Fundacja Obszar Wspólny zaprasza na solowy koncert Kamila Szuszkiewicza 25 sierpnia o godzinie 18.00, który odbędzie się w ramach cyklu wydarzeń Kino-Ucho.

O planie na ten występ muzyk pisze w ten sposób: „Przygotowałem program na trąbkę i dwa urządzenia pogłosowe o różnych długościach i charakterach. W latach osiemdziesiątych na podobnym zestawie grał swoje solowe koncerty Tomasz Stańko. To najuczciwsze pożegnanie idola: podpatrzonymi u niego środkami budować własną estetykę. Będę się o to starać, a pomóc ma drugi drogowskaz; postawiła go Pauline Oliveros.”

Koncert odbędzie się w amfiteatrze Parku Julianowskiego im. Adama Mickiewicza w Łodzi. Chcemy, aby dobra muzyka rozbrzmiewała na wolnym powietrzu, przy udziale specjalnie do tego celu niegdyś stworzonej architektury.

Kamil Szukiewicz – kompozytor i trębacz związany z jazzem i improwizacją. Członek zespołów Zebry a Mit, Profesjonalizm oraz orkiestr Trifonidisa i WIO; często grywa też z innymi warszawskimi muzykami (Wojtek Traczyk, Hubert Zemler). Ma na koncie dwa albumy autorskie (“Istina” i “Robot Czarek”) i wiele grupowych. Urodził się w 1982 roku w Olsztynie, gdzie zaczął naukę gry na trąbce. Następnie w Warszawie został absolwentem Wydziału Jazzu Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina. Swoje umiejętności rozwijał na lekcjach mistrzowskich w ramach School of Improvisational Music w Rzymie, Warszawie i Katowicach (klasa Ralpha Alessiego). Szuszkiewicz był stypendystą Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz laureatem pierwszej nagrody Creations/Clashes na festiwalu Art of Improvisation we Wrocławiu (2013). Jako solista lub lider zespołów nagrywał w wytwórniach Lado ABC (16’25”), Bôłt Records (“Robot Czarek”), Wounded Knife (“Istina”, “Bugle Call and Response”) i Slowdown Records (“Prolegomena”), w składzie od solo do nonetu, z udziałem elektroniki, syntezatorów, perkusji, śpiewu, saksofonów i fortepianu. Szuszkiewicz w 2007 roku założył grupę Kapacitron, a w 2015 Zebry a Mit, grywa zaś z Works & Days Ensemble, Warsaw Improvisers Orchestra, Mitch & Mitch i Warszawską Orkiestrą Rozrywkową.

Kino-Ucho to cykl wydarzeń filmowo-muzycznych organizowanych przez Fundację Obszar Wspólny. W ramach cyklu zapraszamy na dwa koncerty plenerowe oraz pięć spotkań filmowych. Kondensujemy dotychczas praktykowane formy (DKF, odsłuch) aby eksplorować muzyczne tematy w dwojaki sposób.

Pierwszą część cyklu stanowią dwa koncerty plenerowe w muszlach koncertowych w łódzkich parkach. Posłuchamy muzyki improwizowanej w wykonaniu Kamila Szuszkiewicza i Michała Biela.

Druga część to projekcje filmowe w formie dyskusyjnego klubu filmowego. Przygotowaliśmy specjalny wybór pięciu filmów, które zostały stworzone przez muzyków lub takich, których głównym tematem jest muzyka. Wśród nich znalazły się perełki, nie wprowadzone do dystrybucji kinowej w Polsce: “Space is the Place” – niesamowita wizja alternatywnego świata według jednego z najciekawszych muzyków jazzowych Sun Ra, czy “Kuso” – kontrowersyjny i obrazoburczy film w reżyserii Flying Lotus, który przez krytyków został okrzyknięty najohydniejszym filmem wszech czasów. Spotkania odbywać się będą w restauracji Casablanca Lodz przy Starym Rynku i zostaną poprzedzone prelekcjami filmoznawcy Pawła Sołodkiego oraz muzyka Wiktora Skoka. Po każdej projekcji zaprosimy publiczność do dyskusji, według klasycznej formuły Dyskusyjnego Klubu Filmowego.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
juwul1111
Juwenalia UŁ 2011 – informacje
MJowisko – 16. Ogólnopolski Zlot Fanów Michaela Jacksona
edelmana
Kolorowa Tolerancja 2012 – program

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*