banerrrrJuż 17 czerwca w AOIA odbędzie się finał V edycji konkursu Łódź Miastem Talentów. Poza pokazami uczestników przewidziane jest spotkanie z wyjątkowymi twórcami, którzy podzielą się swoim doświadczeniem. Start o 17:00. Wstęp wolny.

Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Łódzkie – kocham i nienawidzę”. Udział w konkursie mogły wziąć wszystkie osoby z Łodzi i województwa, które podjęły temat w trzech kategoriach: dziennikarskiej, fotograficzno-filmowej oraz off zakładającej nadsyłanie artystycznych pomysłów kreatywnych, wymykających się jednoznacznej kwalifikacji oraz innych od poprzednich kategorii.

Celem konkursu jest wspieranie poszukujących, twórczych, młodych talentów. Osób, które poprzez autorskie działania artystyczne, chcą zamanifestować swoje emocje dotyczące przestrzeni, w której żyją i swoimi projektami odnieść się do dziedzictwa kulturowego Łodzi i regionu, oraz współczesnych spraw, którymi żyją mieszkańcy.

Szczególną wartość konkursu stanowi jego nowa formuła, która nie opiera się jedynie na prezentacji prac uczestników na kolejnych etapach, ale zakłada rozwój ich pomysłów pod okiem profesjonalistów. Specjalnie powołani eksperci przeprowadzali w półfinałach warsztaty oraz konsultacje z uczestnikami, które miały sprawić, że ich prace ewoluują. Jednym z nich był Piotr Szczepański – reżyser, operator, scenarzysta, autor filmu „Aleja gówniarzy”, a także uznany łódzki dziennikarz Jacek Grudzień oraz reżyserka Balbina Bruszewska.

 W każdej kategorii konkursowej jurorami były osoby z uznanym dorobkiem w danej dziedzinie i stanowiące w niej autorytet. Organizatorom zależy nie tylko na odkrywaniu młodych talentów, ale także wspieraniu ich w stawianiu pierwszych kroków na ich twórczej ścieżce. Przewidziane są atrakcyjne nagrody pieniężne, a także rzeczowe.

Trwający dwa miesiące konkurs, zakończy 17 czerwca uroczysta Gala Finałowa, na której poza prezentacją zwycięskich prac, odbędą sięprojekcje mistrzowskie filmów i spotkania z twórcami. Gośćmi wieczoru będzie m.in. reżyserka i scenarzystka Dorota Kędzierzawska, której studencka etiuda “Jajko” była nominowana do studenckiego Oscara. Poza tym obejrzymy jeszcze jeden jej film “Agnieszka”. Zaprezentowany zostanie także obraz “Dziennik z podróży” w reż. Pawła Stasika, po którym zapraszamy na rozmowę z wybitnym fotografikiem Tadeuszem Rolke i Michałem Gonickim – bohaterami tego obrazu. W dyskusji na temat filmowych debiutów weźmie także udział ekspert konkursu Piotr Szczepański.

Na wszystkie projekcje, spotkania i dalszą część gali wstęp wolny.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
43. Łódzki Port Gier
przegladinnowacji
III Przegląd Innowacji i Twórczości w Edukacji
Logo_LoSKa
III Łódzkie Spotkania Kabaretowe “ŁóSKa 2010”

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*