plakat2LodzUlikeKoło Naukowe Studentów Architektury Politechniki Łódzkiej „IX Piętro” serdecznie zaprasza do uczestniczenia w 9. edycji ogólnopolskiego seminarium „Łódź U Like”, podczas którego swoje referaty wygłoszą studenci, wykładowcy i goście specjalni, dzieląc się swoimi pasjami, wrażeniami, obserwacjami i doświadczeniami z dalekich i bliskich podróży architektonicznych.

Ideą przyświecającą organizatorom było stworzenie wydarzenia, podczas którego młodzi i trochę starsi architekci mogliby podzielić się swoimi wrażeniami i spostrzeżeniami z podróży. Odwiedzanie różnych zakątków świata, obcowanie „na żywo” z architekturą i urbanistyką, ale także z ludźmi i kulturami zupełnie odmiennymi od naszej jest bardzo ważne w naszym zawodzie. Bez poznania pewnych wzorców, obserwacji i zrozumienia potrzeb konkretnej grupy użytkowników, nie da się projektować ani budynków, ani większych założeń przestrzennych.

Seminarium jest przeznaczone przede wszystkim dla studentów i doktorantów. Prezentują oni swoje spostrzeżenia w postaci krótkich wypowiedzi zilustrowanych przy pomocy prezentacji multimedialnych. Zapraszani są również goście – pracownicy naukowi i dydaktyczni Politechniki Łódzkiej i innych uczelni, aby, pozostając w temacie szeroko pojętych podróży, podzielili się ze studentami swoją wiedzą i doświadczeniem. Każdą edycję Seminarium uświetnia wystąpienie gościa specjalnego – osoby cenionej i szanowanej w kręgach związanych z architekturą i urbanistyką, która zgodzi się opowiedzieć studentom o swojej działalności.

Pierwsze studenckie seminarium naukowe ŁÓDŹ U LIKE odbyło się na Politechnice Łódzkiej w 2009 roku, a od 2012 roku ma charakter ogólnopolski. Ich organizacją od samego początku zajmuje się Koło Naukowe Studentów Architektury „IX Piętro” pod opieką dr. inż. arch. Włodzimierza Witkowskiego z Instytutu Architektury i Urbanistyki PŁ.

9. edycja seminarium  odbędzie się w dniach 8-10 listopada w Galerii B16 w Kampusie B Politechniki Łódzkiej. Uroczyste rozpoczęcie zaplanowane zostało na godzinę 10:00. W tegorocznym seminarium wystąpi 37 studentów z pięciu polskich uczelni z 27 prezentacjami, 10 wykładowców z trzech uczelni oraz goście specjalni m.in. konserwator zabytków Piotr Białko, Mikołaj Białko, członek fundacji „Napraw sobie miasto” Paweł Jaworski oraz pracownia InPlanner.

Udział w seminarium, ma charakter darmowy i otwarty. Serdecznie zapraszamy.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej wydarzenia oraz na Facebooku – lodzulike.blogspot.com, www.facebook.com/SNSALodzULike.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
projekt_tla_v1
Festiwal Nauki, Techniki i Sztuki 2011 – informacje
photo.jpg
90 lat PBW w Łodzi – jubileuszowy biblioteczny street walk
XXII Łódzkie Targi Edukacyjne

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*