13617561_1640584842935687_398953425_nW sobotę, 16 lipca w klubie Krańcoofka mieszczącym się przy ul. Piotrkowskiej 29 w Łodzi odbędą się I Mistrzostwa Łodzi w Beer Pongu. Wpisowe: 30 zł za jedną drużynę dwuosobową. Impreza startuje o godzinie 16.

Beer Pong to rodzaj gry studenckiej, polegającej na piciu piwa, w której gracze rzucają piłeczkami ping-pongowymi do kubków z piwem, stojących po drugiej stronie stołu. Zazwyczaj w zabawie biorą udział dwie drużyny po dwie osoby każda. W imprezie będzie mogło wziąć udział do 24 dwuosobowych drużyn. W przypadku większej liczby chętnych organizatorzy zwiększą limit. Każda drużyna rozegra co najmniej trzy mecze, a cztery najlepsze zakwalifikują się do rundy finałowej.

Zapisy możliwe tylko w Krańcoofce – należy podać nazwę drużyny i zapłacić wpisowe. Zwycięska drużyna otrzyma puchar z medalami oraz bon do wydania na barze w Krańcoofce o wartości 150 zł. Za zajęcie drugiego miejsca drużyna otrzyma medal oraz bon o wartości 60 zł. Za zajęcie trzeciego miejsca drużyna otrzyma medal oraz bon o wartości 25 zł.

13599719_1640584846269020_1192157435_n

Zasady ogólne
Beer Pong jest grą drużynową, gdzie każda z drużyn podczas swojej kolejki rzuca piłką ping pongową do kubków drużyny przeciwnej. Kiedy piłka ląduje w kubku, przeciwnik odkłada go na bok po wypiciu jego zawartości (lub wyznaczonego zamiennika). Każdy z dwuosobowej drużyny ma po jednym rzucie w kolejce (razem 2 rzuty). Jeżeli w jednej kolejce obydwie osoby z drużyny trafią do kubka, jedna piłka wraca z powrotem dając dodatkowy rzut. Którykolwiek zawodnik z drużyny może go wykonać. Wygrywa drużyna, która jako pierwsza trafi do wszystkich kubków przeciwnika.

Ustawienie kubków
Każda drużyna ma po 10 kubków. Formacja startowa to ścisły trójkąt, gdzie wszystkie obrzeża kubków muszą się stykać, a czubek trójkąta wskazuje przeciwną stronę. Trójkąt z 10 kubków musi być wypośrodkowany względem bocznych krawędzi stołu, a tylna krawędź Rack-ów musi być wyrównana z linią krawędzi stołu.

Imprezy beer pongowe cieszą się olbrzymim powodzeniem. Pub Krańcoofka już wielokrotnie udostępniał przestrzeń na turnieje tego typu. Organizatorem imprezy jest Polish National Beer Pong Academy. Jeden ze współorganizatorów – Tomasz Okulski – mający na koncie wiele imprez beer pongowych, zapewnia, że i tym razem nie zabraknie atrakcji.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
SWAP, Showroom i koncert w Konkrecie
logopu
Przestrzeń Umysłu – IV Festiwal Kultury Buddyjskiej
Kultura Japonii w Ogrodzie Botanicznym

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*