tatoOgólnopolskie Forum Tato.Net zaprasza na wyjątkowe wydarzenie poświęcone ważnym ojcowskim tematom – już w sobotę, 14 kwietnia br. w godzinach 9.00-18.00.  Dlaczego wyjątkowe? Ponieważ do Łodzi zjadą ojcowie z całego kraju, aby opowiadać i jednocześnie uczyć o: wychowywaniu dzieci, godzeniu obowiązków zawodowych  i rodzinnych, radzeniu sobie ze stresem oraz o wielkiej tajemnicy, jaką jest bycie dobrym tatą. Spotkania, prelekcje oraz warsztaty odbędą się w siedzibie Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego przy ul. Pomorskiej 171/173 w Łodzi. 

– Mamy przekonanie, że wspierając ojców, wspieramy całe rodziny – mówi dr Dariusz Cupiał, inicjator Tato.Net.

Gościem specjalnym tegorocznego Forum będzie ekspert z zakresu poradnictwa rodzinnego dr Emerson Eggerichs z USA – ojciec trójki dzieci. Pełnił funkcję członka rady nadzorczej National Center for Fathering, był także założycielem i prezesem Love and Respect Ministries. Jest autorem bestsellerowej książki Love and respect, na podstawie której stworzył konferencję dla małżeństw „Miłość i szacunek”.

Dotychczas gośćmi Forum byli m.in. Ken Canfield, założyciel National Center for Fathering  w USA; o. Józef Augustyn SJ, znany rekolekcjonista i autor wielu książek; pastor Joshua Becker – jeden z czołowych amerykańskich minimalistów; polarnik i podróżnik Marek Kamiński, a także: Krzysztof Hołowczyc, Przemysław Babiarz, Dariusz Kamys, Ireneusz Krosny, Maciej Gnyszka.

Jak bardzo jest to potrzebna inicjatywa, mogą zaświadczyć liczby. W 2010 r. w Forum uczestniczyło mniej niż 100 ojców, w 2017 r. blisko 700. Przez czternaście lat pracy w organizowanych przez Tato.Net WarszTatach wzięło udział 12 000 ojców i 500 mam, w całej Polsce powstało 60 aktywnych Klubów Ojca.

Tato.Net to dziś wiodąca w Europie inicjatywa inspirująca mężczyzn do przeżywania ojcostwa jako pasji oraz najważniejszej kariery życia. Nasz program został uruchomiony  w 2004 roku w ramach Fundacji Cyryla i Metodego.  Misją Tato.Net jest pomagać w kształtowaniu postawy świadomego i odpowiedzialnego ojcostwa wśród współczesnych polskich mężczyzn. Tato.Net jest powołane również po to, by realizować inicjatywy i projekty adresowane  do całych rodzin, tak aby budować rodziny silne obecnością ojca. Tworzy sieci współpracy organizacji oraz instytucji społecznych, dla których jest ważne promowanie odpowiedzialnego ojcostwa.

¬– Wierzymy, że każde dziecko dla właściwego rozwoju i szczęścia potrzebuje mamy i taty. Istniejemy, by spełnić największe marzenie milionów dzieci, które w XXI wieku dotkliwie cierpią z braku ojcowskiej troski. Wszystkie działania Tato.Net wynikają z wizji ojcostwa, które potrzebuje być odkryte na nowo – mówi Dariusz Cupiał. –  Pomagamy w kształtowaniu postaw odpowiedzialnego ojcostwa. Inspirujemy mężczyzn do tworzenia osobistych Tato-planów. Współpracujemy z organizacjami wpływającymi na kształt współczesnego ojcostwa w wymiarze indywidualnym i społecznym. Rodzina jest mocna obecnością ojca.

Klub Ojca Łódź powstał w 2017 roku i jest współgospodarzem Forum. Zrzesza kilkudziesięciu ojców z województwa łódzkiego. Działa w ramach Inicjatywy Tato.net. Klub spotyka się w każdą ostatnią środę miesiąca w Szkole Salezjańskiej przy ul. Wodnej 34. Spotkania są otwarte i bezpłatne, nie trzeba się zapisywać wcześniej. Kontakt z klubem jest możliwy za pośrednictwem strony klubojca.net.

– Zdobędziesz tu praktyczne umiejętności i spotkasz mężczyzn, którzy zainspirują Cię
do bycia coraz lepszym tatą. Dowiesz się jak rozwiązać problemy, takie jak godzenie pracy zawodowej z życiem rodzinnym, planowanie czasu dla najbliższych, utrzymywanie bliskich więzi z dzieckiem oraz żoną i wiele innych. Poznasz mocne i słabe strony własnego ojcostwa i metodą małych kroków nauczysz się zmieniać swój charakter. Rozwiniesz się społecznie, angażując swój czas w pożyteczne aktywności. Razem z innymi zbudujesz społeczność lokalną przyjazną rodzinie. Czy to nie wspaniałe wyzwanie? – tak działalność klubu opisuje Daniel Fortuna, inicjator klubu ojca w Łodzi.

¬– Klub to miejsce, gdzie faceci z krwi i kości opowiadają, z czym się mierzą w domu
i dowiadują się dwóch rzeczy. Pierwsza: okazuje się, że inni mają tak samo. Druga: tu są gotowe rozwiązania. Pierwsze uspokaja, drugie motywuje. To bezcenne źródło wiedzy. Nawet jeżeli „facet powinien sobie dawać radę sam” i „nie potrzebuję pomocy”. Dla nas ojcostwo to najważniejsza kariera. Walczymy, bo każdy z nas chce stawać się lepszym ojcem  – dodaje Maciej Kucharek, współzałożyciel Klubu Ojca Łódź.

Ojcowskie Kluby, to działające lokalnie grupy ojców. Każdy członek tworzy i realizuje indywidualny plan bycia coraz lepszym i spełnionym tatą. Zadaniem klubów jest budowanie środowiska wsparcia dla rozwoju ojców i ich rodzin.

OGÓLNOPOLSKIE FORUM TATO.NET W ŁODZI
Forum Tato.Net „Wolność i Dyscyplina”
Wydział Filologiczny Uniwersytetu Łódzkiego ul.Pomorska 171/173, Łódź
Sobota, 14 kwietnia 2018 r., 10.00-18.00
Rejestracja online : www.forum.tato.net

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
targislubne
Łódzkie Targi Ślubne – jesień 2017
zywioly_plakat
Plac Wolności Otwarty na Kulturę – Cztery żywioły
interbud
XXI Targi Budownictwa Interbud

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*