Rozpoczęła się 8 edycja Międzynarodowego Festiwalu Wolontariatu Kontakt Łódź, organizowanego przez Fundację Tomy, przy współpracy z Urzędem Miasta Łodzi. Festiwal Kontakt to cykl praktycznych działań na rzecz miasta przy udziale wolontariuszy ze społeczności lokalnej, innych części kraju i zza granicy.

Jego celem jest szerzenie idei wolontariatu, pokazanie przykładów pozytywnego oddziaływania na otaczającą nas rzeczywistość oraz przykładu dobrej współpracy na rzecz miasta i jego mieszkańców.

W poprzednich 7 edycjach festiwalu uczestniczyło w nim ponad 1200 wolontariuszy  z Polski, USA, Irlandii Płn., Białorusi i Ukrainy.

Jak co roku – także i w tym działania wolontariuszy mają różnoraki charakter. Zorganizowano 5 stref zaangażowania: HELP (7 projektów pomocowych, w tym remonty w 4 mieszkaniach osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej oraz pomieszczeń i terenów zewnętrznych 2 Domów Pomocy Społecznej – przy Rojnej 15 oraz Złotniczej 10 oraz Schroniska dla Bezdomnych Kobiet przy Gałczyńskiego 7), JUNIOR (działania kreatywne dla dzieci w strefie rewitalizowanej), SENIOR (zajęcia komputerowe), ART (działania artystyczne w przestrzeni, koncerty, warsztaty), FAMILY (warsztaty dla małżeństw, zajęcia dla rodzin).

W tegorocznej edycji udział weźmie: ponad 120 wolontariuszy z różnych krajów. Festiwal potrwa do 28 lipca 2018 roku.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
II Festiwal Eksploracji Miejskiej
openmusic
II Międzynarodowy Festiwal Open Music
Łódź animacją stoi. Wybitni lalkarze dzielą się wiedzą

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*