W weekend 10 – 11 października odbędzie się 1 runda cyklu XRS POLAND w wyścigach modeli zdalnie sterowanych w Atlas Arenie, gdzie na specjalnie przygotowanym holenderskim torze dywanowym ścigać się będzie ścisła czołówka „kierowców” z Polski oraz zagranicy.

Zawodnicy XRS Poland ścigają się małymi samochodzikami – modelami RC, mimo to, nie jest to wyłącznie zabawa, a dyscyplina wymagająca starannego przygotowania, zimnej krwi oraz umiejętności, które trudno posiąść w kilka dni. O zwycięstwie decyduje bowiem zwrotność, dokładność i precyzja pokonywania zakrętów pojazdami, które na prostym odcinku są wstanie osiągnąć prędkość nawet do 80 km/h!

W weekend w Atlas Arenie staną aż 3 tory: jeden główny – dla zawodowców (off-road) oraz dwa tory przeznaczone do nauki jazdy dla wszystkich osób, które zdecydują się przyjść kibicować do Atlas Areny. Pod okiem specjalistów łodzianie będą mieli możliwość poznać tajniki obsługi modeli, a także spróbować swoich sił na torze driftowym do doskonalenia umiejętności. To na nim – przyszli zawodnicy – zweryfikują swoją sprawność!

Dodatkową atrakcją będzie możliwość spotkania się i zweryfikowania jak z małymi modelami RC radzą sobie zawodowi sportowcy. Gwiazdami wydarzenia będą bowiem Arkadiusz Lindner, reprezentant Polski podczas rajdu Dakar oraz Tomasz Kaczor, polski kajakarz, dwukrotny olimpijczyk i wicemistrz świata.

Wszystkich chcących kibicować oraz lepiej poznać XRS Poland zapraszamy w sobotę w godzinach 11:00 – 18:00 oraz w niedzielę w godz. 11:00 – 15:00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wejście nr 1 z dolnego poziomu przy Centrum Biletów.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
maj_repertuar
Halokultura – maj
Festiwal_Ognia
Festiwal Ognia w Manufakturze
Dziewczyny z Łodzi pokonają 100km na rowerach dla wcześniaków

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*