posWe wtorek, 27 maja o godz. 18 w Poleskim Ośrodku Sztuki odbędzie się kolejna odsłona Akcji Aktywacji.

Impreza została zainicjowana przez POS w ubiegłym roku, a zainspirował ich obchodzony od 1999 roku na całym świecie Dzień Sąsiada. Jak mówią: chcemy w czasach zaniku więzi międzyludzkich zachęcić mieszkańców dzielnicy do poznania swoich sąsiadów. Z tej okazji przygotowaliśmy wiele atrakcji, gdyż zależy nam, aby każdy znalazł dla siebie coś ciekawego. Tego dnia organizujemy warsztaty i spotkania dla uczestników w każdym wieku. Można w nich wziąć udział samemu lub zaprosić sąsiada oraz rodzinę. Dla wszystkich znajdzie się miejsce i ciekawe zajęcie. Wspólnie przygotujemy także poczęstunek z produktów, które przyniosą sami uczestnicy. Na koniec zaprosimy na występy lokalnych artystów.

Program:
godzina 18.00 – 19.30
– gry planszowe – prowadzenie: Krzysztof Młynarczyk (otogryplanszowe)
– zabawy dla dzieci – prowadzenie: Prywatne Przedszkole “Oliwkowy Gaj”
– Spacer po Karolewie – “Karolew – dawna wieś za Dworcem Kaliskim”
Spacer po dawnej podłódzkiej wsi, do której strach się było zapuścić po zmroku. Dzisiaj Karolew kojarzy się jako osiedle mieszkaniowe. Tymczasem gdzieniegdzie znajdziemy tam unikatowe obiekty. Prowadzący: Kamil Durka, TOTUTOTAM
Czas trwania: ok. 2 godzin
– warsztaty animacji – Studio Scenografii i Animacji “FERWORK” –  Iza Nakoneczna, Ewa Żochowska
Studio Scenografii i Animacji Ferwork zaprasza do przygody z animacją w Poleskim Ośrodku Sztuki. Wspólnie z uczestnikami ożywimy scenografię przygotowaną przez nasze studio i opowiemy o procesie powstawania filmu animowanego.
– warsztaty jogi – Life Yoga Studio, Agnieszka Dąbrowska  <<<więcej
– kącik urody – Olibeauty
– szczęśliwe losy
godzina 19:30 – 20:30
– koncert  Chóru Żydowskiego CLIL pod dyrekcją Magdy Szymańskiej
– występ słuchaczy Społecznej Szkoły Muzycznej I-go Stopnia im. Władysława Szpilmana w Łodzi
– spektakl Teatru Bajki Terapeutycznej pt. “Bajka pomagajka”  – Katarzyna Tarkowska, Patryk Płóciennik
Adaptacja bajki “Deszcz” w tłumaczeniu Katarzyny Zimmerer. Bajka w reżyserii Katarzyny Tarkowskiej, propaguje teatr jako formę terapii, a także pretekst  do nauki, w tym przypadku języka angielskiego. Bajka wystawiana jest w dwóch językach: polskim i angielskim, co stanowi dodatkowo o jej atrakcyjności. Utwór został wybrany ze względu na swoją prostotę i humanistyczne przesłanie. W ubiegłym roku grana z ogromnym powodzeniem. Katarzyna Tarkowska występuje w podwójnej roli reżysera i aktorki, je scenicznym partnerem jest Patryk Płóciennik.
– poczęstunek 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Obchody 114. rocznicy Rewolucji 1905 roku w Łodzi
lodz_lowi_talenty_-_przesluchania
Łódź Łowi Talenty i szlifuje diamenty…
Festiwal Pierogów Świata w Łodzi

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*