Teatr Wielki w Łodzi zaprasza 21 września od godz. 17 do przestrzeni teatralnych, gdzie czekają niecodzienne atrakcje inspirowane życiem i ciekawostkami epoki ojca polskiej opery – Stanisława Moniuszki.

A co nas czeka? Gra miejska przygotowana przez Tkalnię zagadek, czyli „Poszukiwanie Moniuszki” – po wcześniejszych zapisach będzie można wziąć udział w zabawie polegającej na odnalezieniu naszego bohatera (uwaga! Liczba miejsc ograniczona!). „Kuchnia Moniuszki” – poczęstunek wg. przepisów z epoki przygotowany przez solistę TWŁ we współpracy z firmą “Book&Cook”. Gratką dla rodzin z dziećmi będą również warsztaty artystyczne, gdzie mistrzowie pracowni artystycznych, przybliżą widzom tajniki swojej pracy – trzeba przyznać, że niecodziennie mamy możliwość przyjrzeniu się tworzeniu kapeluszy, butów czy też peruk. To oczywiście tylko część przygotowanych atrakcji.

O 18:00 rozpocznie się Koncert Inauguracyjny w reżyserii Beaty Redo-Dobber. Wystąpi cały zespół artystyczny Teatru Wielkiego w Łodzi – soliści, chór, balet oraz orkiestra. W przerwie z pewnością nie będzie czasu na nudę, bowiem w przestrzeni foyer odbędzie się lekcja Mazura, prowadzona przez Artystów baletu – być może komuś uda się zatańczyć z Białą Damą? A na lubiących śpiewać nieco bardziej niż tańczyć, czeka karaoke w wersji operowej.

Dodatkowa promocja. BILETY (do kupienia w kasach teatru) po 20 zł dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny, wszak Moniuszko miał dziesięcioro dzieci.

Program festynu rodzinnego „Być jak Moniuszko” (dla posiadaczy biletu na koncert):
– Gra miejska „Gdzie jest Moniuszko” przygotowana przez Tkalnię zagadek – liczba miejsc ograniczona; obowiązują wcześniejsze zapisy przez FB Teatru lub drogą mailową: promocja@teatr-wielki.lodz.pl. W treści wiadomości prosimy podać ile osób ma uczestniczyć w grze oraz imiona i nazwiska uczestników.
– Poczęstunek przygotowany przez naszego solistę oraz szefa kuchni z “Book&Cook” (Salonik Video, przed oraz w przerwie koncertu)
-Warsztaty pracowni artystycznych, m.in.: pracowni perukarstwa i charakteryzacji, pracowni nakryć głowy, szewskiej, krawieckiej, fryzjerskiej (od godz. 17:00 w Sali kameralnej)
– Karaoke (przed koncertem i w przerwie, w Sali kameralnej)
-Lekcja tańca – nauka mazura prowadzona przez artystów baletu TWŁ (w przerwie, w foyer)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
fkhc
Festiwal Kawy, Herbaty i Czekolady
symphonia
I Wielogatunkowy Festiwal Symphonia
uwolnijkultire
Festiwal Uwolnij Kulturę

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*