tulipan_sprzatanie_3_470x394Już 19 maja o godzinie 10:30 rozpocznie się III edycja akcji ekologicznej „Wielkie sprzątanie” organizowanej przez Centrum Handlowe Tulipan oraz Szkołę Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata pod patronatem Prezydenta Miasta Łodzi. Udział w konkursie wezmą uczniowie z pięciu szkół zakwalifikowanych według kolejności nadesłanych zgłoszeń.

Pomysł akcji „Wielkie Sprzątanie” narodził się wśród uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata w 2015 r., którzy zwrócili się do dyrekcji placówki z problemem zabrudzenia otoczenia wokół szkoły. Zaproponowana przez nich koncepcja wspólnego sprzątania wzbudziła od samego początku ogromne zainteresowanie nie tylko ze strony zaproszonych do udziału Szkół Podstawowych, ale także Instytucji angażujących się w działania proekologiczne w tym Centrum Handlowego Tulipan. Przekształcenie przedstawionego planu w konkurs to działanie, które pozwala nakłonić uczniów do podejmowania działań na rzecz środowiska, a zdrowa rywalizacja buduje świadomość ekologiczną wśród dzieci i młodzieży.

W tegorocznej edycji o Puchar Czystości, wizytę w Planetarium, 300 cebulek tulipanów oraz zapas środków czystości zawalczą:
– Szkoła Podstawowa nr 34 im. Leona Kruczkowskiego
– Szkoła Podstawowa 4 im. Komisji Edukacji Narodowej
– Szkoła Podstawowa 170 im. Anieli Krzywoń
– Szkoła Podstawowa 37 im. Janusza Kusocińskiego
– Szkoła Podstawowa 33 im. Stefana Kopcińskiego

Akcja rozpocznie się o godzinie 10:30. Uczniowie Szkół Podstawowych będą mieli tylko 1,5 h, aby zebrać jak największą ilość odpadów. Wygrywa placówka, której reprezentanci zbiorą wagowo największą ilość śmieci. Zwycięzcy zostaną wybrani na podstawie oficjalnego ważenia śmieci, nad przebiegiem którego czuwać będą wolontariusze ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata. Uczestnicy wydarzenia wezmą udział w finale akcji, który został zaplanowany między godziną 17:00 a 18:00 i odbędzie się na terenie Centrum Handlowego Tulipan.

„Podczas akcji w 2015 r. udało się zebrać blisko 1700 kg, natomiast w 2016 r. wynik wynosił prawie 2500 kg. Mamy nadzieję, że w tym roku uda nam się pobić wynik z poprzednich lat. Jesteśmy dumni, że  wspólnie z instytucjami publicznymi możemy przyczynić się do inicjowania działań na rzecz ochrony środowiska” – mówi Katarzyna Woźniak, Dyrektor Centrum Handlowego Tulipan.

Więcej informacji na www.chtulipan.pl oraz fanpage’u Centrum Handlowego Tulipan na portalu Facebook – facebook.com/CH.Tulipan. Patroni akcji: Prezydent Miasta Łodzi, Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Łodzi, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Łodzi. Fundacja Nasza Ziemia, ŁódzkieMamy.pl, Plaster Łódzki.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
dnipamieci
VIII Dni Pamięci w Łodzi
lodzkie-nagrody-kulinarne-2016
Łódzkie Nagrody Kulinarne
wigilia
II Łódzka Wigilia

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*