“Kultura z innej beczki” to cykl spotkań i publikacji o charakterze publicystyczno-rozrywkowym, oscylujących wokół szeroko pojętej łódzkiej sceny alternatywnej. Tworzą go Tymoteusz Stengert i Karol Szlawski.

KZiB za cel sobie stawia przybliżanie wizerunku lokalnych artystów, rozmowy o ich inspiracjach, codziennym życiu w Łodzi i pokazywanie nietypowych  projektów oraz kreowanie wizerunku Łodzi jako przestrzeni sprzyjającej kulturze.
Na liście planowanych gości znajdują się młode zespoły rockowe, DJ’e, performerzy, aktorzy, a także artyści, którzy wyszli z łódzkiego “undergroundu”, osiągając większy rozgłos, np. Piotr Rogucki, czy Iza Lach.

Co dwa tygodnie w pubie “Z innej beczki” odbywają się spotkania i wywiady z artystami.  Mają one charakter otwarty i ogłaszane są odpowiednio wcześniej na fanpage’u. Dotychczas w “Kulturze z Innej Beczki” gościły młode zespoły Black Radio i Crimson Lips jak i dojrzali artyści – Grupa Tartak i Power of Trinity.

Grupa Tartak to projekt małżeństwa basisty Comy (Rafał Matuszak i Dagmara Mrowiec-Matuszak), Black Radio – to bardzo młody zespól, a ma za sobą już Woodstock, Jarocin oraz wygraną na konkursie piosenek Grzegorza Ciechowskiego. Najbliższe spotkanie z łódzkim z raperem , Dr. Ziom’em – w środę, 26 września o godzinie 19:30 w pubie “Z innej Beczki”.

/tekst Jacek Kozłowski

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
petfair
PET FAIR XV Międzynarodowe Targi Zoologiczne
achronn
Aurochronos Festival – informacje
Strefa dla najmłodszych uzupełni ofertę EC1

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*