manufaktura_ogolneKoncerty największych polskich gwiazd, spektakl plenerowy hiszpańskiej grupy Carros De Foc, inauguracja jubileuszowego sezonu Dinner In The Sky, wystawy fotografii, odsłonięcie muralu i loteria, w której do wygrania będzie 10 tysięcy nagród oraz samochód Audi A3 – dziesiąte urodziny Manufaktury zapowiadają się naprawdę ekscytująco. Główne wydarzenia z okazji jubileuszu zaplanowano na weekend 20-22 maja, ale świętowanie Manufaktura zaczyna już na początku miesiąca.

17 maja Manufaktura w Łodzi będzie świętować 10 urodziny! Jak na okrągłą rocznicę przystało, jubileusz będzie obchodzony wyjątkowo hucznie – pierwsze atrakcje zaplanowano już na początek maja.

W piątek, 6 maja, startuje wielka loteria Manufaktury, w której główną nagrodą jest luksusowe Audi A3 oraz 10 000 nagród na 10 urodziny! Aby wziąć udział w loterii, należy zarejestrować paragon na kwotę co najmniej 100 zł z Manufaktury u hostessy. Każdy uczestnik ma szansę wygrać –  wystarczy zakręcić kołem i można zdobyć smycze, słuchawki, bransoletki z charmsami, ołówki, okulary, torby, bransoletki silikonowe i karty podarunkowe.

W połowie maja na fasadzie budynku galerii handlowej od strony Alei Rzemiosł zacznie powstawać mural, który stworzy krakowski artysta Mikołaj Rejs. Uroczyste odsłonięcie malowidła nastąpi w sobotę 21 maja. Tym samym Manufaktura dołącza do szlaku murali i umacnia wizerunek Łodzi jako polskiej stolicy street artu.

Urodzinowy weekend rozpocznie się z rozmachem. Początek obchodów jubileuszu będzie jednocześnie inauguracją kolejnej edycji Festiwalu Łódź Czterech Kultur. W piątek, 20.05, o godz. 20 po raz kolejny będzie można przekonać się, że Manufaktura jest idealną scenerią dla spektakularnych, plenerowych widowisk teatralnych. W ubiegłych latach  można było tu podziwiać m.in. występy francuskiej grupy Plasticiens Volants czy brytyjskiej The Dream Engine. Tym razem na zaproszenie Festiwalu Łódź 4 Kultur, do Manufaktury przyjedzie hiszpański teatr Carros De Foc, który słynie z efektownych spektakli z użyciem olbrzymich, kilkumetrowych marionetek. Ich występ poprzedzi koncert muzyki ulicznej francuskiej grupy Kermesz a l’Est, która zawita do Manufaktury również na zaproszenie Festiwalu.

Trudno wyobrazić sobie urodziny Manufaktury bez koncertów. W tym roku Manufaktura stawia na topowych polskich artystów. Repertuar został dobrany różnorodnie, tak, by każdy znalazł coś dla siebie. Na urodzinowym koncercie zagrają muzycy, którzy jeszcze nie gościli na rynku Manufaktury.

W sobotę wystąpią: Kombii, Małgorzata Ostrowska, Michał Szpak, Kasia Wilk, Margaret i T. Love; w niedzielę – zespół Lemon. Ciekawie zapowiada się wystawa soczewkowa autorstwa znanego łódzkiego społecznika, Stefana Brajtera. Autor znanego blogu ReFotografie pokaże, jak popularne miejsca w Manufakturze wyglądały 100, 20 i 10 lat temu. Na kolejnej wystawie zorganizowanej wspólnie z Muzeum Fabryki będzie można zobaczyć, jak przez 10 lat zmieniała się Manufaktura.     

Miłośników rozrywki i adrenaliny z pewnością ucieszy fakt, że nad Manufakturą znów zawiśnie ogromna platforma Dinner In The Sky. Po raz pierwszy w tym sezonie będzie można zjeść kolację w przestworzach, kilkadziesiąt metrów nad ziemią. Nie zabraknie również konkursów i zabaw – jedną z nich będzie wyzwanie na torze przeszkód podczas Wipe Out Challenge. Będą też ukochani przez dzieci szczudlarze z balonami, postaci z bajek, konkursy i zabawy. Na rynku pojawi się smok, kataryniarz z prawdziwą papugą i animatorzy z wielkimi bańkami.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Pet Fair 2019 – informacje
Stowarzyszenie_REGIO_Ulotka_Piotrkowska-sepia-piotrkowsk
Piotrkowska Tour
fitbazar
Fit Bazar vol. 4 – informacje

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*