ecomadeOd 30 listopada o 2 grudnia ASP zaprasza na EcoMade Festival 2017 – Odnawialna przestrzeń projektowania.

„Eco”, „bio”, „recykling”, „DIY” to hasła od dawna obecne w świadomości społecznej. Pytanie jednak, jak ekologia jest dziś rozumiana przez projektantów i ich odbiorców? Jaki wpływ może mieć na przebieg procesu kreacji projektowej i na jakość jego rezultatów? Wydarzenia w ramach EcoMade Festivalu będą nośnikiem idei i wartości ekologii jako elementu procesu kreacji projektowej w dwóch głównych nurtach:

– we wciąż aktualnej, niewyczerpalnej formule przetwarzania odpadów, ich ponownego wykorzystania do tworzenia dzieł i projektów promujących postawy proekologiczne u odbiorców i konsumentów
– w sferze nowoczesnego, proekologicznego podejścia do procesu kreacji projektowej i artystycznej. W ramach tych działań środowisko twórców świadomie i odpowiedzialnie wykorzystuje nowoczesne technologie, aby uczynić proces kreacji oraz warsztat artysty i projektanta ekologicznym, odnawialnym i przyjaznym dla otoczenia.

Oba nurty będą praktyczną deklaracją środowiska projektowego i artystycznego w promowaniu aktywności proekologicznej w dzisiejszym świecie, sami zaś twórcy podejmą się odpowiedzialnej roli ambasadorów współczesnej ekologii, nawiązując ekologiczny dyskurs ze społecznością odbiorców i konsumentów.

1 grudnia 2017 r. o godz. 20.00 w Auli Centrum Promocji Mody (ul. Wojska Polskiego 121) rozpocznie się gala czwartej edycji EcoMade Festival. Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w tym wydarzeniu, które ukoronuje tegoroczne święto ekologii i upcyclingu w ASP.

Podczas gali poznamy zwycięzców ecoMade Contest 2017. Prace zakwalifikowane do drugiego etapu zostaną zaprezentowane podczas pokazu mody (kategoria fashion) oraz wystawy (kategoria design oraz bizuteria z kategorii fashion oraz nowa kategoria arts&crafts) Gali. Uczestnicy w tym roku walczą o laptopy MacBook Air.

Więcej informacji o procjekcie można znaleźć tutaj: www.ecomadefestival.pl/.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
weekend_seniora_v3
Weekend Seniora
Żywe Biblioteki na Noc Bibliotek
kwartal
W poszukiwaniu zaginionego kwartału

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*