 odpowiadał za muzyczną część festiwalu Outline zapraszając do Łodzi megagwiazdy amerykańskiego hip hopu jak Dj Premier, Masta Ace czy Marco Polo. Z czasem dołączy do niego łódzki raper Walles

Pod wieczór zaprezentują się kolejni łódzcy artyści. O 18.30 performance taneczny w okolicach Owoców i Warzywa wykona grupa z Pracowni Fizycznej Jacka Owczarka. Godzinę później, między drzewami na podwórku przy Traugutta 7 swoje wideo istalacje pokaże artystka Monika Masłoń, a na deser o 20.30 na skwerze między ulicami Sienkiewicza i Traugutta zagra Fonovel. Fonovel elektryzuje publiczność dynamicznymi kompozycjami, odnoszącymi się do analogowego brzmienia lat 70 – tych i 80-tych. Muzyka zespołu łączy w sobie elementy elektro i poprocka. Energetyzująca rytmika, melodyjne rify i rozwibrowane syntezatory – to koncertowe brzmienie Fonovel. Zespół tworzą: Radek Bolewski (vocal, bębny), Paweł Cieślak (minimoog) i Dominik Figiel (gitara). Ich płyta „Good Vibe” ukazała się w marcu tego roku.  Po entuzjastycznym przyjęciu przez publiczność i dziennikarzy muzycznych, zespół gościł na festiwalach, m.in.: Heineken Opener Festival, Coke Live Festival i Popkomm (Berlin).

Od godziny 20 w ramach Imienin Romualda swoje drugie urodziny hucznie będzie obchodziła restauracja LOCANDA. Będą pokazy mody, DJ oraz inauguracja nowej karty menu.

Program Imienin Romualda

* LATAJĄCA KSIĘGARNIA DOMU WYDAWNICZEGO KSIĘŻY MŁYN // Owoce i Warzywa // Traugutta 9 10.00-22.00
* SERWIS ROWEROWY + WARSZTATY // BIKEMIA // Traugutta 7 13.00-18.00
* KIERMASZ ŁÓDZKICH ZAKŁADÓW PRZEMYSŁU TWÓRCZEGO // Traugutta 7 14.00-18.00
* DJ CUBE & WALLES // Blud Shop // Trauguta 14 15.00-18.00
* PERFORMANCE TANECZNY // PRACOWNIA FIZYCZNA // Traugutta 9 18.30-19.00
* VIDEO INSTALACJE MONIKI MASŁOŃ // Podwórko Traugutta 7 19.30-20.30
* FONOVEL – koncert // Traugutta 7 20.30-21.30
* 2. urodziny restauracji LOCANDA 20.00-23.00

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
KOLAZ-01
8. edycja Łódź Street Food Festival
chodx_na_baluty_grafika
Chodź na Bałuty. Jest wtorek #2
fitbazar2
Fit Bazar vol. 2 przy Piotrkowskiej 217

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*