Fundacja Pomocy Dzieciom „Kolorowy Świat” w tym roku już po raz piąty organizuje Ogólnopolską Kampanię Społeczną #17 milionów.

Fundacja istnieje od 2003 roku, zajmuje się specjalistyczną edukacją oraz rehabilitacją dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym, a miesięcznie z pomocy Kolorowego Centrum korzysta ponad 400 dzieci. Od 2017 roku prowadzi pierwszy w Polsce ośrodek – OTULINKA, w którym zapewniamy wcześniakom bezpłatną opiekę rehabilitacyjną.

Od 2015 roku corocznie w październiku realizuje Ogólnopolską Kampanię Społeczną #17milionów mającą na celu zwiększanie świadomości polskiego społeczeństwa na temat mózgowego porażenia dziecięcego.

W tym roku po raz pierwszy Fundacja rozszerzy akcję o Wydarzenie #17milionówGroszy – W jego ramach w październiku właściciele restauracji, kawiarni i innych lokali gastronomicznych będą mogli w formie promocji swojego lokalu jako firmy społecznie zaangażowanej przyłączyć się do ogólnopolskiej kampanii społecznej #17milionów i wesprzeć rehabilitację dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym przekazując darowiznę na ten cel. Mogą to zrobić w dogodny dla siebie sposób:

– przekazując 1% swojego zysku z października;
– wybierając konkretne danie czy zestaw z menu i promując je, a z każdego sprzedanego dania przekazując określoną przez siebie kwotę;
– przekazując zadeklarowaną w zgłoszeniu kwotę np. 1000 PLN.

Lokal biorący udział w Wyzwaniu otrzyma Tytuł Lokalu na Medal. Lista lokali zostanie umieszczona na stronie Wydarzenia oraz na oficjalnych profilach w mediach społecznościowych.

W akcję zaangażowali się także blogerzy kulinarni m.in. Jasiek Kuroń https://www.kuron.com/, Piotr Kucharski, Michał Korkosz http://rozkoszny.pl, Kinga Paruzel https://kingaparuzel.pl/blog/, Zosia Cudny http://www.makecookingeasier.pl/, Małgorzata Kijowska https://www.daylicooking.pl/, Aneta Łańcuchowska www.anetalancuchowska.pl , Kuba Steuermark www.comfortfoodstudio.pl i Justyna Dragan www.nastoletniewypiekanie.pl, którzy jako Ambasadorzy Wydarzenia, będą nagłaśniać samo wyzwanie oraz restauracje biorące w nim udział w swoich kanałach społecznościowych.

Więcej na stronach: www.17milionow.pl i www.kolorowyswiat.org.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Akademickie Targi Pracy 2019 w Łodzi
urodzinylodzki
Urodziny Łodzi 2014 – informacje
festiwalcubano
Festival Cubano 2011 – informacje, program

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*