Festiwal_OgniaW sobotni wieczór w Manufakturze zrobi się naprawdę gorąco. Po zmroku niebo rozświetli tysiące iskier, a rynek zamieni się w scenę teatrów ognia, które zaprezentują spektakularny taniec w żywiołowej aranżacji. Aktorzy poskromią płomienie i zademonstrują  efektowne „przeploty”, „fale” czy „motyle”.

Pokazy aktorów z teatrów ognia czerpią z żonglerki, technik wschodnich sztuk walki, a także tańca nowoczesnego czy pantomimy. Dzięki zespoleniu tak różnych środków artystycznego wyrazu i połączeniu ich z dużą dawką płomiennych iluminacji, aktorzy zaprezentują w Manufakturze niezapomniane show. Podczas wieczornych występów widzowie będą mogli podziwiać ruchy człowieka zespolonego z czerwoną łuną, a także sztuczki, dzięki którym płomienie wydadzą się zawieszone w powietrzu. Soliści wykonają także niezwykłe figury wykorzystujące gorejące wachlarze, liny, pazury czy łańcuchy. Publiczność z pewnością zachwyci się deszczem iskier, żonglerką płonącymi piłkami oraz aktorami zionącymi ogniem.

Widowiskowe pokazy rozpoczną się na rynku Manufaktury już o godzinie 20 występem grupy Capoeira Łódź. Ta przypominająca taniec sztuka walki zaskakuje płynnością ruchów oraz akrobatycznymi figurami. Pierwsze ogniste popisy rozpoczną się tuż po zachodzie słońca. Wśród artystów zaprezentują się tancerze z grupy Flagrantis, którzy opierają choreografie o komiksowe motywy, a także Teatr Ognia Azis Light oraz Jerzy Kozłowski, znany z półfinałów telewizyjnego show „Mam Talent”. Efektowne tańce będzie można oglądać co najmniej do północy.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
urodzinylodzki
Urodziny Łodzi 2014 – informacje
folkowe2014
Międzynarodowy Festiwal Twórczości Młodych Folkowe Inspiracje
niepeniaj
Nie peniaj, zmieniaj! – wolne miejsca

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*