OFF_POGO_HAKOBO_plakatPrzez całą sobotę, 23 marca, w OFF Piotrkowska królować będzie deskorolka. Wszystko za sprawą Piotra Dabova, którego wyrosła z pasji do skateboardingu firma – POGO – obchodzić będzie 10. urodziny.

POGO świętuje z przytupem: do Łodzi przyjadą najlepsi riderzy z całej Polski, by wziąć udział w pierwszej edycji zawodów Pucharu Polski – SUPERBOWL CHALLENGE rozgrywanych na OFFowym bowlu. Tego samego dnia (godz. 19.00) w GALERII OFF PIOTRKOWSKA otwarta zostanie wystawa ukazująca 10 lat POGO w wersji Jakuba Stępnia vel HAKOBO. Wieczorem, od 21.00 – koncert w klubie DOM.

10 lat POGO to historia łódzkiego skateboardingu w pigułce. Sobotnia impreza będzie okazją do spotkania ludzi, którzy dzięki wspólnej pasji poznali się, część z nich zaprzyjaźniła, część założyła własne firmy. Tak jak Piotr Dabov, który dekadę temu ruszył z własnym przedsięwzięciem. POGO od samego początku działalności produkuje deski skateboardowe, a dokładniej decki. Dopiero później do oferty sklepu dołączyły ubrania pod własną marką. Dabov w OFF Piotrkowska ma swój showroom, gdzie sprzedaje deski skateboardowe i ubrania – wszystko zaprojektowane i wyprodukowane w Łodzi. Piotrek przyczynił się także do powstania na OFFie darmowej minirampy i całorocznego bowla, na którym w sobotę rozegrane będą ostatnie zawody w historii obiektu. Będzie to pierwsza edycja SUPERBOWL CHALLENGE, czyli Puchar Polski na bowlu.
Harmonogram wydarzeń na Eudezet Bowlu:

12.00–14.00: bowl otwarty, rozgrzewki, zapisy
14.00–16.00: zawody w kategorii poniżej 16. roku życia (wraz z rocznikiem 1997)
16.00–18.30: zawody w kategorii powyżej 16. roku życia
18.30: Best Trick
19.30: rozdanie nagród

Eliminacje polegać będą na ocenie trzyosobowych przejazdów – jamów trwających cztery minuty. Do  finału zakwalifikuje się dziesięciu najlepszych riderów, którzy wykonają dwa półtoraminutowe przejazdy zakończone trikiem. Popisy skateboarderów oceniać będzie trzyosobowe jury w składzie: Michał Wydrzyński (Łódź), Mirosław Stanek (Nowy Sącz), Krzysztof Zieliński (Łódź). Sposób sędziowania: overall impression – punkty przyznawane będą za skuteczność, triki, styl, a przede wszystkim płynność przejazdu, ilość i rodzaj trików wykonanych pod rząd. Zdobyte na zawodach punkty liczą się do klasyfikacji generalnej Pucharu Polski / Superbowl Challenge.
Skateboarderzy dobrze wyjechany trik stawiają na równi ze specyficznym malarstwem lub grafiką, która nierozłącznie towarzyszy deskorolkowej zajawce. Nie inaczej jest w wypadku POGO, z którym na przestrzeni ostatniej dekady nie raz kolaborował uznawany za jednego za najlepszych grafików na świecie Jakub Stępień* aka HAKOBO. Efekty współpracy będzie można obejrzeć w Galerii OFF Piotrkowska, gdzie o godz. 19.00 rozpocznie się wernisaż wystawy prac HAKOBO.

Ale to nie koniec atrakcji – od godz. 21.00 w klubie DOM startuje muzyczna odsłona jubileuszu POGO. Koncerty zagrają zespół Gówno z Gdańska, Nowy Świat z Warszawy, a na deser będzie przygrywać perkusyjno-djski duet Saw&Snecz. Nie zabraknie innych muzycznych niespodzianek. Bilety kosztują 15 zł.

Na OFF Piotrkowska przez cały dzień będzie również działać kwatera główna POGO/TRURIDERS.PL, za której nowy wystrój odpowiedzialny jest BAHRIJ. Będzie można obejrzeć i zakupić szaloną kolekcję ubrań i desek zaprojektowanych z myślą o dziesięcioleciu POGO.

Do obchodów rocznicy dołączyły również OFFowe knajpki: w Tari Bari Bistro, MEG MU cook&design oraz meblotece YELLOW będzie można zjeść coś przygotowanego specjalnie na tę okazję w supercenie dla posiadaczy biletów na koncert w DOMu.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
01052013_022
10. rocznica utworzenia Muzeum Kanału “Dętka”
Pociągiem do Niepodległości
portlodz
XIV Łódzki Port Gier

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*