ferie2016Od 15 lutego przez kolejne dwa tygodnie w Łodzi odbywać się będą ferie. Poniżej prezentujemy informator dotyczący miejskich imprez.


Miejski Ogród Zoologiczny:

PÓŁKOLONIE. W okresie 15 – 26.02 – w dni powszednie (poza weekendami), o godz. 10.00. Ok. 1,5 godzinny spacer po zoo z przewodnikiem. Cena za zajęcia – 60 zł za grupę do 25 osób. Obowiązują bilety ulgowe dla opiekunów grup (przedszkolaki i młodzież szkolna – bezpłatnie).
Zapisy do dnia 12.02 na adres: dydaktyka @zzm.lodz.pl. Ilość miejsc ograniczona! Spotykamy się o danej godzinie za kasami, tuż po wejściu do zoo.

INDYWIDUALNI. W okresie 15 – 19.02 (pn – pt) – w dni powszednie, o godz. 13. 00 ok. 1, 5 godz spacer po zoo z przewodnikiem. Obowiązują bilety wstępu do – nie płacą przedszkolaki i młodzież szkolna.
Zapisy do dnia 12.02 na adres: dydaktyka @zzm.lodz.pl. Ilość miejsc ograniczona! Spotykamy się o danej godzinie za kasami, tuż po wejściu do zoo.


Ferie w Łodzi – warsztaty rysunku i rękodzieła

 

W tym roku najmłodsi Łodzianie, którzy spędzają ferie w mieście, mogą poczuć się prawdziwymi malarzami i właścicielami teatru. W dniach 15-26 lutego Empik Manufaktura zaprasza na bezpłatne warsztaty rysunku oraz tworzenia rekwizytów scenicznych.

 

Czas wolny od szkoły to świetna okazja do skorzystania z niecodziennych, przygotowanych specjalnie na tę okazję zajęć. Uczestnicy warsztatów organizowanych przez Empik będą mogli zrealizować swoje malarskie fantazje, tym razem nie ograniczając się do ram małej kartki papieru. Za płótno posłuży im wielkie prześcieradło. Z kolei najmłodsi wielbiciele teatru będą mieli okazję przygotować się do wystawienia własnego spektaklu. Uczestnicy zajęć dowiedzą się jak stworzyć niezbędne do tego rekwizyty, m.in. kukiełki, dekoracje, figurki. Warsztaty poprowadzi Skrzatolog Konrad Dzięcielewski

 

Program wydarzeń:

 

BAŚNIOWA KRAINA

15-19 lutego, godz. 11:00–14:00

Empik Manufaktura, Łódź, ul. Karskiego 5

 

W pierwszym tygodniu ferii odbędą się zajęcia, podczas których dzieci wspólnie namalują bajkową krainę. W ruch pójdą farby i kredki, a za płótno posłuży prześcieradło.

 

STWÓRZ WŁASNY TEATRZYK

22-26 lutego, godz. 11:00–14:00

Empik Manufaktura, Łódź, ul. Karskiego 5

 

W drugim tygodniu ferii uczestnicy warsztatów będą tworzyć wszystko, co może się przydać w domowym teatrzyku. Powstaną kukiełki, skrzaty z modeliny, balonowe stwory i dekoracje z origami, czyli rekwizyty, dzięki którym każdy będzie mógł wystawić własny spektakl.

 


Ferie w Łodzi – Port Łódź zaprasza!
Podczas tegorocznych ferii, w Porcie Łódź czeka na dzieci masa rozmaitych atrakcji. Wolny czas najmłodsi będą mogli spędzić w niesamowitym świecie LEGO MINECRAFT, w którym króluje wyobraźnia. Na dzieci czekają też animacje i poczęstunek w sali zabaw „Port Łódź Junior”.

Najbliższe dwa tygodnie upłyną w Porcie Łódź pod znakiem niesamowitej zabawy dla dzieci i całych rodzin. Na czas ferii, w okresie od 13 do 28 lutego, Port Łódź zaprasza do niezwykłego świata LEGO MINECRAFT. W poszczególnych strefach dzieci będą miały okazję układać tematyczne klocki LEGO, zbudować wspólnie wielkie figury głównych bohaterów MINECRAFT – Steve’a i Piggi oraz wykonać maski Steve’a w wersji 3D. Wśród atrakcji nie zabraknie też samej niezwykle popularnej gry MINECRAFT, udostępnionej na specjalnie zainstalowanych tabletach. Mali budowniczowie świata LEGO otrzymają dyplomy uczestnictwa w zabawie, zrobią sobie także pamiątkowe zdjęcie z ulubioną postacią z gry. Wstęp do świata LEGO MINECRAFT jest całkowicie bezpłatny .

Z kolei Port Łódź Junior przygotował dla dzieci liczne atrakcje w postaci plastycznych i tanecznych zabaw odbywających się pod okiem animatorów. Najmłodsi mają do dyspozycji basen z piłeczkami, zabawki, kolorowanki, książki i maskotki. Każdego dnia ferii maluchy mogą próbować nowych umiejętności. Dzieci będą mogły zamienić się w artystów, kucharzy, ogrodników, fotografów i fryzjerów, a w weekendy wziąć udział w olimpiadzie zimowej. W okresie ferii „Junior” zorganizuje dla dzieci również poczęstunek – od poniedziałku do piątku  na maluchy czekać będzie drugie śniadanie o godzinie 12.00 i podwieczorek o godzinie 17.00.

IKEA zaś zaprasza maluchy do sali zabaw Smaland, w której dzieci na czas ferii będą mogły bawić się dłużej. Maksymalny czas przebywania najmłodszych
w sali (90 minut) zostanie przedłużony o godzinę. Natomiast w restauracji IKEA za danie dziecięce w dniach 15 – 28 luty zapłacimy symboliczny grosz. Sklep przygotował również wiele atrakcyjnych promocji, między innymi 15% rabatu na pościel. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.portlodz.pl oraz www.ikea.com.pl


Zielona Łódź:

Zielona Łódź w przypadku odpowiednich warunków pogodowych w okresie ferii realizować będzie ogólnodostępne, darmowe zajęcia z narciarstwa biegowego w Parku im. J.Piłsudskiego. Ilość osób ograniczona sprzętem jakim dysponujemy (narty, buty i kijki).
Prawdopodobnie na okres ferii (również przy sprzyjających warunkach pogodowych) realizowana będzie plenerowa, rodzinna i ogólnodostępna impreza promująca sporty zimowe “Śledź Winter Games”. To jednodniowe wydarzenie odbywać się będzie w Parku Staromiejskim.


Centrum Dialogu

Już po raz kolejny zapraszamy młodzież maturalną podchodzącą do egzaminu z historii do aktywnego i rozsądnego podejścia do ferii zimowych. Już za około 100 dni matura! Chcemy wam pomóc w przygotowaniach.
Proponujemy więc w okresie ferii zimowych serie 6 spotkań z historykami Centrum Dialogu im. Marka Edelmana, Szymonem Pawlakiem i Michałem Adamiakiem.
Możecie potraktować te spotkania jak darmowe korepetycje, które pomogą wam w ugruntowaniu materiału i poczucia pewności siebie przed najważniejszym do tej pory egzaminem w waszym życiu. Centrum Dialogu oferuje warunki pracy w komfortowych warunkach.

Terminy i tematy zajęć:

// 15 lutego 2016 // poniedziałek // 12.00
1. II wojna światowa. Rząd Emigracyjny i Polskie Państwo Podziemne.

// 16 lutego 2016 // wtorek // 12.00
2. II wojna światowa : Holocaust

// 17 lutego 2016 // środa // 12.00
3. II wojna światowa: Wojna na Pacyfiku.

// 22 lutego 2016 // poniedziałek // 12.00

4. Konferencje – Teheran, Yałta, Poczdam

// 23 lutego 2016 // wtorek // 12.00
5. Polska na stalinowskim zakręcie – 1944-1948.

// 26 lutego 2016 // piątek // 12.00
6. Zimna Wojna.

WSTĘP WOLNY

// MIEJSCE: Centrum Dialogu im. Marka Edelmana, ul. Wojska Polskiego 83, 91-755 Łódź


Ferie z ceramiką

Pracownia Ceramiki Artystycznej Indygo zaprasza dzieci na warsztaty ceramiczne w czasie ferii (15-27 lutego). Zajęcia odbywać się będą w poniedziałki i środy (godz. 11:00-12:30), we wtorki i czwartki (godz. 16:00-17:30) oraz w soboty od godz. 10:00 do 11:30.
Zajęcia z gliną odkrywają i rozwijają dziecięce talenty. Ugniatanie jej, lepienie rozwija aktywność dzieci, kształtuje wyobraźnię artystyczną, wrażliwość estetyczną i zdolności manualne dziecka. W czasie zajęć dzieci poznają możliwości różnych rodzajów gliny, uczą się lepić i zdobić ceramikę. Szkliwią lub malują wykonane i wypalone prace. Praca z gliną bardzo dobrze wpływa na harmonijny rozwój dzieci, wycisza, uczy skupienia i cierpliwości. Rozwija wyobraźnię, ekspresję twórczą, a przy tym jest wspaniałą zabawą!
Tematy zajęć są dostosowane do wieku dzieci i ich możliwości manualnych. Dzieci mają możliwość ulepienia: miseczek, kubków, talerzyków, zwierzątek, biżuterii, aniołów, czasami tworzą też formy, które powstają z ich wyobraźni i są dla innych abstrakcyjne. Prowadzący zapewnia materiały (glina, szkliwa, farby, narzędzia, fartuchy). Wykonane prace stają się własnością uczestników.
Koszt: 30 zł za 1,5 godziny.
Zapisy i informacje: 601 442 725 lub indygo.ceramika @o2.pl


PROPOZYCJA FERII W OGRODZIE BOTANICZNYM 15–28 LUTY 2016

OGRÓD BOTANICZNY

Dzieci i młodzież szkolną serdecznie zapraszamy w czasie ferii na tematyczne wycieczki po Ogrodzie oraz warsztatowe zajęcia plastyczne, które odbywać się będą na terenie Ogrodu Botanicznego przy ulicy Retkińskiej 39/65.
Zajęcia organizowane będą zarówno dla osób indywidualnych jak i dla grup zorganizowanych.
Na wszystkie zajęcia będą obowiązywały wcześniejsze zapisy, prowadzone od stycznia 2016 w godz. 8.00-14.00 pod numerem tel. 42 688 44 20. Liczba miejsc jest ograniczona, decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Przykładowe tematy zajęć:
• Zima w Ogrodzie.
Zajęcia dla dzieci i młodzieży prowadzone w sali dydaktycznej, podczas których uczestnicy wykonywać będą prace plastyczne z wykorzystaniem materiału roślinnego. W zależności od pogody warsztaty mogą być poprzedzone spacerem po Ogrodzie.

• Rozpoznajemy drzewa i krzewy w stanie bezlistnym oraz gatunki roślin iglastych.
Wycieczka terenowa po Ogrodzie, podczas której uczestnicy będą się uczyć rozpoznawać gatunki drzew i krzewów liściastych oraz iglastych w okresie zimowym.

• Niezwykły świat nasion i owoców.
Zajęcia przybliżą temat wędrówek nasion i owoców, sposobów ich rozprzestrzeniania się oraz związanych z nimi przystosowań. Podczas zajęć zaprezentowane zostaną pod dużym powiększeniem nasiona wielu gatunków roślin. Ponadto uczestnicy odwiedzą pracownię nasion, poznają katalog Index Seminum oraz spróbują samodzielnie oczyścić nasiona. W końcowym etapie zajęć uczestnicy wykonają przy użyciu nasion niepowtarzalne ozdoby, które zabiorą do domu.
• Zima w przyrodzie – spacer tropami zwierząt.
Wycieczka po Ogrodzie, podczas której dzieci dowiadują się jak przebiega zima w przyrodzie
i co dzieje się z roślinami i zwierzętami o tej porze roku. Prowadzący opowie o śladach i tropach zostawianych zimą przez zwierzęta.
W przypadku niepogody zamiast wycieczki odbędzie się prezentacja multimedialna.

Szczegółowa tematyka wszystkich proponowanych na ferie zajęć, jak również ich terminarz zostanie ogłoszona w styczniu 2016 r.
Dokładne informacje zamieszczone będą na stronie internetowej i facebooku Ogrodu Botanicznego.
PALMIARNIA
W czasie ferii (15-28 lutego 2016) Palmiarnia będzie czynna codziennie, również w poniedziałki (mimo, iż w pozostałych terminach w poniedziałki jest zamknięta).
Dzieci i młodzież szkolna mogą zwiedzać Palmiarnię nieodpłatnie we wszystkie dni powszednie ferii.
Godziny otwarcia – od 9.00 do 16.00. Kasa biletowa do 15.30

W celu zachęcenia dzieci i młodzieży do aktywnego i twórczego spędzania czasu
w trakcie ferii zimowych, planujemy poprowadzić 20 warsztatów ekologiczno-plastycznych zawierających m. in.: treści z zakresu ochrony środowiska przyrodniczego, ogrodnictwa, ornitologii. Warsztaty te będą prowadzone w sposób atrakcyjny dla uczestników, w myśl zasady „edukacja przez zabawę”. Udział w warsztatach będzie nieodpłatny. Informację o planowanych działaniach i tematach warsztatów podamy do wiadomości publicznej za pośrednictwem strony internetowej Ogrodu Botanicznego i Zarządu Zieleni Miejskiej oraz mediów o regionalnym zasięgu.
Zapisy na warsztaty rozpoczniemy w dniu 2 lutego pod numerem tel. 42 674 96 65. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.  

FERIE W OGRODZIE BOTANICZNYM 2-15 LUTY 2015

Serdecznie zapraszamy w czasie ferii dzieci i młodzież szkolną na tematyczne wycieczki po Ogrodzie oraz zajęcia plastyczne, które odbywać się będą na terenie Ogrodu Botanicznego przy ulicy Retkińskiej 39/65. Udział w  zajęciach jest bezpłatny!

Proponowane tematy zajęć:
•Zima w Ogrodzie.
Zajęcia dla dzieci i młodzieży prowadzone w sali dydaktycznej, podczas których dzieci będą wykonywać prace plastyczne z wykorzystaniem materiału roślinnego. W zależności od pogody warsztaty mogą być poprzedzone spacerem po Ogrodzie.
 
•Poznajemy ptaki i inne zwierzęta zimujące w Ogrodzie.
Wycieczka terenowa, podczas której uczestnicy będą obserwować zimujące w Ogrodzie ptaki i inne zwierzęta. Uczestników prosimy o zabranie ze sobą lornetek!
W przypadku niepogody zamiast wycieczki odbędzie się prezentacja multimedialna o ptakach Ogrodu Botanicznego.
 
•Rozpoznajemy drzewa i krzewy w stanie bezlistnym oraz gatunki roślin iglastych.
Wycieczka terenowa po Ogrodzie, podczas której uczestnicy będą się uczyć rozpoznawać gatunki drzew i krzewów liściastych oraz iglastych w okresie zimowym.
 
•Zima w przyrodzie – spacer tropami zwierząt.
Wycieczka po Ogrodzie, podczas której dzieci dowiadują się jak przebiega zima w przyrodzie
i co dzieje się z roślinami i zwierzętami o tej porze roku. Prowadzący opowie o śladach i tropach zostawianych zimą przez zwierzęta.
W przypadku niepogody zamiast wycieczki odbędzie się prezentacja multimedialna.
 
•Niezwykły świat nasion i owoców.
Zajęcia przybliżą temat wędrówek nasion i owoców, sposobów ich rozprzestrzeniania się oraz związanych z nimi przystosowań. Podczas zajęć zaprezentowane zostaną pod dużym powiększeniem nasiona wielu gatunków roślin. Ponadto uczestnicy odwiedzą pracownię nasion, poznają katalog Index Seminum oraz spróbują samodzielnie oczyścić nasiona. W końcowym etapie zajęć uczestnicy wykonają przy użyciu nasion niepowtarzalne ozdoby, które zabiorą do domu.
 
PONIEDZIAŁEK (2, 9 lutego)
godz. 10.00 Zima w Ogrodzie (dla grup zorganizowanych)
godz. 13.00 Zima w Ogrodzie (dla uczestników indywidualnych)
 
WTOREK (3, 10 lutego)
godz. 9.00 Poznajemy ptaki i inne zwierzęta zimujące w Ogrodzie (dla grup zorganizowanych)
godz. 12.00 Rozpoznajemy drzewa i krzewy w stanie bezlistnym (dla uczestników indywidualnych)
 
ŚRODA (4, 11 lutego)
godz. 10.00 Zima w przyrodzie – spacer tropami zwierząt (dla uczestników indywidualnych)
godz. 12.00 Rozpoznajemy drzewa i krzewy w stanie bezlistnym (dla grup zorganizowanych)
 
CZWARTEK (5, 12 lutego)
godz. 9.00 Niezwykły świat nasion i owoców (dla grup zorganizowanych)
godz. 13.00 Niezwykły świat nasion i owoców (dla uczestników indywidualnych)
 
PIĄTEK (6, 13 luty)
godz.9.00 Poznajemy ptaki i inne zwierzęta zimujące w Ogrodzie(dla uczestników indywidualnych)
godz. 12.00 Zima w przyrodzie – spacer tropami zwierząt (dla grup zorganizowanych)
 
Na wszystkie zajęcia obowiązują wcześniejsze zapisy w godz. 8.00-14.00 pod numerem tel. 42 688 44 20. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.


Wydział Edukacji w Departamencie Spraw Społecznych Urzędu Miasta Łodzi w ramach realizacji zadania organizacja wypoczynku dzieci i młodzieży w miejscu zamieszkania
w okresie ferii zimowych 15-28 lutego 2016 roku, zorganizuje zajęcia zamknięte w formie półkolonii dla dzieci w wieku od 6 do 13 lat w następujących szkołach i placówkach:

Nazwa szkoły/placówki

Adres

liczba miejsc

Śródmieście

Szkoła Podstawowa nr 111

ul. Jaracza 44-46

30

Szkoła Podstawowa nr 173

ul. Sienkiewicza 46

30

Szkoła Podstawowa Nr 70

ul. Rewolucji 1905 roku 22

30

Szkoła Podstawowa nr 23

ul. Gdańska 16

30

Bałuty

Szkoła Podstawowa nr 54

ul. Wróbla 5

30

Szkoła Podstawowa nr 153

ul. Obrońców Westerplatte 28

30

Szkoła Podstawowa nr 35

ul. Tybury 4

60

Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1

ul. Zawiszy 39

90

Polesie

Szkoła Podstawowa nr 137

ul. Florecistów 3B

45

Szkoła Podstawowa nr 36

ul. Więckowskiego 35

45

Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 3

ul. Olimpijska 9

60

Pałac Młodzieży

ul. Wyszyńskiego 86

90

Górna

Szkoła Podstawowa nr 189

ul. Kossaka 19

45

Szkoła Podstawowa nr 130

ul. Gościniec 1

60

Szkoła Podstawowa nr 51

ul. Ciołkowskiego 11A

45

Szkoła Podstawowa nr 125

ul. Dzwonowa 18/20

45

Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 2

ul. Sopocka 3/5

30

Widzew

Szkoła Podstawowa nr 139

ul. Giewont 28

90

Szkoła Podstawowa nr 202

ul. Jugosłowiańska 2

60

Szkoła Podstawowa nr 34

ul. Ćwiklińskiej 9

60

Szkoła Podstawowa nr 199

ul. Elsnera 8

45

Szkoła Podstawowa nr 141

ul. Zakładowa 35

60

Szkoła Podstawowa nr 205

ul. Dąbrówki 1

90

Szkoła Podstawowa nr 204

ul. Gajcego 7/11

45

Szkoła Podstawowa nr 149

ul. Tatrzańska 69A

60

Placówki Kształcenia Specjalnego

Zespół Szkół Zawodowych Specjalnych nr 2

al. I Dywizji 16/18

30

Zespół Szkół Specjalnych nr 2

ul. Karolewska 30/34

15

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 3

Tkacka 34/36

20

Przyjęto następujące zasady organizacji wypoczynku zimowego:

 • zajęcia prowadzone będą w godz. 8ºº – 16ºº,
 • zajęcia odbywać się będą na terenie szkoły lub poza nią (np. kino, basen, lodowisko, itp.),
 • w trakcie zajęć placówka zorganizuje jeden ciepły posiłek,
 • udział dziecka w zajęciach jest odpłatny (wysokość opłaty wynosi 10 złotych dziennie
  od jednego uczestnika)

Ogólne zasady naboru:

– rekrutacja rozpoczyna się po 15 stycznia 2016 roku i trwa do 1 lutego 2016 roku,

– nabór jest otwarty i nie ogranicza się tylko do uczniów szkoły w której organizowany jest wypoczynek,

– informacja o naborze zostaje upubliczniona za pomocą dostępnych środków przekazu (np. –    tablica ogłoszeń, strona internetowa, zebrania z rodzicami)

– organizator określa zasady rekrutacji uczestników (tzw. regulamin naboru),

– o zakwalifikowaniu uczestnika na zajęcia, organizator informuje po zakończeniu rekrutacji.


LEŚNICTWO MIEJSKIE W ZZM W ŁODZI LEŚNICTWO ŁODZI
FERIE ZIMOWE WWW ROKUROKUROKU SZKOLNYMSZKOLNYMSZKOLNYM 2015/20162015/2016
Leśnictwo Miejskie w ZZM w Łodzi, zaprasza grupy dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym na ferie zimowe w Lesie Łagiewnickim. W ramach przerwy semestralnej oferujemy spacery po Lesie Łagiewnickim / podchody oraz warsztaty edukacyjno – plastyczne. Tematyka proponowanych spotkań będzie obejmować:
1. Wycieczkę z przewodnikiem na terenie Lasu Łagiewnickiego, pt. „Poszukiwanie śladów i tropów zwierząt leśnych” lub podchody leśne z nagrodami (czas trwania ok. 60 min.).
2. 2. Warsztaty edukacyjno – plastyczne, podczas których dzieci samodzielnie będą wykony-wać dekoracje z leśnego materiału oraz poznawać podstawowe pojęcia i zasady dotyczące ekosystemu leśnego (np. świece, ozdoby z nasion, podkładki pod kubki, leśne dzwonki, wazony, dekoracje z kamieni i kory). Czas trwania ok. 60 min.
Szczegółowe informacje:
 Zajęcia trwają ok. 2 godzin
 Maksymalna liczba uczestników 30 os.
 Godziny zajęć: 1000-1200
 Sposób zapisu: telefonicznie
42 659 02 49 wew.18


Ferie zimowe na terenie MOSIR – informacje  http://mosir.lodz.pl/images/dokumenty/ferie_zimowe_2016.pdf 


bajkoweferie


 MUZEUM PAŁAC HERBSTA

Ferie w Pałacu Herbsta

 

Zostajesz na ferie w Łodzi? Nie wiesz jak spędzić zimowe popołudnie? Zapraszamy do Muzeum!

 

W specjalnym programie przygotowanym dla dzieci z różnych grup wiekowych Muzeum oferuje zarówno zajęcia poruszające tematykę muzyczną, plastyczną jak i sporą dawkę wiedzy na temat świata sztuki i XIX-wiecznego życia. Zachęcamy także do poznania Anny Marii – córki Edwarda i Matyldy Herbstów, bohaterki Przygód z Anną Marią – pierwszej publikacji Muzeum Pałac Herbsta przygotowanej specjalnie dla dzieci. Dobra zabawa gwarantowana!

 

Co z tą zimą?

 

14 lutego, niedziela, godz. 16.00 – 18.00

 

Podczas krótkiego koncertu usłyszymy utwory grane na różnych instrumentach i w małych zespołach. Pobawimy się wspólnie w zabawy muzyczno-ruchowe o tematyce zimowej. Podczas części plastycznej wykonamy zimowe pejzaże malowane palcami.

 

Z cyklu: Mały Salon Muzyczny – koncerty muzyczno-plastyczne przeznaczone dla dzieci w wieku 4-10 lat.

 

Kameralne spotkania przy muzyce, w gronie rodzinnym lub bliskich znajomych były popularnym sposobem spędzania wolnego czasu w zamożnych domach fabrykanckich. Spotkania takie były często okazją dla dzieci i młodzieży kształconych „w rozmaitych talentach” do pierwszych publicznych prezentacji nabytych umiejętności. Do tej dziewiętnastowiecznej tradycji nawiązują koncerty w Pałacu Herbsta.

Spotkania odbywają się w sali balowej pałacu.

Liczba miejsc ograniczona. Bilety do nabycia w kasie Muzeum Pałac Herbsta: 12 zł

Małych uczestników obowiązuje obuwie na zmianę!

Kontakt – kasa MPH:
tel.: 42 674 96 98 w. 28

Kto da więcej?

 

18 lutego, czwartek, godz. 12.00 – 13.30

 

Jak wygląda aukcja sztuki? Na czym polega tworzenie kolekcji dzieł? Czy ja mogę być kolekcjonerem?


Podczas warsztatów poznamy odpowiedź na te i inne pytania. Po obejrzeniu wystawy „Otwieram świątynię pamięci.” Zbiory Czartoryskich a narodziny idei muzeum w Polsce zacznie się zabawa – prawdziwa aukcja sztuki!

 

Każdy z uczestników sam zdecyduje, ile dzieł sztuki zakupi i czemu poświęcona będzie jego kolekcja. Stworzony zbiór każdy z uczestników będzie mógł zabrać ze sobą.

 

Warsztaty przeznaczone dla dzieci w wieku 9-13 lat.

 

Prowadzenie: Aleksandra Dudek

Liczba miejsc ograniczona.

Obowiązują zapisy: edu.herbst@msl.org.pl; tel.: 42 674 96 98 w. 35

 

Bilet: 8 zł

 

Warsztat z cyklu Podróże z Anną Marią

 

20 lutego, sobota, godz. 12.00 – 13.30

 

Muzeum Pałac Herbsta przygotowało wyjątkową książkę dla dzieci Podróże
z Anną Marią
autorstwa Doroty Berbelskiej i Magdaleny Michalskiej-Szałackiej. Jest to pierwsze tego rodzaju wydawnictwo muzealne skierowane do małych odbiorców – dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Publikacja Podróże z Anną Marią w niekonwencjonalny sposób zapoznaje dzieci z dziejami Łodzi, Księżego Młyna, rodziny Herbstów i ich pałacu. Narratorką jest Anna Maria – najmłodsze dziecko Matyldy i Edwarda Herbstów.

 

Przez cały rok 2016 zapraszamy do udziału w nowym cyklu sobotnich warsztatów rodzinnych. Podczas zajęć będziemy nie tylko śledzić przygody Anny Marii, ale także poznawać rodzinę i jej życie w XIX stuleciu.

 

W lutym zapraszamy na warsztaty W drogę czas! Niezliczone przepastne  walizy podróżne i pudła na kapelusze, futerały na cylindry i wielki kufer w formie szafy… Zapakowanie wszystkiego, co niezbędne nie należało do prostych zadań. Jak wyglądała podróż w XIX wieku? Jaki był dźwięk ruszającego pociągu? Kto pomagał podróżującym na peronie? Ile klas miał pociąg? Zapraszamy na warsztaty rodzinne, które pozwolą uchylić rąbka tajemnicy. Za sprawą oglądanego spektaklu oraz znakomitej zabawy w pociąg uczestnicy warsztatów przeniosą się w czasie.

Prowadzenie: autorki i zespół Działu Edukacji MPH

Liczba miejsc ograniczona.

Obowiązują zapisy: edu.herbst@msl.org.pl; tel.: 42 674 96 98 w. 35


Bilet: 8 zł + bilet wstępu

 

 

Pałacowa menażeria

 

25 lutego, czwartek, godz. 12.00 – 13.30

 

W Pałacu Herbsta ukryło się wiele zwierzaków. Czy nasi najmłodsi goście zdołają je wytropić? Podczas spaceru po reprezentacyjnych wnętrzach, na parterze Muzeum Pałac Herbsta, dzieci będą miały okazję wykazać się spostrzegawczością, poznają także symbolikę zwierząt.


Na zakończenie stworzą własne zwierzaki-cudaki.

Warsztaty przeznaczone dla dzieci w wieku 4-9 lat.

 

Prowadzenie: Joanna Jaśkiewicz

Liczba miejsc ograniczona.

Obowiązują zapisy: edu.herbst@msl.org.pl; tel.: 42 674 96 98 w. 35


Bilet: 8 zł


ZIMOWE FERIE W KINIE CHARLIE – WEEKEND
20-21 lutego i 27-28 lutego 2016
Zimowe ferie w kinie Charlie
Wstęp: 10 zł
Kino Charlie serdecznie zaprasza wszystkie chętne dzieci z opiekunami do spędzenia wolnego czasu w czasie ferii w weekendy! W tym czasie zaplanowaliśmy nie tylko wyjątkowe pozycje filmowe, tematycznie dostosowane do różnych grup wiekowych, ale również bezpłatne warsztaty plastyczne pod hasłami: ZIMOWE AKWARELE i GIPSOWE STEMPLE. Warsztaty przeprowadzą animatorzy z PRACOWNI „OKO”.  Szczegółowe informacje znajdują się na naszej stronie internetowej: www.charlie.pl.
Seanse dostępne w kinie Charlie w ramach projektu ZIMOWE FERIE W KINIE CHARLIE:
Bajki okiem Malucha / przedszkole
Pokazy składają się z różnych serii, których odcinki podzielone są w tematyczne zestawy. Ekranizacje powstały na podstawie popularnych książek dla dzieci, zawierają wiele elementów edukacyjnych i poznawczych.
Tęcza / reż. Nagesh Kukunoor / Indie 2015 / 7+
Piękna filmowa opowieść, osadzona w malowniczej scenerii Radżasthanu (północno-zachodnie Indie). 10-letnia Pari mieszka z 8-letnim bratem Chotu oraz wujkiem i ciotką w maleńkiej wiosce na wydmach. Chotu jest niewidomy, ale za to bystry i wesoły. Pari jest jego oczami i najlepszą przyjaciółką. Obiecała mu, że zanim chłopiec skończy 9 lat, odzyska wzrok.
Kauwboy. Chłopiec i kawka / reż. Boudewijn Koole / Holandia 2012 / 12+
Młoda kawka wypada z gniazda… Trafia prosto w ręce Jojo. Chłopiec natychmiast odnajduje się w roli taty małego ptaszka. 10 – letni Jojo większość czasu spędza sam, dlatego z radością i oddaniem całą swoją energię poświęca na kurację swego małego przyjaciela. Gdy ojciec odnajduje kawkę w domu, każe Jojo zanieść ją z powrotem do lasu.
Mecz o wszystko / reż. Jay Shapiro / USA 2014 / 9+
Grupa ugandyjskich chłopców, 11- i 12-latków, na przekór przeciwnościom losu, chce zostać pierwszą w historii afrykańską drużyną, która weźmie udział w Mistrzostwach Świata Małej Ligi Baseballowej.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       

 


 MUZEUM MIASTA ŁODZI

15-18 oraz 22-25 lutego, godz. 10:00-12:00
Ferie w muzeum
Zajęcia edukacyjne dla dzieci w wieku 6-12 lat

Miejsce zbiórki: hol główny
Muzeum Miasta Łodzi, ul. Ogrodowa 15
Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona.
Szczegóły i zapisy pod nr. tel. 42 254 90 11 lub mailowo: edukacja@muzeum-lodz.pl

15.02.2016 Historyczny poniedziałek: „Fabryki, pałace, królowie bawełny”
16.02.2016 Muzyczny wtorek: „Muzyka na opak”
17.02.2016 Łódzka środa: „Łódzkie opowieści…”
18.02.2016 Literacki czwartek: „Kolorowy świat”

22.02.2016 Historyczny poniedziałek: „W poszukiwaniu muzealnych skarbów”
23.02.2016 Muzyczny wtorek: „Pocztówka (dźwiękowa) z Łodzi”
24.02.2016 Łódzka środa: „Na miarę naszych marzeń dom”
25.02.2016 Literacki czwartek: „Poetyckie wyklejanki”


 


Ferie zimowe w Poleskim Ośrodku Sztuki

Warsztaty artystyczne dla dzieci w wieku szkolnym

Podczas warsztatów dzieci zapoznają się z tradycyjnymi technikami plastycznymi (rysunek, malarstwo, wycinanki itp.) oraz poznają podstawy animacji poklatkowej. Następnie wykonają ruchome wizytówki, portrety i krótkie bajki według własnego pomysłu. 

Początkujący pisarze napiszą fabułę do animacji

Odważni aktorzy mogą sami wcielić się w bohaterów filmu

Muzycznie utalentowani mogą nagrać muzykę do animacji

Dołożymy starań, by żaden artystyczny talent się nie zmarnował.

Terminy warsztatów:

15-19.02

22-26.02

Zajęcia w godz. 10:00 – 15:00

Koszt: 150 złotych tygodniowo

W ramach opłaty:

opieka pedagogiczna,

materiały plastyczne,

wycieczka (kino lub teatr)

drugie śniadanie (bułka oraz napój)

Informacje i zapisy:

Poleski Ośrodek Sztuki

42 682 02 59, 695 607 345

b.wysokinska@pos.lodz.pl

Serdecznie zapraszamy!

Dom Kultury “Ariadna” zaprasza

15-26.02.2016r. godz. 10.00-15.00      
XIV Zimowa Akademia Twórczości – zajęcia podczas ferii zimowych: gry, zabawy, wycieczki, warsztaty


OŚRODEK KULTURY GÓRNA

Półkolonie zimowe 2016

Zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat (rocznik 2004-2009). Półkolonie realizujemy od poniedziałku do piątku w godz. 8-16 (zbiórka do godz. 9). Koszt to 150 zł. za jeden tydzień. Dzieci otrzymują śniadanie ok. godz. 9 i obiad 2-daniowy ok. godz. 14. W programie: zajęcia plastyczne, muzyczne (perkusyjne!), zabawy ruchowe, wyjścia do sali zabaw i do kręgielni. W pierwszym tygodniu planujemy również wyjście do groty solnej, a w drugim tygodniu  – do Muzeum Kinematografii.

Nie przyjmujemy zapisów drogą telefoniczną. Zapisanie dziecka na półkolonie jest równoznaczne z wniesieniem opłaty w kwocie 150 zł. 

***Uwaga – nie ma już wolnych miejsc na pierwszy tydzień półkolonii.***

W razie pytań, zachęcamy do kontaktu: tel. 42 6846647, 501 180 652, e-mail: animatorzy@gorna.pl

PROGRAM PÓŁKOLONII ZIMOWYCH 2016

RAMOWY ROZKŁAD DNIA

 • 8.00 – 9.00     zbiórka
 • 9.00 – 9.30     II śniadanie
 • 9.30 – 14.00     zajęcia programowe
 • 14.30 – 14.30     obiad
 • 14.30 – 16.00     zajęcia programowe

Tydzień I:

15 lutego 2016 (poniedziałek)

 • 9.30 – 10.30    zapoznanie uczestników półkolonii z regulaminami i zasadami bezpieczeństwa,
  a także z wychowawcami i budynkiem
 • 10.30 – 12.00  gry i zabawy integracyjne – poznajmy się/ warsztaty ceramiki
 • 12.00 – 14.00  warsztaty ceramiki/gry i zabawy integracyjne
 • 14.30 – 16.00   zajęcia świetlicowe

16 lutego 2016 (wtorek)

 • 10.00 – 11.30     wizyta w kręgielni
 • 12.30 – 14.00     warsztaty plastyczne
 • 15.00 – 16.00     gry i zabawy integracyjne

17 lutego 2016 (środa)

 • 10.30 – 14.00     wyjście na Komendę Policji – zajęcia profilaktyczne
 • 14.30 – 16.00      zajęcia świetlicowe / gry i zabawy ruchowe

18 lutego 2016 (czwartek)

 • 9.30 – 11.30        zajęcia plastyczne
 • 11.30 – 15.00      wyjście do sali zabaw
 • 15.30 – 16.00      zajęcia świetlicowe

19 lutego 2016 (piątek)

 •    9.30 – 14.00    Gazetolandia – wariacje gazetowe
 • 14.30 – 16.00     zajęcia świetlicowe
UWAGA!
ORGANIZATOR ZASTRZEGA SOBIE PRAWO WPROWADZANIA ZMIAN W PROGRAMIE W ZALEŻNOŚCI OD WARUNKÓW ATMOSFERYCZNYCH I POJAWIENIA SIĘ INNYCH ATRAKCYJNYCH PROPOZYCJI.

Tydzień II:

22 lutego 2016 (poniedziałek)

 • 9.30 – 10.30     zapoznanie uczestników półkolonii z regulaminami i zasadami bezpieczeństwa,
  a także z wychowawcami i budynkiem
 • 10.30 – 12.00   gry i zabawy integracyjne – poznajmy się
 • 12.00 – 14.00   warsztaty plastyczne
 • 14.30 – 16.00   gry i zabawy integracyjne

23 lutego 2016 (wtorek)

 • 10.00 – 11.30     wizyta w kręgielni
 • 12.30 – 14.00     gry i zabawy sportowe
 • 14.30 – 16.00     zajęcia świetlicowe

24 lutego 2016 (środa)

 • 9.30 – 14.00      wyjście do groty solnej
 • 14.30 – 16.00    rozgrywki w ping-ponga i trambambulę

25 lutego 2016 (czwartek)

 •    9.30 – 11.30     zajęcia plastyczne
 • 11.30 – 15.00      wyjście do sali zabaw
 • 15.30 – 16.00      zajęcia świetlicowe

26 lutego 2016 (piątek)

 •    9.30 – 14.00    warsztaty komiksu
 • 14.30 – 16.00     dyskoteka pożegnalna
UWAGA!
ORGANIZATOR ZASTRZEGA SOBIE PRAWO WPROWADZANIA ZMIAN W PROGRAMIE W ZALEŻNOŚCI OD WARUNKÓW ATMOSFERYCZNYCH I NAPŁYWU CIEKAWYCH PROPOZYCJI.

PROGRAM PÓŁKOLONII   W CENTRUM KULTURY MŁODYCH W DNIACH 15 – 26.02.2016r.

PONIEDZIAŁEK  15.02.16
– Wspólne ustalenie zasad bezpieczeństwa oraz dobrej zabawy na półkoloniach
– „Akademia Budowania Klockami” – warsztaty twórcze  
– Gry i zabawy integrujące uczestników półkolonii
 
WTOREK  16.02.16
– „W indiańskiej wiosce” – warsztaty rękodzieła artystycznego  
– Zabawy ruchowe przy muzyce
 
ŚRODA  17.02.16
– Wycieczka I grupy dzieci do Łódzkiego Centrum Komiksu, zwiedzanie i warsztaty plastyczne
– „Pieczenie to tyle radości” – warsztaty kulinarne II grupy dzieci
– Projekcja filmowa
          
CZWARTEK  18.02.16
 – „Moja filiżanka” – warsztaty malowania na szkle
 – Gry i zabawy ruchowe 
 
PIĄTEK  19.02.16
– Wycieczka II grupy dzieci do Łódzkiego Centrum Komiksu, zwiedzanie i warsztaty plastyczne
– „ Tosty i pasty” – warsztaty kulinarne I grupy dzieci
– Projekcja filmowa
        
PONIEDZIAŁEK 22.02.16
– Wycieczka do Manufaktury – warsztaty naukowe w „Eksperymentarium”  i „Kosmicznym tunelu”
– „Tańce połamańce” – warsztaty tańca nowoczesnego   
WTOREK 23.02.16
– „Spotkanie z pszczołami” – zapoznanie z produkcją miodu i wykonanie świec woskowych
– Projekcja filmowa
 
ŚRODA 24.02.16
– Wycieczka autokarowa do Lasu Łagiewnickiego – spacer i tropienie zwierząt leśnych
-„Owocowe sałatki” – warsztaty kulinarne, przygotowanie podwieczorku
 
CZWARTEK 25.02.16
– Zabawy na sali zabaw „Smocza kraina”  
– Projekcja filmowa
 
 PIĄTEK 26.02.15
– „Jestem Mistrzem” – warsztaty twórczego myślenia
– Gry i zabawy na zakończenie półkolonii
 
 
Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie
 
Kierownik turnusu: Agata Papierkowska
Wychowawcy: Danuta Ciechańska, Ewa Rutkowska – Podwysocka, Beata Stelmach,  Anna Koralczyk, Tomasz Kuczkowski

CENTRUM KULTURY MŁODYCH – FILIA DABROWA

2016-02-15 08:00:00

PÓŁKOLONIE ZIMOWE DLA DZIECI

15-26.02.2016 r. w godz. 8.00-16.00

W programie: 3 posiłki (2-śniadanie, obiad, podiweczorek), wycieczki, warsztaty artystyczne(filmowe, teatralne, plastyczne, muzyczne), zajęcia edukacyjne, zabawy integracyjne i ruchowe.

Koszt: 175 zł za tydzień


Muzeum Archeologiczno-Etnograficzne

Zajęcia dla dzieci w czasie ferii zimowych

Dział Naukowo-Oświatowy MAiE zaprasza na cykl zajęć połączonych z warsztatami pt.  

“Życie codzienne na dworze średniowiecznym”

16 i 23 lutego (wtorek) godz. 11:00 – 14:00 warsztaty archeologiczne dla dzieci w wieku 8 – 12 lat:

“Czerwień sama z siebie powabna jest – rzecz o stroju średniowiecznym”

warsztaty z projektowania strojów dworskich.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc prosimy

udział w zajęciach zgłaszać pod nr. tel. (42) 632 84 40 w. 29


Ferie zimowe w Muzeum Tradeycji Niepodległościowych – “Przygoda z Historią”

Przygoda z Historią !!!

 

Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi serdecznie zaprasza wszystkie dzieci, młodzież szkolną i całe rodziny do spędzenia niezapomnianych ferii w Muzeum.  


Dobra zabawa gwarantowana !!!

 

Wiele atrakcji w ferie czeka na wszystkich w siedzibie głównej Muzeum mieszczącej się w gmachu przy ul. Gdańskiej 13 w wybrane dni NASZE HITY :

 

19 lutego 2016 r.

„Dzień z Kotylionami”

(warsztaty )

Na zajęciach uczestnicy zapoznają się z podstawową techniką produkcji kotylionów. Każdy uczestnik warsztatów wykona własny kotylion, który będzie mógł zabrać ze sobą do domu. Dobra zabawa gwarantowana !!!

(preferowany wiek uczestników 8-18 lat)

Czas trwania: 60 – 75 minut

Na warsztaty zapraszamy w następujących godzinach. 9.00, 11.00 i 13.00

 

22 lutego 2015 r.

„Dzień z Polską Szlachtą”

(prelekcja z elementami warsztatu)

Zajęcia będą oparte o prezentacje multimedialną, a uzupełnią je ciekawe zadania w postaci puzzli historycznych i zadań im towarzyszących. Uczestnicy podczas zabawy będą mogli cofnąć się w czasie poprzez pokaz, który umożliwi im bezpośredni kontakt z oryginalnymi eksponatami. W programie zajęć przewidziane kostiumy z Teatru Wielkiego w Łodzi, przedstawiające stroje szlacheckie.

(preferowany wiek uczestników 6-16 lat)

Czas trwania ok. 60 – 75 minut

Na zajęcia zapraszamy w następujących godzinach. 9.30, 11.00, 12.30

 

25 lutego 2015 r.

 „Dzień z rekonstrukcją historyczną. Pokazy Inowłodzkiego Bractwa Rycerskiego” 

Celem organizacji wydarzenia jest przybliżenie dzieciom i młodzieży realiów życia polskiego rycerza w okresie średniowiecza. W czasie żywych lekcji historii, uczestnicy będą mogli zapoznać się z kulturą rycerską, dowiedzą się skąd wzięli się rycerze w Polsce i co to jest kodeks rycerski. Podczas spotkania zostaną zaprezentowane elementy zbroi rycerskiej i odbędzie się pokazowy pojedynek.

(preferowany wiek uczestników 6-16 lat)

Czas trwania: 75 minut

Na pokazy zapraszamy z następujących godzinach : I – 9.30, II – 11.00, III – 12.30

 

W pozostałe dni ferii do wyboru:

 

 „Odszukaj artefakt”

(zajęcia warsztatowe)

Pod takim hasłem organizujemy warsztaty, w których zabawa ma charakter drużynowy. Każda drużyna otrzymuje zestaw zdjęć, przedstawiających artefakty znajdujące się na wystawach stałych i czasowych w Muzeum. Zadanie polega na zlokalizowaniu i podpisaniu właściwym opisem z ekspozycji każdego ze zdjęć. Stopień trudności zostanie przystosowany do możliwości uczestników.

(preferowany wiek uczestników 6-18 lat)

Czas trwania: około 45-60 minut


 „Warsztaty historyczno – modelarskie” 

Warsztaty modelarskie to świetna zabawa, w której uczestnicy zapoznają się z podstawowymi technikami modelarskimi oraz wykonaniem prostych modeli sprzętu wojskowego z lat 1914-2000, używanego przez Wojsko Polskie, podczas I i II wojny światowej oraz NATO. Biorąc pod uwagę wiek grupy, możemy zaproponować dzieciom dużo prostsze modele oraz oczywiście pomoc w ich wykonaniu.

(preferowany wiek uczestników 8-16 lat)

Czas trwania: 45-60 minut

 

„Polskie symbole narodowe”

(prelekcja z elementami warsztatu)

Zajęcia te będą doskonałą okazją do zapoznania się z polskimi symbolami narodowymi. Podczas zabawy uczestnicy dowiedzą się dlaczego Polska fFaga jest biało-czerwona, skąd się wziął Orzeł Biały i jak to się stało, że „Mazurek Dąbrowskiego” został naszym hymnem narodowym. Wystawy muzealne i specjalnie przygotowany pokaz staną się podstawą do zaprezentowania zmian, jakim ulegały polskie symbole narodowe na przestrzeni czasu. Przewidziane dodatkowe atrakcje w postaci zadań historycznych.

(preferowany wiek uczestników 6-10 lat)

Czas trwania: 60 – 75 minut

 

„Artur Grottger. Malarz w rysunkach”

(zajęcia warsztatowe z elementami prelekcji)

Artur Grottger – kolega Jana Matejki, XIX-wieczny portrecista i malarz podejmujący tematykę patriotyczną m.in. dotyczącą Powstania Styczniowego. Najbardziej znany z  cykli rysunków „Polonia”, „Lithuania” czy „Wojna” wykonywanych na ciemnożółtym kartonie za pomocą białej i czarnej kredki. Uczestnicy zajęć zapoznają się z twórczością artysty, a także spróbują swych sił na warsztatach plastycznych, naśladując technikę artysty.

(preferowany wiek uczestników 8-16 lat)

Czas trwania: 75 – 90 minut

 

„Dzień z Janem Matejką”

(zajęcia warsztatowe z elementami prelekcji)

Te zajęcia to świetna okazja do poznania życia i twórczości najsłynniejszego polskiego artysty-plastyka, którego dzieła o tematyce historycznej mają wyraz patriotyczny. Poznanie obrazów Jana Matejki może stać się doskonałym elementem kształtowania świadomości narodowej młodego Polaka.

Czas trwania: 75 – 90 minut

(preferowany wiek uczestników 8-16 lat)

 

„Malowanki Historyczne”

Grupy zwiedzające nasze Muzeum będą mogły skorzystać ze specjalnie przygotowanych malowanek historycznych związanych z eksponatami znajdującymi się na naszych wystawach. Kolorowaniu malowanek towarzyszy dodatkowe zadanie.

Czas trwania: 45-60 minut

  

Prosimy o zgłaszanie telefoniczne lub e-mailowe grup dzieci oraz indywidualnych osób minimum dwa dni przed zajęciami.
Zajęcia odbywają się na ul. Gdańskiej 13 od godz. 9.00 
Uwaga! Młodzież szkolna do 18 roku życia musi znajdować się pod opieką dorosłej osoby
Przez ferie zajęcia są bezpłatne !!!
e-mail: edukacja@muzeumtradycji.pl tel. 42 632 71 12 Dział Edukacyjny 
Kamila Lutek 

 

Dodatkowo przez całe ferie zimowe w oddziale Martyrologii Radogoszcz będą odbywać się następujące zajęcia:

 

 „Litzmannstadt. Łódź w okresie okupacji”

(gra historyczna – zajęcia warsztatowe) 

Gra planszowa osadzona w realiach historycznych okresu okupacji Łodzi. Jest współczesną grą strategiczno-losową. Planszę uzupełniają ruchome elementy gry na których są fotografie gmachów użyteczności publicznej, parki, miejsca pamięci z lat 1939-1945. Gracz do dyspozycji ma łącznie 120 kart, 3 kości gry, z których może ułożyć własny plan strategii, wyprzedzić innych graczy dodatkowym ruchem, umiejętnie inwestować i wygrać! Zadaniem graczy jest skolekcjonowanie postaci, bohaterów wspomnianego okresu. Gracz ponadto porusza się po planszy głównej – planie miasta Litzmannstadt (Łódź). Gra przewidziana jest od 2 do 4 graczy (również grup). Nie siedź w domu, podejmij konspiracje, nie daj się złapać   i odkryj swojego bohatera!

(preferowany wiek uczestników powyżej 10 lat, dorośli) 

Czas trwania: 60 – 150 minut

 

 „Miasto Szyfrów”

(zajęcia warsztatowe) 

Niestandardowa lekcja muzealna uzupełniona o elementy gry edukacyjnej. Narracja oparta jest o temat ekspozycji stałej „Łódź i Ziemia Łódzka w okresie wojny i okupacji niemieckiej 1939-194”. Zabawa przewidziana jest dla dzieci i grup szkolnych. Ideą zajęć jest znalezienie odpowiedzi na przygotowane zadania. Dalej młodzi agencji Komitetu Obywatelskiego będą musieli ułożyć 13 literowe hasło, wykazać się zdolnościami negocjacji, interpretacji, umiejętnościami liczenia. Główne cel to – przetrwać i nie dać się zdemaskować. Konspiracja w czasie ferii trwa w Mieście Szyfrów!

(preferowany wiek uczestników 7 – 16 lat)

Czas trwania 45 min. – 80 min.

 

 „Łódź na pocztówkach okupacyjnych. Puzzle Historyczne”

(zajęcia warsztatowe) 

Czy poznawanie historii może być bardziej przyjemne niż odkrywanie jej na pocztówkach? A jeśli dodatkowo pocztówki są puzzlami, za pomocom, których budujemy obraz przeszłości to odpowiedź jest prosta – odkrywanie historii to interesująca zabawa! Zapraszamy na zajęcia warsztatowe układanie puzzli historycznych. Wspólnie odkryjemy i nazwiemy architektoniczną przeszłość miasta –  gmachy użyteczności publicznej, parki, miejsca pamięci. Warsztaty połączymy z oprowadzaniem po wystawie stałej. 

(preferowany wiek uczestników 7 – 16 lat)

Czas trwania 60 min.

Te trzy wyżej wymienione zajęcia odbywają się w Oddziale Martyrologii Radogoszcz,
ul. Zgierska 147 od godz. 9.00
Prosimy o zgłaszanie telefoniczne lub e-mailowe grup dzieci oraz indywidualnych osób minimum dwa dni przed zajęciami.
Przez ferie zajęcia są bezpłatne !!!
e.mail r.pakula@muzeumtradycji.pl tel. 42 655 36 66, Dział historyczny
Rafał Pakuła


TEATR WIELKI


19 lutego 2016/ piątek/ godz. 18:30
21 lutego 2016/ niedziela/ godz. 17:00
W roli tytułowej wystąpi Monika Cichocka, spektakl poprowadzi Tadeusz Kozłowski.
TRAVIATA
24 lutego 2016/ środa/ godz. 18:30
Partię tytułową Traviaty wykona uwielbiana przez publiczność Joanna Woś, wraz z nią wystąpią: Agnieszka Makówka, Sylwia Nowicka, Krzysztof Dyttus, Andrzej Kostrzewski, Zenon Kowalski, Zbigniew Kuźnik, Dawid Kwieciński, Patryk Rymanowski, Paweł Skałuba, Grzegorz Szostak, Marek Twardowski oraz Chór, Balet i Orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi pod batutą Tadeusza Kozłowskiego.
ZIEMIA OBIECANA
26 lutego 2016/ piątek/ godz. 18:30
28 lutego 2016/ niedziela/ godz. 17:00

Pasażerowie ŁKA po okazaniu biletu kolejowego mogą kupić 2 bilety na spektakle grane w okresie ferii zimowych – Aida (19, 21 lutego), Traviata (24 lutego), Ziemia obiecana (26, 28 lutego) – z 20 procentową zniżką! Szczegóły na stronie www.operalodz.com

Wszelkich informacji na temat warsztatów tanecznych w Teatrze Wielkim w Łodzi udziela Małgorzata Drobniewska: m.drobniewska@teatr-wielki.lodz.pl

Kolorowy Świat Barbary Ptak, wystawa projektów w Sali Kameralnej Teatru Wielkiego w Łodzi
BARBARA PTAK
Scenograf, kostiumolog filmowy i teatralny. Epoką, którą jako kostiumolog upodobała sobie najbardziej jest kostium renesansowy, a także wiek XIX i początek XX. Dorobek scenograficzny prezentowała m.in. na wystawach w Muzeum w Chorzowie, Muzeum Kinematografii w Łodzi, Teatrze Małym w Tychach; brała udział w wystawie kostiumu teatralnego na Międzynarodowym Quadriennale Scenografii w Pradze (2003). Jej największa wystawa monograficzna odbyła się w Centrum Scenografii Polskiej w Katowicach (2008).
Wystawa czynna do 29 lutego 2016 r.
Ferie w Białej Fabryce 2016

W okresie 16.02 – 26.02.2016 Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi zaprasza dzieci w wieku 6-12 lat do spędzenia ferii w Białej Fabryce. W programie warsztaty, zabawy i gry edukacyjne.
 • warsztaty „Tajemnice fabryki” 16.02, g.12.00
 • warsztaty aplikacji „Pamiątka z muzeum”, 17.02, 12.00
 • warsztaty modowe „Damą być”, 18.02, g.12.00
 • warsztaty „Wszystkie kolory tęczy”, 19.02, g.12.00
 • warsztaty „Tajemnice fabryki”, 23.02, g.12.00
 • warsztaty aplikacji „Pamiątka z muzeum”, 24.02, g.12.00
 • warsztaty modowe „Damą być”, 25.02, g.12.00
 • warsztaty „Wszystkie kolory tęczy”, 26.02, g.12.00

Zapisy: Dział Edukacji tel. 42 684 61 15, edukacja@muzeumwlokiennictwa.pl


Rabaty dla pasażerów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej w ramach akcji “Ferie bez nudy”

Osobom, które w Ferie zimowe 2016 podczas zakupu biletu do muzeum okażą jednorazowy bilet kolejowy Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej ważny w dniu wizyty w muzeum – przysługują bilety wstępu do muzeum w promocyjnych cenach:

Bilet wstępu dla osób dorosłych: 6 zł
Bilet wstępu dla dzieci: 4 zł

Więcej informacji na https://lka.lodzkie.pl


PLANETARIUM i OBSERWATORIUM

Ferie zimowe (w dniach 15.02 – 28.02)

w SOPP Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym w Łodzi, ul. Pomorska 16

nieodpłatne zajęcia dla dzieci i młodzieży

Zajęcia

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

Zapisy do grup

Gry i zabawy nie tylko astronomiczne

8.30 – 11.30

8.30 – 11.30

8.30 – 11.30

8.30 – 11.30

8.30 – 11.30

790 630 217

42 633 13 63

11.30 – 14.30

11.30 – 14.30

11.30 – 14.30

11.30 – 14.30

11.30 – 14.30

790 630 217

42 633 13 63

Kawiarenka internetowa

8.30 – 14.30

8.30 – 14.30

8.30 – 14.30

8.30 – 14.30

8.30 – 14.30

790 630 217

42 633 13 63

Nauka gry w brydża

i zabawy brydżowe

8.30 -11.30

8.30 -11.30

8.30 -11.30

8.30 -11.30

790 630 217

42 633 13 63

Spotkania z fantastyką naukową i kosmologią

11.30 – 14.30

11.30 – 14.30

11.30 – 14.30

11.30 – 14.30

790 630 217

42 633 13 63

Poznaję prawa fizyki

i sam eksperymentuję

8.30 – 14.30

8.30 – 14.30

8.30 – 14.30

8.30 – 14.30

8.30 – 14.30

790 630 217

42 633 13 63

11.30 – 14.30

11.30 – 14.30

11.30 – 14.30

11.30 – 14.30

11.30 – 14.30

790 630 217

42 633 13 63

Zabawy z fotografią –  podstawy fotografii

8.30 – 14.30

790 630 217

42 633 13 63

Ilość miejsc w grupach ograniczona

Zajęcia popołudniowe kół zainteresowań oraz przedpołudniowe dla grup zorganizowanych odbywają się normalnie, lecz niektóre koła zainteresowań w czasie ferii zimowych, o czym zostaną powiadomieni uczniowie, mogą zostać przeniesione na inne godziny lub odwołane z powodu urlopów lub zdarzeń losowych.

ZOO ŁÓDŹ

OFERTA DLA PÓŁKOLONII

W okresie 15 – 26.02.16 – w dni powszednie (poza weekendami), o godz. 10.00 proponujemy ok. 1,5 godzinne, terenowe zajęcia edukacyjne pt. Zimowa Akademia Zwierząt. Cena za zajęcia – 60 zł za grupę do 25 osób.

Obowiązują bilety ulgowe dla opiekunów grup. W okresie ferii dzieci przedszkolne i młodzież szkolna wchodzą do zoo bezpłatnie.

UWAGA:  młodzież musi posiadać aktualne legitymacje szkolne.

Zapisy do dnia 12.02.16 na adres: dydaktyka@zzm.lodz.plILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA! Spotykamy się o godzinie 10. 00 za kasami, tuż po wejściu do zoo.

OFERTA DLA INDYWIDUALNYCH ZWIEDZAJĄCYCH

 

W okresie 15 – 19.02.16 (pn – pt) – w dni powszednie (poza weekendami), o godz. 13. 00 proponujemy bezpłatne, ok. 1, 5 godz. spacery po zoo z przewodnikiem.

W okresie ferii dzieci przedszkolne i młodzież szkolna wchodzą do zoo bezpłatnie.

UWAGA:  młodzież musi posiadać aktualne legitymacje szkolne.

Zapisy do dnia 12.02.16na adres: dydaktyka@zzm.lodz.plILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA! Spotykamy się o godzinie 13. 00 za kasami, tuż po wejściu do zoo.


Tropikalne Ferie na fali

Spędzasz ferie w mieście? Jeśli tak, mamy ofertę dla Ciebie. Rozpoczynamy zapisy na ferie zimowe w Aquaparku FALA.

W programie zajęć między innymi: gry i zabawy zespołowe na basenach oraz na terenie obiektu, zajęcia
z zakresu nauki i doskonalenia pływania, dla chętnych nauka nurkowania ze sprzętem ABC (fajka, maska, płetwy) oraz aqualungiem, zajęcia z zakresu podstaw pierwszej pomocy i bezpiecznego zachowania się w rozmaitych sytuacjach, ćwiczenia na manekinach, obsługa defibrylatora AED, zawody sportowe i konkursy, kalambury, gry planszowe, malowanie i rysowanie, orgiami. Podczas zajęć istnieje możliwość zdania egzaminu na kartę pływacką oraz uzyskania wewnętrznych certyfikatów Akademii Pływania „Już pływam”. Zapewniamy śniadania, obiady i podwieczorki oraz zdrowotne seanse w tężni solnej i saunie. Szczegóły oferty dostępne tutaj.
http://aquapark.lodz.pl/ferie-na-fali.php 

Nie zwlekaj i zapisz się już dziś. Bądź z nami na Fali. 

2016 – formularz zgłoszeniowy Ferie na Fali.pdf

2016 – cennik tabela Ferie na Fali.pdf

2016 – program Ferie na Fali.pdf

2016 – regulamin Ferii.pdf

menu ferie 2016.pdf


Ferie w Powszechnym

15 lutego w województwie łódzkim rozpoczynają się ferie zimowe. W trakcie ich trwania zapraszamy dzieci wraz rodzicami i dziadkami do Teatru Powszechnego w Łodzi. 17, 18 i 19 lutego o 10:00 na Małej Scenie będzie można obejrzeć spektakl Mój tata chce latać jak ptak. Później zapraszamy na warsztaty plastyczne, opowieść o lataniu w sztuce oraz zwiedzanie kulis Teatru.

Sztuka Mój tata chce latać jak ptak adresowana jest do najmłodszych widzów w wieku przedszkolnym, uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. O czym opowiada?

Lizzie po odejściu mamy mieszka tylko z tatą. Jednak ten od momentu straty żony pogrążył się w depresji i żyje wyłącznie w swoim świecie. W świecie, w którym najważniejszym celem jest zwycięstwo w konkursie na człowieka-ptaka. Coraz bardziej upodabnia się do wrony, by na własnoręcznie skonstruowanych skrzydłach przylecieć nad rzeką Tyne. Szalone? Na pewno. Ale może w tym szaleństwie jest metoda?

Sztuka Davida Almonda to ciepła i zabawna opowieść o tym, że w życiu najważniejszy nie jest wcale cel, do którego dążymy, ale to, by w dążeniu tym mieć wokół siebie bliskich. Ludzi, którzy wierzą w nas tak bardzo, jak my w swoje marzenie.   

Bilety można kupić w kasie Teatru lub zarezerwować, kontaktując się z kasą (tel. 42 633 50 36; bilety@powszechny.pl).

Zapraszamy! 

W TYM TYGODNIU GRAMY:

9 luty 10:00 MAŁA SCENA Warsztaty

           11:00 MAŁA SCENA Stopklatka

10 luty 10:00 MAŁA SCENA Warsztaty

           11:00 MAŁA SCENA Stopklatka

11 luty 19:15 MAŁA SCENA Vladimir

             19:00 DUŻA SCENA Pomoc domowa

12 luty 19:15 MAŁA SCENA Vladimir

             19:00 DUŻA SCENA Pomoc domowa

13 luty 19:00 DUŻA SCENA Pomoc domowa

14 luty 19:15 MAŁA SCENA Vladimir

           19:00 DUŻA SCENA Pomoc domowa  „Ferie bez nudy”

Z myślą o rozpoczynających się feriach, Łódzka Kolej Aglomeracyjna przygotowała wygodną, kieszonkową ulotkę z dokładnym opisem atrakcji, z których rodziny mogą skorzystać podczas zimowej przerwy w nauce.

Zebraliśmy oferty dotyczące atrakcyjnego spędzenia czasu z miast, do których dojeżdżają pociągi ŁKA. Umieściliśmy je w ulotce, która będzie dostępna w naszych kasach biletowych, pociągach, a także szkołach i przedszkolach.

Przy opisie atrakcji warto szukać na ulotce znaczka symbolizującego bilet ŁKA. Oznacza on specjalną ofertę promocyjną. Osoby, które przy zakupie biletu do instytucji oferującej zniżkę, okażą jednorazowy bilet na przejazd pociągiem ŁKA ważny w danym dniu, będą mogły skorzystać z atrakcyjnych zniżek.

A co mogą robić uczniowie?

Atrakcyjnie zapowiada się już początek ferii. 14 lutego, w Walentynki, wszyscy zakochani mogą wybrać się do Zgierza. Odbędzie się tam wizualizacja świetlna „Zakochani w Zgierzu”. Pary będą sobie mogły robić zdjęcia w niezwykłej aranżacji.

Młodzież, która preferuje aktywny wypoczynek może skorzystać z propozycji MOSiR w Zgierzu, który zaprasza zainteresowanych do korzystania z lodowiska (1 zł za 50 minut) lub pływalni (2 zł za 55 minut). Aquapark Kutno zaprasza do udziału w półkoloniach na pływalni pod nadzorem instruktora, a także
w kręgielni. Także pływalnia „Wodnik” w Ozorkowie dla uczniów, którzy nie ukończyli 25 lat wstęp na basen za 3 zł (z wyjątkiem niedziel).

Dla tych, którzy preferują zajęcia artystyczne, ciekawą ofertę przygotowały ośrodki i domy kultury
w Kutnie i Ozorkowie; proponują zajęcia plastyczne, muzyczne, teatralne i taneczne, a także gry
i zabawy. A jeśli właśnie o teatrze mowa – łódzkie teatry na całe ferie przygotowały niezwykle ciekawą ofertę dla dzieci, jak i dorosłych. Teatr Wielki w Łodzi przygotował serię promocyjnych cen na spektakle. Teatr Muzyczny młodzież licealną kusi drugim biletem za złotówkę na przebojowy Jesus Christ Superstar. Najmłodsi w Teatrze Pinokio mogą w promocyjnej cenie zobaczyć przedpremierową Ronję, córkę zbójnika, Teatr Lalek Arlekin oferuje zniżki na spektakle dla dzieci i dla dorosłych (bardzo atrakcyjne).

Teatr Nowy w ostatni weekend ferii wystawia Juliusza Cezara – bilety w atrakcyjnej cenie.
Dodatkowo Zniżki na wejście z biletem ŁKA otrzymamy w Centralnym Muzeum Włókiennictwa, Muzeum Miasta Łodzi oraz Muzeum Kinematografii, gdzie w cenie 10 zł obejrzymy seans dnia.

Na koniec zimowej przerwy Teatr Powszechny zaprasza osoby podróżujące ŁKA na pierwszą odsłonę akcji „Kolej na teatr”. Na czym ona polega? 25 pierwszych osób, które zgłoszą się do kasy, będą mogły kupić bilet rodzinny dla 4 osób w cenie 100 zł. W pakiecie będą dwa spektakle, w tym hit, którego nie trzeba specjalnie reklamować, czyli Szalone Nożyczki oraz premiera Ony spektakl przygotowany z myślą o młodzieży.

Szczegółowe informacje na stronie https://lka.lodzkie.pl/aktualnosci/Ferie-bez-nudy/

ŁÓDŹ

1. Teatr Wielki w Łodzi
Plac Dąbrowskiego, 90-249 Łódź
Zniżka 20% przy zakupie minimum 2 biletów na przedstawienia: „Aida” (19, 21.02), „Traviata” (24.02), „Ziemia obiecana” ( 26, 28.02)
www.operalodz.com

2. Teatr Muzyczny w Łodzi
ul.Północna 47/51, 91-425 Łódź
Przy zakupie jednego biletu na spektakle “Jesus Christ Superstar” w dniach 19-21.02 drugi bilet w cenie 1 zł
www.teatr-muzyczny.lodz.pl

3. Teatr Pinokio w Łodzi
ul. Kopernika 16, 90-503 Łódź
7 zł za bilet wstępu na przedpremierowy pokaz spektaklu „Ronja, córka zbójnika” (25.02)
www.teatrpinokio.pl

4. Teatr Lalek Arlekin w Łodzi
al.1 Maja 2, 90-718, Łódź
Zniżka 2 zł na zakup biletów na przedstawienia dla dzieci, zniżka 10 zł na przedstawienia dla dorosłych
www.teatrarlekin.pl

5. Teatr Nowy w Łodzi
ul. Zachodnia 93, 90-402 Łódź
Bilety w cenie 15 zł na spektakl „Juliusz Cezar” (27, 28.02)
www.nowy.pl

6. Teatr Powszechny w Łodzi
ul. Legionów 21, 91-069 Łódź
Na finał ferii Teatr zaprasza podróżujących Łódzką Koleją Aglomeracyjną na pierwszą odsłonę akcji “Kolej na teatr”. Dwadzieścia pięć pierwszych osób, które od 15 lutego zgłoszą się z biletem ŁKA do kasy Teatru, będzie mogło zakupić bilet rodzinny w cenie 100 zł. Bilet uprawnia cztery osoby do udziału w spektaklu teatralnym prezentowanym 28 lutego 2016 roku o godz. 16.00 w Teatrze Powszechnym. Widzowie tego wyjątkowego dnia będą mieli do wyboru dwa tytuły.
Pierwszy to nie lada gratka – udział w premierze spektaklu “Ony”, sztuce jednego z najciekawszych dramaturgów młodego pokolenia – Marty Guśniowskiej.
Drugi to niekwestionowany hit – “Szalone nożyczki”.

7. Muzeum Miasta Łodzi
ul. Ogrodowa 15, 91-065 Łódź
Wstęp do muzeum dla dzieci za 1 zł (ważne z legitymacją szkolną)
www.muzeum-lodz.pl

8. Centralne Muzeum Włókiennictwa
ul. Piotrkowska 282, 93 – 034 Łódź
Zniżki na wstęp do muzeum, dorośli z 10 zł na 6 zł, dzieci z 6 zł na 4 zł
www.muzeumwlokiennictwa.pl

9. Muzeum Kinematografii
pl. Zwycięstwa 1, 90-312 Łódź
Bilet w cenie 10 zł
www.kinomuzeum.pl

10. MOSiR

Pływalnie „Wodny Raj” ul. Wiernej Rzeki 2, 91-134 Łódź

Lodowisko „Bombonierka” ul. Stefanowskiego 28, 90-537, Łódź

Lodowisko „Retkinia” ul. Popiełuszki 13b, 94-052 Łódź

20% zniżki na zakup biletu wstępu

www.mosir.lodz.pl

    Nazwa imprezy i jej charakter

Miejsce

Dla kogo jest przeznaczona

Termin

„Ferie z Arlekinem” – warsztaty aktorskie i artystyczne

Teatr Lalek Arlekin

Dzieci w wieku 6-12 lat

15-26 luty 2016

 

Ferie w Teatrze Pinokio – Teatr Telewizji

mała scena Teatru Pinokio

Dzieci 7-12

15-26 luty 2016

 

Mój tata chce latać jak ptak – spektakl, warsztaty teatralne, edukacja teatralna, oprowadzanie po Teatrze

 

 

Teatr Powszechny w Łodzi, ul. Legionów 21

Dzieci od 5 lat, dorośli

Grupy zorganizowane, widzowie indywidualni

17, 18 i 19 lutego 2016 r. o godz. 10:00

Warsztaty „Tajemnice fabryki”

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi

6-12 lat

16.02

g.12

Warsztaty aplikacji „Pamiątka z muzeum”

Cmw w Łodzi

6-12 lat

17.02

g.12

Warsztaty modowe „Damą być”

Cmw w Łodzi

6-12 lat

18.02

g.12

Warsztaty „Wszystkie kolory tęczy”

Cmw w Łodzi

6-12 lat

19.02

g.12

Warsztaty „Tajemnice fabryki”

Cmw w Łodzi

6-12 lat

23.02

g.12

Warsztaty aplikacji „Pamiątka z muzeum”

Cmw w Łodzi

6-12 lat

24.02

g.12

Warsztaty modowe „Damą być”

Cmw w Łodzi

6-12 lat

25.02

g.12

Warsztaty

„Wszystkie kolory tęczy”

Cmw w Łodzi

6-12 lat

26.02

g.12

Ferie w Muzeum: tematyczny poniedziałek – lekcja muzealna lub warsztat plastyczny

Muzeum Miasta Łodzi, ul. Ogrodowa 15

dzieci w wieku 6-10, goście indywidualni

15.02.2016

Ferie w Muzeum: tematyczny wtorek – lekcja muzealna lub warsztat plastyczny

Muzeum Miasta Łodzi, ul. Ogrodowa 15

dzieci w wieku 6-10, goście indywidualni

16.02.2016

Ferie w Muzeum: tematyczna środa – lekcja muzealna lub warsztat plastyczny

Muzeum Miasta Łodzi, ul. Ogrodowa 15

dzieci w wieku 6-10, goście indywidualni

17.02.2016

Ferie w Muzeum: tematyczny czwartek – lekcja muzealna lub warsztat plastyczny

Muzeum Miasta Łodzi, ul. Ogrodowa 15

dzieci w wieku 6-10, goście indywidualni

18.02.2016

Ferie w Muzeum: tematyczny poniedziałek – lekcja muzealna lub warsztat plastyczny

Muzeum Miasta Łodzi, ul. Ogrodowa 15

dzieci w wieku 6-10, goście indywidualni

22.02.2016

Ferie w Muzeum: tematyczny wtorek – lekcja muzealna lub warsztat plastyczny

Muzeum Miasta Łodzi, ul. Ogrodowa 15

dzieci w wieku 6-10, goście indywidualni

23.02.2016

Ferie w Muzeum: tematyczna środa – lekcja muzealna lub warsztat plastyczny

Muzeum Miasta Łodzi, ul. Ogrodowa 15

dzieci w wieku 6-10, goście indywidualni

24.02.2016

Ferie w Muzeum: tematyczny czwartek – lekcja muzealna lub warsztat plastyczny

Muzeum Miasta Łodzi, ul. Ogrodowa 15

dzieci w wieku 6-10, goście indywidualni

25.02.2016

Mały kinematograf

12.00 W kraju kangurów

EKOBITY – spotkanie muzyczne

• Poznajemy etniczne instrumenty i razem muzykujemy

• Projekcja filmów animowanych, 30’

 

 

Muzeum Kinematografii, plac Zwycięstwa 1

dzieci od 3 do 9 roku życia

14.02. 2016

Mały kinematograf

11.00 Pakuj plecak z Bolkiem i Lolkiem – szykujemy bagaż podróżnika

• Szukamy w pałacu Scheiblera rzeczy niezbędnych do wyprawienia bohaterów filmowych                   w wielką podróż

• Poznajemy kierunki świata

• Projekcja filmów animowanych, 30’

 

Muzeum Kinematografii, plac Zwycięstwa 1

 

17.02.2016

Mały kinematograf

12.00 Czarodziejski piórnik

• Animujemy przedmioty: wprawimy w ruch mazaki, kredki, linijki, farby, spinacze, guziki

• Projekcja filmów animowanych, 30’

Muzeum Kinematografii, plac Zwycięstwa 1

 

21.02.2016

Mały kinematograf

11.00 Zorro i inni, czyli bajki z kliszy

• Zwiedzamy wystawę „Pałac pełen bajek”

• A gdyby tak obejrzeć bajki inaczej? Zapraszamy na przygodowe historie, gdzie każdy może zagrać życiową rolę – projekcja z diaskopu i układanie niestworzonych historii do oglądanych obrazków

• Projekcja filmów animowanych, 30’

 

Muzeum Kinematografii, plac Zwycięstwa 1

 

24.02.2016

Mały kinematograf

12.00 Czytanki przed ekranem: Co to są stereotypy?

„Księżniczki i smoki”, „Rycerze i smoki”

tekst: Christina Björk, ilustracje: Eva Eriksson

• Oswajamy smoki – warsztaty twórcze

• Projekcja filmów animowanych, 30’

 

Muzeum Kinematografii, plac Zwycięstwa 1

 

28.02.2016

Z „Tu stacja animacja” zajęcia, na których pod okiem Magdaleny Parszewskiej, dzieci zrealizują własną animację, a gotowy film obejrzą na dużym ekranie. Czas trwania warsztatów – ok. 4 godz.

Muzeum Kinematografii, plac Zwycięstwa 1

dzieci w wieku 8-13 lat

 

20.02.2016

Półkolonie zimowe – stacjonarne

Centrum Kultury Młodych

Dzieci w wieku 6 – 10 lat

15-26 luty 2016

 

Półkolonie zimowe dla dzieci

93-202 Łódź,

ul. Dąbrowskiego 93

Dzieci w wieku 7-11 lat

15-26 luty 2016

 

Zimowa Akademia Twórczości

( warsztaty taneczne, plastyczne, cyrkowe, wycieczki do kina, muzeów, ognisko, zabawy integracyjne)

Dom Kultury „Ariadna”

ul. Niciarniana 1/3

uczniowie klas I-IV

od 15.02.2016r

do 28.02.2016r

godz.10.00-15.00

Półkolonie zimowe w 502 zajęć filmowych, plastycznych, teatralne, taneczne czy sportowo-ruchowe z zastosowaniem różnorodnych form działań. Przewidujemy ponadto wycieczki oraz gry i zabawy na świeżym powietrzu.

 

Dom Kultury „502” ul. Gorkiego 16

uczniowie klas I-IV

od 15.02.2016r

do 28.02.2016r

godz.10.00-15.00

Zimowa Akademia Twórczości

( warsztaty taneczne, plastyczne, cyrkowe, wycieczki do kina, muzeów, ognisko, zabawy integracyjne)

Dom Kultury „Ariadna”

ul. Niciarniana 1/3

uczniowie klas I-IV

od 15.02. 2016r

do 28.02.2016r

godz.10.00-15.00

Dzień z Kotylionami

(warsztaty)

MTN

Gdańska 13

dzieci, młodzież, dorośli

19 luty 2016 r.

(godz. 9.00; 11.00; 13.00

Dzień z Polską Szlachtą

( zajęcia warsztatowe)

MTN

Gdańska 13

dzieci, młodzież

22 luty 2015 r.

(godz. 9.00; 10.30; 12.00)

Dzień z Grupą Rekonstrukcji Historycznej – Inowłodzkie Bractwo Rycerskie (żywe lekcje historii)

MTN

Gdańska 13

dzieci,

młodzież,

dorośli

25 luty 2015 r.

(godz. 9.30; 11.00; 12.30)

Dzień z Janem Matejką

(zajęcia z elementami warsztatów)

MTN

Gdańska 13

dzieci,

młodzież,

 

całe ferie (zajęcia do wyboru)

„Artur Grottger. Malarz w rysunkach”

(warsztaty)

MTN

Gdańska 13

dzieci,

młodzież,

 

całe ferie (zajęcia do wyboru)

Polskie Symbole Narodowe

(zajęcia z elementami warsztatów) + gra edukacyjna

MTN

Gdańska 13

dzieci

całe ferie (zajęcia do wyboru)

Odszukaj Artefakt

(warsztaty)

MTN

Gdańska 13

dzieci, młodzież

całe ferie (zajęcia do wyboru)

Malowanki Historyczne

(warsztaty)

MTN

Gdańska 13

dzieci

całe ferie (zajęcia do wyboru)

Warsztaty Historyczno-modelarskie

(warsztaty)

MTN

Gdańska 13

dzieci, młodzież

całe ferie (zajęcia do wyboru)

Litzmannstadt. Łódź w okresie okupacji

(gra historyczna – zajęcia warsztatowe)

Oddział MTN

ul. Zgierska 147

dzieci,

młodzież,

 

całe ferie (zajęcia do wyboru

Miasto Szyfrów

(zajęcia warsztatowe)

Oddział MTN

ul. Zgierska 147

dzieci,

młodzież,

 

całe ferie (zajęcia do wyboru

Łódź na pocztówkach okupacyjnych. Puzzle Historyczne

(zajęcia warsztatowe)

Oddział MTN

ul. Zgierska 147

dzieci,

młodzież,

 

całe ferie (zajęcia do wyboru

Dzień z rekonstrukcją historyczną – Wikingowie lub Stowarzyszenie historyczne im. 10 Pułku Piechoty

MTN

Gdańska 13

dzieci, młodzież, dorośli

I tydzień ferii ale jeszcze nie wiem, który dzień

(godz. 9.00; 10.30; 12.00

Spotkania z historykami Centrum Dialogu im. Marka Edelmana, Szymonem Pawlakiem i Michałem Adamiakiem. Tematami zajęć będą problemy historyczne związane z historią XX wieku.

Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi

maturzyści

16, 17, 22, 23 i 25 lutego, godz. 11

Warsztaty twórczego pisania

Dom Literatury w Łodzi

Młodzież gimnazjalna i licealna

piątki, godz. 13.00 – 15.00

Warsztaty dziennikarskie

Dom Literatury w Łodzi

Młodzież gimnazjalna i licealna

poniedziałki, godz. 13.00- 15.00

Warsztaty z fotografii dziennikarskiej

Dom Literatury w Łodzi

Młodzież gimnazjalna i licealna

poniedziałki, godz. 13.00- 15.00

Niepokorne baśnie o mojej Łodzi- warsztaty literackie

Dom Literatury w Łodzi

Uczniowie klas V-VI szkół podstawowych

środy , godz. 12.00 – 14.00

Polski film animowany – spotkania z autorem dialogów i piosenek

Dom Literatury w Łodzi

Uczniowie klas I – IV szkół podstawowych

środy , godz. 12.00 – 14.00

 

 

 

FERIE ZIMOWE – PÓŁKOLONIE

BAŁUCKI OŚRODEK KULTURY „NA ŻUBARDZKIEJ”, Łódź, ul. ŻUBARDZKA 3, tel. 42 651 67 47 www.bok.lodz.pl ; zubardzka@bok.lodz.pl

 

Oferta zajęć dla dzieci spędzających ferie w mieście w wieku 6-12 lat. W programie zajęcia warsztatowe oraz   wyjścia do różnych ciekawych miejsc w Łodzi

15.II.-26.II.

2016

pon – pt          godz. 9-15

godz. 9-15

 

ZIMOWA AKADEMIA SZTUKI

 

 

 BAŁUCKI OŚRODEK KULTURY „LUTNIA”, ul. ŁANOWA 14, tel. 42 652 62 27 www.bok.lodz.pl ; lutnia@teosat.pl

 

Oferta zajęć dla dzieci spędzających ferie w mieście w wieku 6-12 lat Celem Akademii Sztuki jest zapewnienie dzieciom aktywnego oraz twórczego spędzenia czasu wolnego w miłej atmosferze. W programie: warsztaty plastyczne, choreograficzne i wokalne, gry i zabawy dla dzieci, warsztaty instrumentalne.

15.II.-26.II.

2016

pon – pt           godz. 9-15

godz. 10-14

Tematyczne zajęcia warsztatowe

(szczegółowy program ustalony zostanie na początku stycznia 2016

BAŁUCKI OŚRODEK KULTURY „RONDO”,   Łódź. ul. LIMANOWSKIEGO 166, tel. 42 653 36 45 www.bok.lodz.pl ; rondo@bok.lodz.pl

 

Dzieci, młodzież

15.II.-26.II.

2016

pon – pt           godz. 9-15

godz. 9-15

Konkurs plastyczny

Ul. Ketlinga 21

dzieci

Luty

Prelekcja „Walentynki Franklina”

Ul. Tuwima 75

dzieci

16 lutego

Warsztaty plastyczne ”Pręgowane, w cętki, w łaty

Ul. Szaniawskiego 5A – Andrzejów

dzieci

luty

„Językowa kawiarnia – spotkania z angielskim i niemieckim” – warsztaty kulturowe prowadzone przez wolontariuszy – 2 spotkania

Ul. Wilcza 7

Dzieci i młodzież

luty

„Przygoda z klawiaturą” – gry i zabawy

Ul. Wilcza 7

dzieci

luty

Opowiem Ci o moim kraju – warsztaty kulturowe z wolontariuszem – 2 spotkania

Ul. Bartoka 27

dzieci

21 lutego

Biblioteczne kino na ferie

ul. Bartoka 27

dzieci

18 i 25 lutego

Głośne czytanie bajek

Ketlinga 21

Tuwima 75

Jurczyńskiego 30A

43Szaniawskiego 5A – Andrzejów

Wilcza 7

Gorkiego 63

Skalna 2

Bartoka 27

Tatrzańska 63

Zakładowa 50

dzieci

luty

Ferie w bibliotece

zajęcia świetlicowe, gry planszowe, warsztaty plastyczne, zajęcia ruchowe

91-065 Łódź,
ul. Ogrodowa 24

dzieci uczęszczające do szkoły podstawowej

15-28.02.2016 r.

Ferie w bibliotece

zajęcia świetlicowe,

rozwiązywanie zagadek, warsztaty plastyczne, gry planszowe, układanie puzzli

90-223 Łódź,

ul. Rewolucji 1905 r. 84

dzieci lat 6-10

15-28.02.2016 r.

Ferie w bibliotece”

głośne czytanie, edukacyjne programy komputerowe, gry planszowe, warsztaty kreatywnego rysowania i malowania

91-402 Łódź, ul. Pomorska 96a

dzieci uczęszczające do szkoły podstawowej

15-28.02.2016 r.

Ferie w bibliotece

90-271 Łódź,

ul. Wschodnia 42

dzieci i młodzież od lat 7 do 15

 

„Świat bajek, opowieści i legend. Opowieści afrykańskie” – warsztaty edukacyjno- plastyczne poprowadzi dr Aleksandra Krupa-Ławrynowicz oraz studenci ze Studenckiego Koła Naukowego Etnologów UŁ

 

 

16.02.2016 r.

„Puzzle historyczne” – warsztaty muzealne w Muzeum Tradycji Niepodległościowych poprowadzi pani   Kamila Lulek

 

 

18.02.2016 r.

„Cały świat na talerzu: smaki, zwyczaje, tradycje. Kulturowe refleksje nad kulinariami” – warsztaty edukacyjno-empatyczne poprowadzi pani Anna Deredas oraz studenci ze Studenckiego Koła Naukowego Etnologów UŁ

 

 

24.02.2016 r.

„W grodzie Mieszka i Dobrawy”– warsztaty archeologiczne w Muzeum Archeologicznym i Etnograficznym poprowadzi pani Ewa Kurylak

 

 

25.02.2016 r.

Ferie w bibliotece

gry i zabawy planszowe

91-065 , ul. Ogrodowa 24

dzieci uczęszczające do szkoły podstawowej

15-28.02.2016 r.

Zajęcia z edukacji ekologicznej prowadzone przez pracowników Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich.

 

 

Termin do indywidualnego uzgodnienia

Wycieczki do Muzeum Tradycji Niepodległościowych na zajęcia „Dzień z Rekonstrukcją Historyczną -Rycerstwo Polskie”

 

 

Termin do indywidualnego uzgodnienia

Internet dla juniora – nawigacja po stronach internetowych. Udostępniamy programy multimedialne i gry edukacyjne.

 

 

90-303 Łódź

ul. Brzeźna 10

młodzież

15-28.02.2016 r.

Feriolandia

gry i zabawy

90 – 429 Łódź,

ul. Próchnika 7

dzieci uczęszczające do szkoły podstawowej

15-28.02.2016 r.

„Ferie w bibliotece”- zajęcia plastyczne, gry planszowe i komputerowe on – line, głośne czytanie

90-513 Łódź

ul. A. Struga 14

dzieci uczęszczające do szkoły podstawowej

16 -28.02.2016 z wyłączeniem dn. 22.02.2016 r.

„Co mogę wyczarować z rolki po papierze”- warsztaty plastyczne

Filia nr 5

ul. Przybyszewskiego 63

tel. 42 684 72 14

dzieci

( 6-13 lat)

15.02

godz.12.00

„Łamigłówki pani Sówki” – gry i zabawy stolikowe

Filia nr 5

ul. Przybyszewskiego 63

j.w.

16.02

godz.12.00

„Bajki opowiadam” – warsztaty teatralne

Filia nr 5

ul. Przybyszewskiego 63

j.w

17.02

godz.12.00

„Złap mnie i tańcz”- zabawa z matą taneczną

Filia nr 5

ul. Przybyszewskiego 63

j.w

18.02

godz.12.00

Warsztaty komputerowe

Filia nr 5

ul. Przybyszewskiego 63

j.w

19.02

godz.12.00

„Zimowe impresje” – warsztaty plastyczne

Filia nr 5  

ul. Przybyszewskiego 63

j.w

22.02

godz.12.00

„Łamigłówki pani Sówki” – gry i zabawy stolikowe

 

Filia nr 5

ul. Przybyszewskiego 63

j.w

23.02

godz.12.00

„Bajki opowiadam” – warsztaty teatralne

Filia nr 5

ul. Przybyszewskiego 63

j.w

24.02

godz.12.00

„Złap mnie i tańcz” – zabawa z matą taneczną

Filia nr 5

ul. Przybyszewskiego 63

j.w

25.02

godz.12.00

Warsztaty komputerowe

Filia nr 5

ul. Przybyszewskiego 63

j.w

26.02

godz.12.00

Gry i zabawy planszowe

Filia nr 17

ul. Rudzka 7

tel. 42 680 91 42

dzieci

( 6-10 lat)

19.02

godz.13.00

Gry i zabawy planszowe

Filia nr 17

ul. Rudzka 7

j.w

24.02

godz.15.00

„Zimowa pamiątka” – warsztaty plastyczne

 

Filia nr 17

ul. Rudzka 7

j.w

26.02

godz.12.00

„Bajkowe rozmaitości z teatrzykiem kamishibai” – gry i zabawy

Filia nr 8

ul. Cieszkowskiego 11

tel. 42 648 28 89

dzieci

( 5 – 9 lat )

15.02

godz.12.00

„Bajkowe rozmaitości z teatrzykiem kamishibai” – gry i zabawy

Filia nr 8

ul. Cieszkowskiego 11

j.w

17.02

godz.12.00

„Bajkowe rozmaitości z teatrzykiem kamishibai”- gry i zabawy

Filia nr 8

ul. Cieszkowskiego 11

j.w

19.02

godz.12.00

„Bajkowe rozmaitości z teatrzykiem kamishibai”- gry i zabawy

Filia nr 8

ul. Cieszkowskiego 11

j.w

22.02

godz.12.00

„Bajkowe rozmaitości z teatrzykiem kamishibai” – gry i zabawy

Filia nr 8

ul. Cieszkowskiego 11

j.w

24.02

godz.12.00

„Bajkowe rozmaitości z teatrzykiem kamishibai” – gry i zabawy

Filia nr 8

ul. Cieszkowskiego 11

j.w

26.02

godz.12.00

„Bałwankowy świat z gazet” – warsztaty plastyczne

Filia nr 14

ul. Lenartowicza 16

tel. 42 649 05 58

dzieci

( 7- 12 lat )

18.02

godz.11.00

„Zimowe drzewa z rolek” – warsztaty plastyczne

Filia nr 14

ul. Lenartowicza 16

j.w

25.02

godz..11.00

Gry i zabawy

Filia nr 6

ul. Bednarska 24

tel. 42 682 69 22

dzieci

( 6 – 10 lat )

16.02

godz. 10.00

Warsztaty komputerowe

Filia nr 6

ul. Bednarska 24

dzieci

( 10 – 14 lat )

18.02

godz. 10.00

Gry i zabawy

Filia nr 6

ul. Bednarska 24

dzieci

( 6 – 10 lat )

23.02

godz.10.00

Warsztaty komputerowe

Filia nr 6

ul. Bednarska 24

dzieci

( 10 – 14 lat )

25.02

godz.10.00

„Ferie z książką i ołówkiem” – warsztaty literacko – plastyczne

Filia nr 2

ul. Natalii 4

tel. 42 645 88 64

dzieci

( 7 – 12 lat )

15.02

godz.12.00

„Ferie z książką i ołówkiem” – warsztaty literacko – plastyczne

Filia nr 2

ul. Natalii 4

j.w

17.02

godz.12.00

„Ferie z książką i ołówkiem” – warsztaty literacko – plastyczne

Filia nr 2

ul. Natalii 4

j.w

17.02

godz.16.30

„Ferie z ksiązką i ołówkiem” – warsztaty literacko – plastyczne

Filia nr 2

ul. Natalii 4

j.w

22.02

godz.12.00

„Ferie z książką i ołówkiem” – warsztaty literacko – plastyczne

 

Filia nr 2

ul. Natalii 4

j.w

24.02

godz.12.00

„Ferie z ksiązką i ołówkiem’ – warsztaty literacko – plastyczne

Filia nr 2

ul Natalii 4

j.w

26.02

godz.16.30

Zabawy integracyjne

Filia nr 16

ul. Tatrzańska 124

tel. 42 642 03 40

dzieci

( 5- 9 lat )

15.02

godz.11.00

„Sztuka palcem malowana” – warsztaty plastyczne

Filia nr 16

ul. Tatrzańska 124

j.w

16.02

godz.11.00

„Moje alter ego’ – warsztaty plastyczne

Filia nr 16

ul. Tatrzańska 124

j.w

17.02

godz.11.00

„Pamięć słonia” – warsztaty edukacyjne

Filia nr 16

ul. Tatrzańska 124

j.w

18.02

godz.11.00

„Wyginam śmiało ciało” – warsztaty taneczne w Klubie Osiedlowym Romus”

Filia nr 16

ul. Tatrzańska 124

j.w

19.02

godz.13.00

„Miasto marzeń” – warsztaty plastyczne

Filia nr 16

ul. Tatrzańska 124

j.w

22.02

godz.11.00

„Kino – move w bibliotece” – projekcja filmowa

Filia nr 16

ul. Tatrzańska 124

j.w

23.02

godz.11.00

„Mali ogrodnicy” – warsztaty plastyczne

Filia nr 16

ul. Tatrzańska 124

j.w

24.02

godz.11.00

„Kreatywne plany” – warsztaty plastyczne

 

Filia nr 16

ul. Tatrzańska 124

j.w

25.02

godz.11.00

„Wyginam śmiało ciało” – warsztaty taneczne w klubie osiedlowym Romus”

Filia nr 16

ul. Tatrzańska 124

j.w

26.02

godz.13.00

„Zimowe krajobrazy” – warsztaty plastyczne

Filia nr 11

ul. Piękna 35/39

dzieci

( 7 – 13 lat )

15.02

godz.15.00

„Origami z wierszykami” – warsztaty plastyczne

Filia nr 11

ul. Piękna 35/39

tel. 42 648 59 64

j.w

17.02

godz.15.00

„Zimowy misz-masz” – gry i zabawy edukacyjne

Filia nr 11

ul. Piękna 35/39

j.w

22.02

godz.15.00

„Jak zrobić coś z niczego, czyli kreatywny recycling” – warsztaty plastyczne

Filia nr 11

ul. Piękna 35/39

j.w

24.02

godz.15.00

„Wesołe bałwanki” – konkurs plastyczny

Filia nr 7

ul. Łączna 29/31

tel. 42 684 17 25

dzieci

( 5 – 6 lat )

16.02

godz.9.30

„Jak to było z panna Piotrkowską?” – spotkanie z legendą

Filia nr 7

ul. Łączna 29/31

dzieci

( 7 – 10 lat )

18.02

godz.10.00

Zimowe zagadki

Filia nr 7

ul. Łączna 29/31

dzieci

( 5 – 7 lat )

23.02

godz.9.30

„ZOO według Jana Brzechwy” – przedstawienie w wykonaniu Koła Przyjaciół Biblioteki

 

Filia nr 7

ul. Łączna 29/31

j.w

24.02

godz.9.30

„Obrazki z ziaren” – warsztaty plastyczne

Filia nr 7

ul. Łączna 29/31

j.w

25.02

godz. 9.30

„ZOO według Jana Brzechwy” – przedstawienie w wykonaniu Koła Przyjaciół Biblioteki

 

Filia nr 7

ul. Łączna 29/31

j.w

26.02

godz.9.30

„Czarodziejska moc skrzydeł – anioł aniołkowi nierówny” – warsztaty plastyczne

Dział Udostępniania

Zbiorów MBP Łódź – Górna

ul. Paderewskiego 11a

tel. 42 684 91 97

dzieci

( 6 – 12 lat)

16.02

godz.10.00

„W roli głównej Disney – różne postacie z bajek w wersji papierowej” – warsztaty literacko – plastyczne

Dział Udostępniania Zbiorów MBP Łódź – Górna

ul. Paderewskiego 11a

j.w

19.02

godz.16.30

„Szalona kuchnia- rzeczy codziennego użytku w nowej odsłonie” – warsztaty plastyczne

Dział Udostępniania Zbiorów MBP Łódź – Górna

ul. Paderewskiego 11a

j.w

23.02

godz.10.00

„Świat niezapomnianych przygód – książki małej podróżniczki Neli” – warsztaty literacko – plastyczne

Dział Udostępniania Zbiorów MBP Łódź – Górna

ul. Paderewskiego 11a

j.w

26.02

godz.16.30

„Potęga Młodych Talentów czyli ferie w bibliotece” – warsztaty plastyczne

Filia nr 10

ul. Kadłubka 40

tel. 42 649 06 19

dzieci

( 5 – 10 lat )

Codziennie

godz.12.00

Biblioteczne kino – projekcje bajek

Dział Udostępniania MBP,

ul. Rojna 39

91-134 Łódź,

Tel. 42 652 03 90

informacjambp@mbpb.lodz.pl

Dzieci 6-12 lat

18, 25.02.2016 r.

godz. 9.30-11.00

Gry komputerowe, zajęcia multimedialne

Dział Udostępniania MBP,

ul. Rojna 39

91-134 Łódź,

Tel. 42 652 03 90

informacjambp@mbpb.lodz.pl

Dzieci 6-15 lat

 

15-20.02; 22-27.02.2016 r.

Godz. 12-15

Zima z Muminkami – głośne czytanie i warsztaty plastyczne

Dział Udostępniania MBP,

ul. Rojna 39

91-134 Łódź,

Tel. 42 652 03 90

informacjambp@mbpb.lodz.pl

Dzieci 6-12 lat

16, 18, 23, 25.02.2016 r.

Godz. 11-14

 

Głośne czytanie

Filia nr 1 MBP Łódź

ul. Urzędnicza 8

Tel. 42 654 33 24 balutyf1@mbpb.lodz.pl

Dzieci

16, 18, 23, 25 luty

godz. 13:00-15:00

Na nudę – dobra książka

– głośne czytanie

Filia nr 2 MBP

ul.   Łagiewnicka 118 c

Tel. 42 255 27 57

balutyf2@mbpb.lodz.pl

 

dzieci

5 – 12 lat

15,17,19,22,24,26.

02.2016 r.

godz. 12:00-12:30

Co o tym myślę

– warsztaty plastyczne

Filia nr 2 MBP

119ul. Łagiewnicka 118 c

Tel. 42 255 27 57

balutyf2@mbpb.lodz.pl

 

dzieci

5 – 12 lat

15,17,19,22,24,26.

02.2016 r.

godz. 12:30-13:00

Gry i zabawy komputerowe

– zajęcia komputerowe

Filia nr 2 MBP

ul. Łagiewnicka 118 c

Tel. 42 255 27 57

balutyf2@mbpb.lodz.pl

 

dzieci

5 – 12 lat

15,17,19,22,24,26.

02.2016 r.

godz. 12:00-14:00

Ulubione baśnie

– spotkanie z baśnią

wzbogacone   pokazem multimedialnym

Filia nr 2 MBP

ul. Łagiewnicka 118 c

Tel. 42 255 27 57

balutyf2@mbpb.lodz.pl

 

dzieci

5 – 12 lat

15,17,19,22,24,26.

02.2016 r.

godz. 13:30-14:00

Nuda nie dla mnie – ferie w bibliotece (warsztaty plastyczne, spotkania z ciekawymi osobami, gry i zabawy, warsztaty kosmetyczne)

Filia nr 3 MBP Łódź-Bałuty,

ul. Osiedlowa 6

tel. 42 654 23 85 ;

balutyf3@mbpb.lodz.pl

 

dzieci i młodzież do lat 15

15-26 lutego (poniedziałki, środy, piątki)

godz. 12-15

Bajkowe postacie

Głośne czytanie,

warsztaty plastyczne

MBP Łódź-Bałuty Filia 4

ul. Franciszkańska 71A

tel. 42 656 90 39

balutyf4@mbpb.lodz.pl

dzieci w wieku 6 -11

lat

15, 17, 19.02.2015 r.

godz. 12:00-14:00

Bezpieczne surfowanie po Internecie

MBP Łódź-Bałuty Filia 4

ul. Franciszkańska 71A

tel. 42 656 90 39

balutyf4@mbpb.lodz.pl

dzieci w wieku 6 -11

lat

16, 18.02.2015 r.

godz. 12:00 –

14:00

Internet na niepogodę

Filia nr 5 MBP Łódź-Bałuty

ul. Bojowników Getta Warszawskiego 7

42 616-07-67

balutyf5@mbpb.lodz.pl

Bez ograniczeń wieku

15 lutego – 26 lutego 2016 r.

godz. 12-14

Bajkowe krajobrazy – warsztaty plastyczne

Filia nr 5 MBP Łódź-Bałuty

ul. Bojowników Getta Warszawskiego 7

42 616-07-67

balutyf5@mbpb.lodz.pl

Dzieci

15 lutego – 26 lutego 2016 r.

godz. 12-14

Gry planszowe

Filia nr 5 MBP Łódź-Bałuty

ul. Bojowników Getta Warszawskiego 7

42 616-07-67

balutyf5@mbpb.lodz.pl

Dzieci

15 lutego – 26 lutego 2016 r.

godz. 12-14

Baśniowo

Głośne czytanie baśni braci Grimm

Filia nr 6

ul. Marynarska 9

42 616 03 27

balutyf6@mbpb.lodz.pl

 

 

dzieci młodsze

15, 17, 19, 22, 24, 26 luty

godz. 11 – 12

Baśniowe zgadywanki

zabawy i gry planszowe

Filia nr 6

ul. Marynarska 9

42 616 03 27

balutyf6@mbpb.lodz.plj. w.

 

 

dzieci młodsze

16, 23 luty

godz. 12 – 14

W świecie baśniowych gier komputerowych

Filia nr 6

ul. Marynarska 9

42 616 03 27

balutyf6@mbpb.lodz.plj. w.

 

dzieci starsze

16, 18, 23, 25 luty

godz. 9,30 – 12

Głośne czytanie

Szmaglewska Seweryna: Czarne Stopy

Filia nr 7

Aleksandrowska 12,

Tel. 42   652 21 78

balutyf7@mbpb.lodz.pl

dzieci

15-26.02.2016

godz. 12-14

Gry planszowe

Puzzle

Filia nr 7

Aleksandrowska 12,

Tel. 42 652 21 78,

balutyf7@mbpb.lodz.pl

dzieci

15-26.02.2016

godz. 12-14

Zajęcia komputerowe

Internet,

gry komputerowe

Filia nr 7

Aleksandrowska 12,

Tel. 42 652 21 78,

balutyf7@mbpb.lodz.pl

dzieci

15-26.02.2016

godz. 12-14

Śladem bohaterów „W pustyni i w puszczy” Henryka Sienkiewicza – impreza interaktywna (głośne czytanie, warsztaty plastyczne, gry i zabawy)

Filia nr 9, ul. Chryzantem 2,

tel. 42-656-25-53, balutyf9@mbpb.lodz.pl

 

Dzieci przedszkolne klas I-III szkoły podst.

15-26.02.2016

godz. 14:00-15:30

pn-pt

Do ferii gotowi start

(gry i zabawy integracyjne)

Filia nr 10, ul. 11 Listopada 79

42 659 10 81

balutyf10@mbpb.lodz.pl

 

Dzieci w wieku 6-12 lat

15.02.2016

godz. 12:00

Magiczny papierowy świat – zajęcia plastyczne z wykorzystaniem technik origami

Filia nr 10, ul. 11 Listopada 79

42 659 10 81

balutyf10@mbpb.lodz.pl

 

Dzieci w wieku 6-12 lat

16.02.2016

godz. 10:00

Bajkowy zawrót głowy

(fragmenty najzabawniejszych bajek)

Filia nr 10, ul. 11 Listopada 79

42 659 10 81

balutyf10@mbpb.lodz.pl

 

Dzieci w wieku 6-12 lat

17.02.2016

godz. 12:00

Literkowy zawrót głowy! – zabawy, zagadki, gimnastyka dla języka

Filia nr 10, ul. 11 Listopada 79

42 659 10 81

balutyf10@mbpb.lodz.pl

 

Dzieci w wieku 6-12 lat

18.02.2016

godz. 10:00

Zaczarowany świat map – zajęcia z okazji ROKU MAP

Filia nr 10, ul. 11 Listopada 79

42 659 10 81

balutyf10@mbpb.lodz.pl

 

Dzieci w wieku 6-12 lat

19.02.2016

godz. 12:00

Biżuteria z makaronu i nie tylko! –warsztaty plastyczne

Filia nr 10, ul. 11 Listopada 79

42 659 10 81

balutyf10@mbpb.lodz.pl

 

Dzieci w wieku 6-12 lat

22.02.2016

godz. 12:00

Literkowy zawrót głowy! – zabawy, zagadki, gimnastyka dla języka

Filia nr 10, ul. 11 Listopada 79

42 659 10 81

balutyf10@mbpb.lodz.pl

 

Dzieci

w wieku 6-12 lat

23.02.2016

godz. 10:00

Bajkowy zawrót głowy

(fragmenty najzabawniejszych bajek)

Filia nr 10, ul. 11 Listopada 79

42 659 10 81

balutyf10@mbpb.lodz.pl

 

Dzieci w wieku 6-12 lat

24.02.2016

godz. 12:00

Zabawy w bibliotecznym okienku teatralnym

Filia nr 10, ul. 11 Listopada 79

42 659 10 81

balutyf10@mbpb.lodz.pl

 

Dzieci w wieku 6-12 lat

25.02.2016

godz. 10:00

Bal karnawałowy na zakończenie ferii

Filia nr 10, ul. 11 Listopada 79

42 659 10 81

balutyf10@mbpb.lodz.pl

Dzieci w wieku 6-12 lat

26.02.2016

godz. 15:00

Warsztaty plastyczne
Zimowa pracownia kółek i kwadratów, czyli…orgiami płaskie

 

MBP Łódź-Bałuty,

Filia nr 11, ul. Andrzeja Radka 8

42 652 19 66

balutyf11@mbpb.lodz.pl

dzieci

poniedziałki, środy, piątki od 12:00 do 13:30

Gry i zabawy

MBP Łódź-Bałuty,

Filia nr 11, ul. Andrzeja Radka 8

42 652 19 66

balutyf11@mbpb.lodz.pl

 

dzieci

poniedziałek – piątek od 13:30 do 15:00

Głośne czytanie

Filia nr 12 MBP

ul. Zachodnia 12

42 654 06 84

balutyf12@mbpb.lodz.pl

 

Dzieci z osiedla

15,18,22,25.02.2016 r.

Gry i zabawy

Filia nr 12 MBP

ul. Zachodnia 12

42 654 06 84

balutyf12@mbpb.lodz.pl

 

Dzieci z osiedla

25.02.2016 r.

Zajęcia komputerowe

Filia nr 12 MBP

ul. Zachodnia 12

42 654 06 84

balutyf12@mbpb.lodz.pl

 

Dzieci z osiedla

16,17,19,23,24,26.02.2016 r.

Zajęcia plastyczne

Filia nr 12 MBP

ul. Zachodnia 12

42 654 06 84

balutyf12@mbpb.lodz.pl

 

Dzieci z osiedla

15,18,22,25.02.2016 r.

Zajęcia komputerowe

Filia nr 14,

ul. Powst. Wielkop.3

42 651 23 08

balutyf14@mbpb.lodz.pl

 

uczniowie szkoły podstawowej

15-19.02.

godz. 12-14

-22-26.02.

godz. 12-14

Gry i zabawy

Filia nr 14,

ul. Powst. Wielkop.3

42 651 23 08

balutyf14@mbpb.lodz.pl

 

uczniowie szkoły podstawowej

15-19.02.

godz. 12-14

22-26.02.

godz. 12-14

Zajęcia plastyczne na dowolny temat

Filia nr 14,

ul. Powst. Wielkop.3

42 651 23 08

balutyf14@mbpb.lodz.pl

 

uczniowie szkoły podstawowej

15-19.02.

godz. 12-14

22-26.02.

godz. 12-14

Zimowe podróże z Internetem– zajęcia

komputerowe

Filia nr 17

Mackiewicza 35

Tel. 42 651 18 99

balutyf17@mbpb.lodz.pl

Niezorganizowane

grupy

15,17,19,22,24,26 02.2015.

Godz. 16-18

Warsztaty plastyczne

Filia nr 18,

ul. Wodnika 7,

tel. 42 6594863, balutyf18@mbpb.lodz.pl

Dzieci 6-10 lat

15,17,19 luty 2016 r. godz. 15:00-17:00

Warsztaty aktorskie

Filia nr 18,

ul. Wodnika 7,

tel. 42 6594863, balutyf18@mbpb.lodz.pl

Dzieci 6-10 lat

22, 24 luty 2016 r. godz. 15:00-17:00

Przedstawienie

Filia nr 18 MBP,

ul. Wodnika 7,

tel. 42 6594863, email balutyf18@mbpb.lodz.pl

Dzieci 6-10 lat

26 luty 2016 r. godz. 17:00

Zajęcia plastyczne Zajęcia komputerowe

Gry i zabawy literackie

Rozgrywki gier planszowych

Filia 21 MBP Łódź-Bałuty,

ul. Żubardzka 3 ;

Tel. 42   651 23 56

balutyf21@mbpb.lodz.pl

 

Dzieci w wieku 6-10

Poniedziałki, środy, piątki w godz. 13-15

Zajęcia komputerowe

 

Filia 22, ul. Limanowskiego 194,

Tel. 42 651 10 49

balutyf22@mbpb.lodz.pl

dzieci

poniedziałki, środy , godz .12.00- 14.00

Gry i zabawy

Filia 22, ul. Limanowskiego 194,

Tel. 42 651 10 49

balutyf22@mbpb.lodz.pl

dzieci

wtorki, godz. 10.00 – 12.00

Zajęcia plastyczne

Filia 22, ul. Limanowskiego 194,

Tel. 42 651 10 49

balutyf22@mbpb.lodz.pl

dzieci

czwartki, godz. 11.30 – 13.30

Podróż do średniowiecznego zamku- warsztaty plastyczne (tworzymy makietę średniowiecznej warowni, hełmy i tarcze rycerskie itp.), gry i zabawy (turniej rycerski, gry i zabawy plebejskie)

Filia nr 25 MBP Łódź-Bałuty

Łódź ul. Boya-Żeleńskiego 15

balutyf25@mbpb.lodz.pl

 

dzieci w wieku 5 – 8 lat

15 – 26.02.2015

poniedziałki, wtorki, środy, czwartki, piątki godz. 13:00-15:00

Zabawa w teatr – gry i zabawy

Filia nr 28 MBP

ul. Motylowa 13

42 659-29-93

balutyf28@mbp.lodz.pl

dzieci

15.02.2016, godz. 12:00-14:00

Moja ulubiona postać z bajki – warsztaty plastyczne

Filia nr 28 MBP

ul. Motylowa13

42 659-29-93

balutyf28@mbp.lodz.pl

dzieci

17.02.2016, godz.12:00-14:00

Inscenizacja zimowych wierszy – animacje czytelnicze

Filia nr 28 MBP

ul. Motylowa 13

42 659-29-93

balutyf28@mbp.lodz.pl

dzieci

19.02.2016,

godz.12:00-14:00

Zimowe opowiadania – głośne czytanie

Filia nr 28 MBP

ul. Motylowa 13

42 659-29-93

balutyf28@mbp.lodz.pl

dzieci

22.02.2016,

godz.12:00-14:00

Wirtualne podróże – warsztaty komputerowe

Filia nr 28 MBP

ul. Motylowa 13

42 659-29-93

balutyf28@mbp.lodz.pl

dzieci

26.02.2016,

godz.12:00-14:00

Moja pacynka – konkurs plastyczny

Filia nr 28 MBP

ul. Motylowa 13

42 659-29-93

balutyf28@mbp.lodz.pl

dzieci

26.02.2016,

godz.12:00-14:00

Ferie z bezpiecznym Internetem

Filia nr 28 MBP

ul. Motylowa 13

42 659-29-93

balutyf28@mbp.lodz.pl

dzieci

15.02-26.02.2016, godz.14:00-16:00

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
MarkaOsobista-plasterlozki
Social Media Personal Brand
karieraIT_500X331_rgb
Targi Kariera IT
XIII Festiwal Psychologii “Psychologia Ciała” – informacje, program

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*