DSC_7506Po ogromnym sukcesie pierwszej edycji  festiwalu zorganizowanego przez Klub Wino w 2015 roku, Klub Wino zaprasza ponownie na Festiwal Win Letnich. 31. lipca w Klubie Wino, w podwórku Piotrkowskiej 217, goście będą mieli okazję kolejny raz próbować starannie wyselekcjonowanych win w obecności specjalistów. 

Dobór idealnych win na lato nie jest wcale sprawą tak prostą jak mogłoby się wydawać. Istnieje wiele stylów wina, które świetnie sprawdzą się w upalny dzień pod gołym niebem.

Klub Wino z pewnością pomoże dokonać wyboru wszystkim zainteresowanym. 31.07.2016 w wine barze Klubu Wino odbędzie się wyjątkowa degustacja win. Podczas Festiwalu pojawią się: portugalskie Vinho Verde, wina musujące i frizzante; białe i różowe; wina wytrawne, półwytrawne i słodkie; nie zabraknie wspaniałych niemieckich rieslingów i super aromatycznych suavignon z Nowej Zelandii. Będą wina z całego świata, zarówno z Europy, jak i te nowoświatowe z Chile, czy RPA. W tak bogatej ofercie z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Impreza odbędzie się w plenerze, przed Klubem Wino, w podwórku Piotrkowskiej 217, bo jak wiadomo letnie wina najlepiej smakują pod gołym niebem. Swoje stoiska wystawi 5 dystrybutorów. W sumie do spróbowania będzie ok. 30 różnych win, które będą do nabycia tego dnia w Klubie Wino w letnich, przyjaznych cenach! Cena udziału w Festiwalu to 15 zł (+ 5 zł kaucji zwrotnej za kieliszek). Nie trzeba rezerwować wcześniej miejsc, a opłata pobierana jest przy wejściu, gdzie każdy z gości dostanie kieliszek do ręki i będzie mógł dowolnie przemieszczać się między stoiskami, próbować wino i rozmawiać z osobami je serwującymi zadając nawet najtrudniejsze pytania.

Wydarzenie odbywać się będzie w godz. 14.00-17.00, ale z zastrzeżeniem, że o ilości win do degustacji decydują sami dystrybutorzy i mogą się one skończyć wcześniej.

***
Klub Wino to sklep specjalistyczny z fachową obsługą (wszyscy pracownicy są absolwentami prestiżowej brytyjskiej szkoły Wine and Spirit Education Trust – WSET), wine bar, a także miejsce, które organizuje dużą ilość degustacji komentowanych (prowadzący to najważniejsze osoby świata winiarskiego w Polsce), festiwali win, profesjonalne kursy winiarskie WSET itp. To wszystko w nieformalnej i przyjaznej atmosferze. Poza tym Klub Wino to także importer win, który układa karty win w restauracjach i dostarcza do nich wina.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Pet Fair 2019 – informacje
Obchody 75. rocznicy likwidacji Litzmannstadt Getto
flyfest
Fly Fest 2015 – informacje

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*