graZostań tajnym foto-agentem. 8 września mieszkańcy Łodzi zostaną zwerbowani do tajnej agencji detektywistycznej. Portal ZwalczNudę.pl organizuje tematyczną grę miejską Foto-Agenci: Kryptonim Olympus.

Uczestnicy gry będą mogli poczuć się niczym agenci, rozwiązując detektywistyczne zagadki. Scenariusze gry owiane są tajemnicą aż do rozpoczęcia zabawy, by wszyscy mogli poczuć dreszczyk szpiegowskiej profesji.

Jak w każdej z organizowanych na terenie Polski gier, uczestnicy łódzkiej edycji przejdą szereg testów sprawnościowych i intelektualnych. W lipcowych grach w Warszawie i Gdańsku były to: testy IQ, zjazd na linie połączony z rzutem kulą do celu, przeszkolenie ze sportów walki i samoobrony, pokonanie trasy na ściance wspinaczkowej, test prędkości podczas gry we frisbee, zadanie na zaufanie w grupie oraz zadania związane z fotografią (zdjęcie podwodne, zdjęcie szpiegowskie, fotografia studyjna).

fotoagenci7

Każda edycja jest jednak wyjątkowa i dostarcza nowych wrażeń. – Wszystkie gry miejskie mają swój z góry określony, wspólny scenariusz. Każde nowe miasto i każde nowe miejsce dostarczają jednak nowych wyzwań, przeszkód, nowych wrażeń i doświadczeń. W Łodzi uczestnicy gry wtopią się w filmowy klimat tego miejsca – mówi Krystyna Radkowska z portalu ZwalczNudę.pl, organizatorka gry miejskiej.

Seria fotograficznych gier miejskich zaprojektowana została jako połączenie konwencji gry z hobby wykonywania zdjęć. Zarejestrowane drużyny staną do konkurencji o zdobycie tytułu najlepszego foto-agenta, który musi sprawdzić się w różnych warunkach i sytuacjach fotograficznych. Dla uczestników przygotowana jest seria konkurencji, przeszkód i łamigłówek. Na każdym punkcie gry na adeptów czekać będą specjaliści Olympus i lokalnych szkół fotografii, którzy poprowadzą krótkie szkolenia z wykorzystania aparatu w różnych warunkach. Dodatkowo każda z zarejestrowanych drużyn będzie musiała wybrać jedną osobę, której zostanie przekazany na czas gry aparat fotograficzny. Zadaniem tej osoby będzie zebranie materiału do najlepszego fotoreportażu z gry. Fotoreportaż ten stanie do konkursu o najlepszą serię zdjęć ze wszystkich edycji gier miejskich “Foto-agenci: Kryptonim Olympus”, w którym wygraną jest aparat Olympus TG-620.

fotoagenci16

Rejestrować drużyny można pod adresem e-mail gra@zwalcznude.pl. Więcej informacji znaleźć można na stronie zwalcznude.pl/gry_olympus.html.

Patronem medialnym gry miejskiej jest Plaster Łódzki.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
plasterkultury
Plastry Kultury 2014 – nominacje
interbud
XXI Targi Budownictwa Interbud
_MG_1935
Świąteczna Giełda Płyt Winylowych w Radio Łódź

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*