Tradycyjnie w połowie września do Manufaktury zjadą najsilniejsi i najodważniejsi strażacy z całego kraju. Oczywiście nie po to, by gasić pożary czy usuwać gniazda szerszeni, ale by stanąć w szranki podczas niezwykle widowiskowych Mistrzostw Polski Firefighter Combat Challenge Łódź 2019. W sobotę (14.09) będzie można podziwiać ich zmagania na Rynku Włókniarek Łódzkich.

Będzie wspinaczka i wnoszenie 20 -kilogramowego węża na strażacką wieżę na czas, ponad 40-metrowy slalom z ekwipunkiem i ewakuacja poszkodowanego, czyli blisko 80 – kilogramowego manekina. Do tego sztafety i zawody w tandemach – zdecydowanie będzie na co popatrzeć! Zawody rozpoczną się w sobotę o godz.10. Pierwsze miejsce zajmie osoba lub tandem, która wykona zadanie w najkrótszym czasie uwzględniając doliczone sekundy karne. W sztafecie decyduje wygrany bieg finałowy jednak uwzględniający kary czasowe doliczane do uzyskanego czasu. W zawodach będą brali udział nie tylko panowie, ale też panie.

Panie, które liczyły na podziwianie strażackich muskulatur podczas zawodów, najprawdopodobniej będą zawiedzione – wszystkie konkurencje będą przeprowadzane w pełnym umundurowaniu! To oczywiście ze względów bezpieczeństwa, ale także po to, by zadania konkursowe były jak najbardziej zbliżone do warunków, w których na co dzień pracują strażacy.
Ale Firefighter Combat Challenge to nie tylko ekscytujące zmagania strażaków. Jak co roku, organizatorzy nie zapominają też o najmłodszych widzach. W końcu chyba każdy mały chłopiec chce zostać strażakiem! Dlatego będzie również tor dla dzieci – tradycyjnie, najmłodsi będą mogli przebrać się w mundurki strażackie i sprawdzić swoje możliwości na ściance wspinaczkowej oraz specjalnie dla nich przygotowanym torze.

Firefighter Combat Challenge miał swój początek już w 1975 roku, gdzie Sports Medicine Center na Uniwersytecie Maryland otrzymał zlecenie, aby wykonać badania, które miałyby na celu scharakteryzowanie fizycznych wymagań stawianych strażakom. Duża część tych badań oparta była na pięciu kolejno wykonywanych zadaniach, odwzorowujących pracę strażaka podczas akcji. Po latach przekształcono je w niezwykle widowiskowe zawody.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
syrenaaa
III Piknik Nekielskiego Kluby Miłośników Syren i Warszaw
1379431_678417258836102_116077948_n
FRU Festiwal #6
lodzkiportgier
Łódzki Port Gier 29 – informacje

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*