plakat_1_PTG2W dniach 23-24 kwietnia 2018 roku na Wydziale Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego i w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego odbędą się Dni Geografa z okazji 100-lecia Polskiego Towarzystwa Geograficznego.

Są one wpisane w ogólnopolskie obchody, nad którymi patronat objął Prezydent RP, Andrzej Duda. Wydarzeniu łódzkiemu patronuje Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Łódzkiego, prof. Antoni Różalski. Na Dni Geografa zaproszono zarówno uczniów i nauczycieli szkół regionu łódzkiego, jak i studentów, kadrę akademicką, a także wszystkich zainteresowanych. Miejscem obchodów będzie nowa aula im. prof. Stanisława Liszewskiego na Wydziale Nauk Geograficznych oraz Biblioteka Uniwersytetu Łódzkiego. W ciągu dwóch dni uczestnicy będą mogli wysłuchać siedmiu prelekcji podróżniczych i badawczych, relacji na temat sukcesów polskich uczniów w Międzynarodowej Olimpiadzie Geograficznej oraz historii Oddziału Łódzkiego PTG. Dla uczniów szkół z województwa łódzkiego zorganizowano konkurs wiedzy geograficznej z nagrodami.

Drugi dzień obchodów rozpocznie wernisaż w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego „Łódź i region łódzki od XVI wieku do współczesności”. Zostaną na nim zaprezentowane mapy, plany, grafiki i druki ulotne – od mapy W. Grodeckiego z 1595 roku po fotografie z lat 60. XX w. Kolekcję map i grafik będzie można oglądać do 15 czerwca 2018 r. Uzupełnieniem wydarzenia będzie prezentacja wystawy wirtualnej „Łódź i region łódzki na mapach i planach od XVI do XX wieku”, dostępna na stronie www.lib.uni.lodz.pl. Kolejnym silnym akcentem obchodów jubileuszowych będzie konkurs wiedzy i umiejętności geograficznych dla studentów wszystkich kierunków Wydziału Nauk Geograficznych UŁ „Awantura o gegrę”. Większość imprez w ramach obchodów jubileuszu jest opracowywana przy ogromnym zaangażowaniu wszystkich Kół Naukowych WNG – KNMG „Geoholicy”, KN Geografów Turyzmu, KNSGP Civitas, KNS Geomonitoringu, KNSG „Pixel” i Samorządu Studenckiego. Później będzie czas na wspomnienia łódzkich geografów, obecnie pracujących jaki zasłużonych dla WNG i PTG seniorów. Ostatnie wydarzenie to after party. W zamierzeniu organizatorów obchody Dni Geografa mają stać się imprezą cykliczną.

plakat_1_PTG

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
dniptwarte
Piknik rodzinny: Multimodalna Europa
esedi
Start up czyli zrób to sam/a ale z innymi
Weekend Cosplay na wystawie „Sztuka DC. Świt superbohaterów”

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*