wosssp13 stycznia 2013 r. w całej Polsce zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tradycyjnie w Łodzi imprezy odbywać się będą w kilku miejscach. W dodatku dość konkurencyjnych jak Manufaktura i Port Łódź. Specjalnie dla was przygotowaliśmy wciąż aktualizowaną ściągawkę. Dzięki niej dowiecie się, gdzie i o której warto pójść.

Manufaktura

Studenci, rycerze, lekarze Szpitala Pluszowego misia, mistrzynie kierownicy, policjanci, strażacy, strażnicy i setki innych wolontariuszy zagrają w Manufakturze dla tegorocznej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Będą licytacje, wesołe miasteczko, dynamiczne pokazy ratownicze i medyczne, stare samochody, szybkie motocykle i oczywiście dużo muzyki. Na scenie zobaczymy między innymi Bartka Grzanka i Blue Cafe.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra już po raz 21. W niedzielę, 13 stycznia, tysiące wolontariuszy w całym kraju zbierać będą datki na zakup sprzętu medycznego, ratującego życie dzieci i zapewniającego godną opiekę medyczną dla seniorów.

Orkiestra pod gołym niebem

Tego dnia, tradycyjnie już, dużo będzie się działo na rynku Manufaktury – od rana, aż do wieczornego „Światełka do nieba”.

Żacy ze Studenckiego Koła Naukowego Inwestor działającego przy Wydziale Ekonomiczno–Socjologicznym UŁ budować będą gigantyczne serce z monet, które zasilą później konto fundacji Jurka Owsiaka. Studenci Politechniki Łódzkiej kwestować będą w otoczeniu starych aut i motocykli. Motoryzacyjną propozycję mają też Joanna Madej i Klaudia Podkallicka – jedyna kobieca załoga w Europie w cross country, uczestniczki rajdu Dakar; zdobywczynie Mistrzostwa Polski i Pucharu Świata w rajdach. Pokażą samochód, którym wyruszą na rajd Dakar 2013, w którym każdy będzie mógł zrobić sobie zdjęcie. Z kolei dzięki szkole nauki jazdy AGRA każdy będzie mógł popracować nad techniką jazdy w „rękawie”.

Motoryzacyjnie będzie też za sprawą służb mundurowych – w Wielkiej Orkiestrze zagrają wozy, podnośniki i sprzęt straży pożarnej, specjalistyczne samochody policji i izby celnej. Natomiast straż graniczna, w swoim namiocie zaprezentuje dodatkowo robota pirotechnicznego i pokaz tresury psa służbowego.

W namiocie Expressu Ilustrowanego zagoszczą rycerze, którzy stoczą ze sobą pojedynki, a co krnąbrniejszych widzów zakują w dyby. Do kwestowania włączy się też grupa paramilitarna 13 Kompanii Rozpoznawczo Szturmowej.

Jak co roku, na najmłodszych czekać będzie kucyk i inne atrakcje przygotowane przez straż miejską, a ratownicy medyczni i PCK nauczą udzielania pierwszej pomocy. Nie zabraknie też przedstawicieli WOPR, wyposażonych w specjalistyczny sprzęt ratowniczy, łódki i kajaki.

O gorącą zupę dla kwestujących zatroszczyły się Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet Medyczny i Społeczna Akademia Nauk. Z Orkiestrą zagra też Poczta Polska. W jej namiocie będzie można skorzystać z okolicznościowego datownika, albo za datek na rzecz WOŚP zdobyć specjalną kartę orkiestrową.

Na wielbicieli atrakcji na świeżym powietrzu na rynku od strony ulicy Zachodniej czekać będzie Wesołe Miasteczko, a w nim karuzela extreme oraz mniejsze karuzele i trampoliny dla najmłodszych.

Orkiestra pod dachem

Nie mniej orkiestrowych atrakcji zaplanowano w galerii handlowej Manufaktury. Kwestować będą tu między innymi artyści Teatru Wielkiego w kostiumach z różnych spektakli, a rotundę tradycyjnie już opanują strażacy i motocykliści z Berserkers. To oni poprowadzą licytacje i pokazy. To tu będzie można zjeżdżać z pierwszego piętra na strażackiej linie, podziwiać prezentacje grupy poszukiwawczo-ratowniczej z psami, a także pokazy mażoretek z grupy „Fame”, młodych zapaśników i występ chóru dziecięcego Teatru Wielkiego. Na licytację w rotundzie wystawione zostaną między innymi fotel Komendanta Miejskiej Straży Pożarnej i Komendanta Wojewódzkiej Straży Pożarnej, a także motocykl Romet Kadet, model 780 –kupiony i odbudowany specjalnie dla WOŚP przez prywatnego właściciela.

W pasażach galerii handlowej Manufaktury stać będą niezwykłe motocykle, w tym jedyna w Europie kolekcja szwajcarskich motorów MOTOSACOCHE, a także stare samochody dodge brother z 1928 r. i pierce barrow z 1926 r. oraz american laFrance z 1925 r.

Gospodarzami małej rotundy będą natomiast Latające Babcie, Project Salsa i studenci Uniwersytetu Medycznego w Łodzi zrzeszeni w IFMSA Poland Oddział Łódź. Młodzi medycy zaprezentują jeden ze swoich najbardziej znanych projektów – Szpital Pluszowego Misia, który oswaja dzieci w wieku przedszkolnym z lekarzem, szpitalem i badaniami. Ale to nie jedyna ich propozycja dla najmłodszych – projekt „Bezpieczne Słoneczko” nauczy dzieci bezpiecznego opalania, „Kostek z klasą” pozwoli dowiedzieć się więcej o kościach, a „Czytamy Pomagamy” będzie rozwijać wyobraźnię i słownictwo dziecka poprzez zajęcia plastyczne, gry, zabawy i quizy. Studenci z  IFMSA Poland nie zapominają o dorosłych. Przygotowali dla nich między innymi ”Antitobacco”, czyli pomiar poziomu tlenku węgla w wydychanym powietrzu oraz przybliżenie tematyki szkodliwego wpływu palenia na zdrowie, a także „Festiwal Zdrowia” czyli pomiary stężenia glukozy we krwi, ciśnienia tętniczego i stężenia tkanki tłuszczowej w organizmie. Poza tym młodzi medycy wyliczą BMI, nauczą samobadania piersi, promować będą ideę dawstwa szpiku i udzielą porad dotyczących zdrowego odżywiania.

Z orkiestrą zagra też Muzeum Fabryki, każdy, kto przekaże datek do kwestorskiej puszki w recepcji muzeum, będzie mógł je zwiedzić nieodpłatnie.
 
Muzyczna odsłona Orkiestry

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to jak co roku dużo muzyki. W tym roku orkiestrowy koncert na scenie na rynku Manufaktury rozpocznie się o godzinie 16:00 występem grupy Trabanda. Dzięki niej publiczność rozgrzeje energetyczny mix popu, elektropopu, funky, disco, jazzu i R&B. Później przyjdzie czas na metalową, doskonałą na koncertach, formację 2Loan i zespół Klawo, którego twórczość można umieścić tam, gdzie The Rolling Stones spotyka się z zadziornością hard rocka. Nie zabraknie też silnego rockowego grania: o godzinie 17:00 na scenie zaprezentuje się Spaces Faces – zespół, który od 13 lat umiejętnie łączy gitarowe brzmienie z melodyjnymi refrenami i dynamiczną perkusją. Później chwila oddechu i szlachetny pop z dodatkiem jazzu w wykonaniu Pawła Zawierki. O 18:30 przyjdzie pora na wielogatunkowe muzyczne połączenia w wykonaniu Rambo Jet, którego członkowie zestawiają ze sobą rock, bluesa, punk pop, reggae i wszystkie inne brzmienia, na które akurat mają ochotę. Rockowo-bluesową mieszankę będzie mieć dla publiczności także KG Band. O 19:00 przyjdzie czas na covery w wykonaniu Two F. Chociaż na koncertach grupa nie gra swojego repertuaru, jest świetna w interpretacji znanych utworów, które zawsze porywają publiczność i pozwalają usłyszeć wielkie hity w nowej, ciekawej wersji. Pół godziny przed „Światełkiem do nieba” należeć będzie do Bartka Grzanka, doskonale znanego publiczności za sprawą muzycznych talent show „Mam Talent” i „The Voice of Poland”. Światełko rozświetli niebo nad Manufakturą o 19:50, a po fajerwerkach o 20:00 przyjdzie czas na Blue Cafe i ich największe przeboje z „Buena” na czele. Występ tej znanej, wywodzącej się z Łodzi formacji, zakończy niedzielny koncert.


Port Łódź

13 stycznia w Centrum Handlowym PORT ŁÓDŹ przy ulicy Pabianickiej 245 w Łodzi, korporacja TAXI PLUS oraz PORT ŁÓDŹ przygotowały wielki, siedmiogodzinny rodzinny koncert w ramach 21 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w rytmach … polskiego disco!

Oprócz walorów muzycznych, organizatorzy przygotowali ogrom niespodzianek dla dzieci i dorosłych. Nie zabraknie wielu prezentacji, m.in. motoryzacyjnych, militarnych, sportowych i rekreacyjnych. W przerwach między koncertami, odbędą liczne atrakcyjne licytacje, rozmowy z zaproszonymi gośćmi oraz pokazy, m.in. pierwszej pomocy.

– Nie możemy zdradzić wszystkich niespodzianek ale przygotowujemy się do Finału od wielu dni i chcemy wspólnie z naszymi partnerami by to był prawdziwy, orkiestrowy karnawał w środku zimy. Będzie się działo – dodaje Sebastian Opasiak, Szef Sztabu 21 Finału TAXI PLUS, prezes korporacji Taxi Plus.

Program dnia:

13:00 ORKIESTRA DĘTA ZHP-OSP UNIEJÓW www.orkiestra.szkolnastrona.pl Sztandarowa młodzieżowa orkiestra dęta województwa łódzkiego. Laureat wielu prestiżowych festiwali orkiestr dętych w Polsce.
Orkiestra wykona szereg największych szlagierów ze swojego bogatego repertuaru.

13:30 MARSZ NORDIC WALKING “POLICZ SIĘ Z CUKRZYCĄ”
Pierwszy łódzki marsz solidaryzujących się z cukrzycą, do udziału którego zgłosiło się kilkadziesiąt osób, chcących pomaszerować dla zdrowia, zgodnie z hasłem “W zdrowym ciele – zdrowy duch”. Każdy z uczestników otrzyma okolicznościowy starter “Policz się z cukrzycą” oraz podziękowanie za udział w tym szczególnym marszu.

14:00 SKANER www.discopolo.com.pl Legenda polskiego disco, z wokalistą i założycielem Robertem
Sasinowskim. Laureat wielu festiwali disco w Polsce, twórca wielu przebojów disco, m.in. “Pociąg do Gwiazd”, “Nadzieja”,”Lato w Kołobrzegu”, “American boy”. – okolicznościowy koncert w ramach 20-lecia twórczości artystycznej

16:00 MAXEL www.maxel-discopolo.pl
Legenda polskiego disco grająca od 1993 roku. Formacja znana z przebojów, m.in. “Już nie jesteś sam”, “Lekcja miłości”, “Mocniej, mocniej”, “Poczuć chcę”. – okolicznościowy koncert w ramach 20-lecia twórczości artystycznej

18:00 MARCIN SIEGIEŃCZUK www.marcinsiegienczuk.com
Legenda polskiego disco, twórca hitów, m.in. “Ciało do ciała”, “Sąsiadka”, “Młodość przeminie”, “Na sercu rany”, “Hej, dobry dj”. Jeden z nielicznych artystów gatunku disco w Polsce, którego koncert jest z wykorzystaniem instrumentów – okolicznościowy koncert w ramach 15-lecia twórczości artystycznej

20:00 ŚWIATEŁKO DO NIEBA
21 Finał WOŚP w Porcie Łódź prowadzi Zbyszek Pietrzak, członek Pokojowego Patrolu WOŚP.


Ulica Piotrkowska – Akcja Straży Miejskiej (Pasaż Schillera)

12:00-17:00 FESTYN ALEJA SCHILLERA: ASG B3 checkpoint, Straż Pożarna (pokaz wozu bojowego), Straż Miejska, obwożenie dzieci konikami polskimi(Stajnia Konie na Nieboskłonie), stanowisko Stowarzyszenia Ułanów (staropolski poczęstunek, podkowy na szczęście), Auto Szkoła F1 -nauka jazdy dla dzieci.

13:30-14:00 Ustawianie szyku parady na ul. Piotrkowskiej na odcinku Nawrot/ Tuwima.
W korowodzie wezmą udział: Sekcja Konna Straży Miejskiej w Łodzi, SHiUK – Roman Mateusiak- kłusaki (reprezentowane przez Stajnie: Brzeziny, Lucky Star oraz Nieborów), powóz ze Stada Ogierów Bogusławie z gośćmi honorowymi Panią Hanną Zdanowską Prezydent Miasta Łodzi oraz Panią Jolantą Chełmińską Wojewodą Łódzkim, Stowarzyszenie Ułanów im. Wydz. Oddz. WP mjr. Hubala, powóz ze Stajni Oleńka wraz z seniorami z Domu Kultury Lutnia, Klub Jeździecki Zbyszko, Rzymianie na rydwanie ze Stajni Stokrotka, średniowieczna szlachta ze Stajni Wiki, powóz ze Stajni Stary Folwark, Stajnia Smulsko, powóz ze Stajni Napoleońska Zagroda, Stajnia Malwina, sanie Jacek Musiał, Stajnia Konie na Nieboskłonie, powóz Stajni Ranczo w Dolinie, Stajnia Arabika, Ułani Szwadron Radomski, Orkiestra Dęta MPK.
ZABEZPIECZENIE KOLUMNY: wolontariusze PCK, ratownicy medyczni SM, wolontariusze SM, piechota z grupy ASG B 3.
EKIPA SPRZĄTAJĄCA- bezdomni z Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta.
OPIEKA WETERYNARYJNA- Krzysztof Maciak
KOWAL- Robert Snycerz

14:00 Start parady

14:00- 16:00 Przejazd parady na trasie Piotrkowska, Rewolucji 1905, Wschodnia, Pomorska, Plac Wolności, Legionów, Próchnika, Piotrkowska.

Wkrótce atrakcyjne aukcje internetowe: rakieta Jerzego Janowicza, rękawice Mike Tysona, przejazd zaprzęgiem kłusaczym na torze wyścigowym Służewiec w Dniu Francuskim 15-16 czerwiec 2013 roku w sulce dwuosobowej w obecności trenera i wiele innych.


Ulica Piotrkowska – Pasaż Rubinsteina

Łódzki Sojusz Odtwórców Wczesnego Średniowiecza serdecznie zaprasza na XXI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W czasie trwania finału od godziny 12:00 na Pasażu Rubinsteina będzie rozbita wioska wczesnośredniowieczna, gdzie można będzie nie tylko obejrzeć walki wojów ale również postrzelać z łuku, zjeść podpłomyka,wziąć udział w różnych grach i zabawach, oraz nauczyć się tkania krajek. Wieczorem zaś zapraszamy na mały pokaz fireshow. Kwestujemy do godziny 19:00.


Estrada w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 94

ztab przy 44 Gimnazjum, redakcji Tygodnika ANGORA i Straży Miejskiej w Łodzi

14.00 – 20.00
Centrum Ratownictwa Medycznego  FocusMED      Karetka na ul. Piotrkowskiej 94 – pokazy technik ratujących życie

14.00 – 16.00.
Wielka szarża na Piotrkowskiej, \przemarsz koni  największy od lat 70., poprzedzony opowieścią senatora Bonisławskiego na temat związku Łodzi z końmi. Trasa przemarszu: od Al. Schillera  – Piotrkowską – Plac Wolności Piotrkowska – Al. Schillera                                       
Po zakończeniu przejazdy bryczkami, jazda na kucykach i podkowy na szczęście

14 – 19.00
Wioska Słowian i Wikingów (namioty i walki zlokalizowane w Pasażu Rubinsteina)                                    
Walki: kręgi, zabawa w króla. Zabawy plebejskie czyli mur tarcz plus bieg wojownika.

9.00 – 20.00
Grupa rekonstrukcyjna  (Piotrkowska 94),     
pokaz wozu bojowego  (Honker, repliki broni oraz sprzętu  i oporządzenia wojskowego, w namiocie wyświetlanie filmów i slajdów związanych z zainteresowaniem wystawiających, serwowanie herbaty)

14.00 – 20.00 Aukcja AUDI A3 z pełnym bakiem na weekend od firmy Idczak

Na wolontariuszy jak zwykle w redakcji Tygodnika ANGORA czeka gorąca herbata i słodycze

KONCERT W OKNIE REDAKCJI TYGODNIKA ANGORA
I PIĘTRO PIOTRKOWSKA 94

15.00 – 15.30   Anna Miksa, Latające Babcie

15.30 – 16.00      SWEET & HOT JAZZBAND
 
Jest grupą znakomitych muzyków instrumentalistów, współpracujących z Łódzkim Domem Kultury. Są doskonałymi interpretatorami jazzu tradycyjnego, a każdy z nich jest wirtuozem gry solowej, potwierdzającym swoją sprawność w improwizacji instrumentalnej. Ich wspólne muzykowanie trwa od wielu lat; jak mówią o sobie „ośmiu panów bawi się uprawianiem muzyki jazzowej z lat 20. – do 40.ubiegłego wieku”. Każdy doskonali warsztat, wnosi swoją indywidualność, a jednocześnie zyskuje coś dla siebie. Muzycy stale poszukują odpowiedniej formy podania słuchaczowi tej wesołej i na wskroś tanecznej muzyki. I dzisiaj, choć traktują swoje granie jako zabawę, coraz częściej znajdują wiernych słuchaczy zarówno wśród ludzi wspominających dawne hałaśliwe jazzbandy, jaki wśród ich wnuków. SWEET & HOT JAZZBAND, to jeden z dwóch łódzkich zespołów podtrzymujących przedwojenne tradycje muzycznej jazzowej Łodzi.

16.00 – 16.30 NIEBONIE
 
Grupa NieBoNie powstała w 1999 roku w Zduńskiej Woli. Dwa lata później muzycy podpisali kontrakt fonograficzny z Universal Music Polska i wydali swój debiutancki album pt.: „Niebonie”. Na krążku znalazło się trzynaście rockowych kompozycji w tym dwa single „Tyle radości w nas” i „Panie prezydencie”, do których powstały teledyski. Utwory te trafiały również na listy przebojów wielu rozgłośni radiowych oraz na ścieżkę dźwiękową polskiej komedii kryminalnej „Lawstorant” w reżyserii Mikołaja Haremskiego.

Druga płyta NieBoNie z 2007 roku zatytułowana „Niebezpieczny zespół” to kolejne trzynaście rockowych pozycji i dwa single radiowe oraz teledyski – „Wab milion bab” i „Daję Ci Miłość”. Podczas trasy koncertowej tego wydawnictwa grupa odwiedziła największe polskie miasta i zagrała blisko pięćdziesiąt koncertów. Trzecia płyta NieBoNie zatytułowana „Rock’n’roll da rade” ukazała się w listopadzie 2012 roku.

16.30 – 17.00 Zespół akordeonistów Straży Pożarnej w Andrespolu
 
Zespól został założony w listopadzie 2007 r. przez Janusza Strzemińskiego. Działa przy OSP Andrespol i Gminnym Domu Kultury w Wiśniowej Górze. 11 instrumentalistów po mistrzowsku wykonuje muzykę ludową, taneczną i biesiadną czyli do słuchania, tańczenia i śpiewania.

17.00 – 17.30Zespół Muzyki i Tańca Cygańskiego CZTERY STRUNY SKRZYPIEC
 
Zespół tworzą zawodowi muzycy, tancerze, których pasją jest popularyzowanie folkloru cygańskiego. Dokumentują i opracowują artystycznie autentyczny folklor cygański, widząc w nim źródło inspiracji do działań twórczych.  Ich koncerty przyjmowane są przez publiczność bardzo spontanicznie. Brzmienie kapeli cygańskiej, oryginalność kompozycji, melodyjność piosenek w połączeniu z dużym ładunkiem ekspresji wykonawczej dość szybko i skutecznie „porywają” widza,  budząc emocje bądź refleksje. Muzyka jest niepowtarzalna, a oryginalne cygańskie pieśni oraz tańce w magiczny sposób działają na nasze zmysły powodując wyjątkową łatwość percepcji. Dziś jedynie starsze pokolenie pamięta, charakterystyczny odgłos  końskich kopyt oraz stukot kół drewnianych wozów, barwnych cygańskich taborów podążających przez polskie miasta i wsie. Folklor cygański kojarzony jest głównie z oryginalną muzyką, tańcami oraz wielobarwnymi strojami.Pomysłodawcą i realizatorem projektu jest Paweł Dondziak. Inicjatywa powstania Zespołu oraz jego artystyczny program zyskały duże uznanie Romana Chojnackiego – prezesa Związku Romów Polskich. Zespół działa przy Łódzkim Domu Kultury.

17.30 – 18.00 Barbara Droździńska

Barbara Droździńska pochodzi z dawnych polskich kresów wschodnich, jest absolwentką Akademii Muzycznej w Mińsku w klasie fortepianu i jedną z najlepszych w Polsce wykonawczyń repertuaru rosyjskiego, białoruskiego i ukraińskiego. Dysponuje wspaniałym ponad dwuoktawowym głosem pozwalającym jej śpiewać trudny i różnorodny repertuar. Usłyszymy ballady i romanse rosyjskie.

18.00 -18.30 Marta Dondziak Dobrowolska – wokalistka pop  
  
Marta Dondziak Dobrowolska wokalistka zespołu Fresh z Łodzi .
Zaśpiewa covery z repertuaru Teatru  Buffo, Toni  Braxton, Lady Gaga, Boney M.
 
18.30 – 19.00 18-letnia skrzypaczka Ola Lepa

W dzisiejszych czasach młode pokolenie coraz częściej wyraża siebie poprzez muzykę . Jedną z tych osób jest Ola Lepa uczennica szkoły muzycznej I i II stopnia im. Henryka Wieniawskiego w Łodzi na ul. Sosnowej 9. Oli przygoda z muzyką zaczęła się już 11 lat  temu. Swój pierwszy występ zagrała w wieku siedmiu lat w filharmonii łódzkiej na „Spotkaniu z nutką” . Fascynuje ją muzyka poważna, choć do tej pory przyznaje, iż genialnym pomysłem było stworzenie swego rodzaju odskoczni od codzienności, czyli granie KLASYKI INACZEJ… Gra utwory z różnych epok w nowoczesnych aranżacjach np. “Virus Beethowen” “Cotton Eyed Joe” Toss the Feathers””love is Blue””Storm” itd…..oraz własne kompozycje “Spacer po niebie” „Zawsze razem”. W lipcu 2012r  wystąpiła z Michałem Urbaniakiem znakomitym skrzypkiem jazzowym . Obecnie jest w klasie maturalnej…

19.00 –  19.30 HAPPY OLD BOYS
 
Działający przy Łódzkim Domu Kultury Zespół Jazzu Tradycyjnego składający się z muzyków o bogatym doświadczeniu zawodowym. Wrażliwość muzyczna, doskonała technika gry, umiejętność improwizacji oraz wielka pasja z jaką od lat rozwijają swoją działalność artystyczną, niewątpliwie stanowią o atrakcyjności zespołu. Ich repertuar jest rozległy i obejmuje najpopularniejsze kompozycje jazzu nowoorleańskiego. Dixielandowe brzmienie Old Boys’ów jest niezwykle gorąco przyjmowane przez publiczność, która żywiołowo reaguje w trakcie koncertów odbywających się w kraju i za granicą. Zespół występował w Teatrze Wielkim w Łodzi, Teatrze Muzycznym, realizował nagrania dla regionalnej TVP, jest również laureatem konkursów krajowych. Jazz tradycyjny, który wykonują, jest zjawiskiem posiadającym swój niezwykły uniwersalizm, polegający na ciągłej nim fascynacji różnych pokoleń.

19.30 – 20.00 Swingująca Daniela

Daniela – obywatelka świata śpiewająco zamieszkuje w Polsce i w Australii. Wokalistka swingująca, kochająca jazz, bluesa i wszelką dobrą muzykę. Danielę nazywają polską Ellą Fitzgerald i Luisem Armstrongiem w spódnicy, z racji swojego murzyńskiego głosu i wrodzonego talentu, który pozwolił jej pokazać się z każdej strony wokalnej, od niskiego ostrego głosu z tzw. “chrypką”, po delikatny liryczny, odmienny od tego który posiada.

20.00 – Światełko do nieba.


CK Ryba, Ogrodowa 26

W związku z WOŚP zapraszamy do Centrum Kulturalnego Ryba na dwa wydarzenia: aukcję “przydasiów” i opowieści z wyprawy do Indii.

O godz. 17.00 Danka Ryba-Obraniak wraz z Katarzyną Ulańską pokażą zdjęcia i opowiedzą o swoich przygodach w tym niezwykłym kraju. Usłyszycie o rikszach w Kalkucie, herbatce w Darjeeling, kamasutrze w Khajuraho, śniadaniu z małpą w Agrze i o wielu innych niesamowitych przeżyciach.

Kończąc wirtualną podróż po Indiach, wrócimy do ck ryba, gdzie odbędzie się aukcja “przydasiów”. Co to jest “przydaś”? Otóż wszystko to czego nie chcecie wyrzucić, bo “na pewno kiedyś się przyda” ale jeszcze nigdy nie zostało przez Was użyte 😉 Pieniądze z aukcji w całości będą przeznaczone na WOŚP.

Jeśli macie takie “przydasie”, a na pewno macie i szkoda Wam ich wyrzucić, to przynieście do ck ryba i przeznaczcie na aukcję. Komuś innemu może bardziej się przydadzą, a wylicytowana kwota trafi do puszki WOŚP. A sami będziecie mogli zakupić nowe “przydasie”, które wypełnią Wasze serca radością bo pieniądze będą przeznaczone na ratowanie życia dzieci i godną opiekę medyczną seniorów.

Całe spotkanie skończymy tak, abyście spokojnie mogli wziąć udział w różnych atrakcjach w Manufakturze, gdzie o 19.50 zabłyśnie Światełko do Nieba.


WOŚP na Politechnice Łódzkiej

Do sztabu WOŚP działającego na Wydziale Organizacji i Zarządzania zgłosiło się 120 wolontariuszy, a wśród nich władze uczelni, z rektorem prof. Stanisławem Bieleckim na czele oraz dziekani wydziałów. Mamy wolontariuszy w każdym wieku, z całej Łodzi! – cieszą się sztabowcy z PŁ. – W zeszłym roku zebraliśmy prawie 50 tysięcy złotych, mamy nadzieję, że w tym roku kwota ta będzie dużo większa.

Orkiestra WOŚP na Politechnice rozpoczyna granie już w środę 9 stycznia 2013 r. W samo południe rozpocznie się kwesta w największym budynku dydaktycznym „Trzech Wydziałów” (Wólczańska 211/215). Z puszkami kwestować będą władze uczelni i wydziałów.

Pod wieczór o godzinie 17.30 przy ul. Piotrkowskiej 266 rozpocznie się aukcja charytatywna. Będziemy licytować przedmioty przekazane przez władze Politechniki, Urząd Miasta Łodzi, RTS Widzew S.A., Fundację WOŚP, Szkołę Języków Obcych British Centre, Samorząd Studencki Politechniki Łódzkiej, a także inne łódzkie firmy i restauracje – mówią organizatorzy. Wieczór zakończy pokaz tańca z ogniem w wykonaniu Klubu Kuglarskiego PŁ „Poliżongler”!

W czwartek i sobotę wolontariusze wyruszą na wydziały, do akademików oraz klubów studenckich.

W dniu 21. Finału WOŚP, w niedzielę 13 stycznia, sztab PŁ rozbije swój namiot w Manufakturze. W Miasteczku Politechniki Łódzkiej kwestować będą rektorzy i dziekani, atmosferę „podgrzeje” studenckie radio „Żak” PŁ. Obejrzeć będzie można wystawę 13 samochodów Ogólnopolskiego Klubu Mercedesa i wyjątkową Nysę Wydziału Organizacji i Zarządzania. W galerii handlowej czekać będą przedstawiciele klubu motocyklowego „Czarne Orły” z militarną wystawą zabytkowych motocykli z lat 40.

W każdy dzień czekamy na Was! Razem z nami wspierajcie Wielką Orkiestrę i przyczyńcie się do kolejnej rekordowej zbiórki! – zachęcają sztabowcy z PŁ.


Pub Biblioteka
Pub Biblioteka gra w tym roku razem z WOŚP. Od godz. 12:00 w pubie będzie można wesprzeć Orkiestrę.
W lokalu zostanie zgromadzonych kilkaset książek (nowych i używanych). Każda osoba, która weźmie książkę będzie mogła wesprzeć Orkiestrę wrzucając datek do puszki wolontariusza.
Zapraszamy także do przynoszenia książek do pubu. Zostaną one rozdane podczas akcji. Pomysłodawcą akcji jest Tomasz Gąsiorowski. Wolontariusz WOŚP, który będzie zbierał datki. Sam podarował na akcję ponad 200 książek.
 
Biblioteki, które podarowały książki:
Miejska Biblioteka Publiczna Łódź – Górna Filia Nr 6. ul.Bednarska 24
Miejska Biblioteka Publiczna Łódź – Górna Filia Nr 10. ul.Kadłubka 40
Miejska Biblioteka Publiczna Łódź – Górna Filia Nr 12. ul.Dąbrowskiego 91
Miejska Biblioteka Publiczna Łódź – Górna Filia Nr 13. ul.Podhalańska 1
Miejska Biblioteka Publiczna Łódź – Górna Filia Nr 16. ul. Tatrzańska 124
Miejska Biblioteka Publiczna Łódź – śródmieście

DK Ariadna, Niciarniana 1/3

Od godz. 12

W programie:
– Kapela ZPiT Anilana
– Zespoły dziecięco-młodzieżowe: Brzdąc, Kukułeczka, Kaman
– Tańce w kręgu
– Komik Tomik
– malowanie twarzy
– kącik fryzjersko-kosmetyczny


DK 502, Gorkiego 16

16:00 Koncert dzieci z zespołu tanecznego i dzieci muzykujących w DK 502
17:00 Koncert zespołu rockowego Drop Pants
18:00 Spektakl Dziady cz. II w wykonaniu Teatru Gimnazjum 29


Luka, Zgierska 26a

Od godz. 20 koncert zespołów Bezmiar i Levius, wstęp 5 zł


Spotkaj Komisarza Aleksa na planie!

Przedmiotem licytacji jest wizyta na planie serialu TVP 1  “Komisarz Alex” w Łodzi dla całej rodziny.

http://aukcje.wosp.org.pl/komiszarz-alex-dzien-na-planie-zdjeciowym-i740067


Inne aukcje WOŚP

http://aukcje.wosp.org.pl/kalendarz-z-autografami-siatkarzy-skry-belchatow-i742145

http://aukcje.wosp.org.pl/koszulka-z-autografami-siatkarzy-skry-belchatow-i742117

http://aukcje.wosp.org.pl/pilka-z-autografami-siatkarek-budowlanych-lodz-i742009


Klub Pomarańcza dla WOŚP, Piłsudskiego 14 – 12 stycznia

Od 21
W trakcie imprezy wielka pomarańczowa licytacja dla WOŚP
Sala gówna: Keeyo, Dance: Jocker R’n’B: Tim,on

Panie do 22 free, po 22 10 zł
Panowie 20 zł


Muzeum Fabryki, Manufaktura – 12 stycznia

Muzeum Fabryki zaprasza na specjalny Karnawałowy SWAP , czyli wymianę szafy.

Najbliższe spotkanie odbędzie się tradycyjnie w sobotę, 12 stycznia 2013 r., o godzinie 11:00, na górnej sali Muzeum Fabryki.

Odbywający się dzień przed 21. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy swap będzie wyjątkowy, gdyż dochód ze wstępu na spotkanie zostanie przekazany na rzecz Orkiestry.

Tak jak zwykle, zachęcamy do przynoszenia zarówno strojów, jak i dodatków. Impreza swapowa jest znakomitą okazją, aby odświeżyć swoją garderobę, znajdując coś w zamian dla siebie. Wśród przyniesionych ubrań można znaleźć prawdziwe perełki. W trakcie spotkania można także skorzystać z porady stylistycznej, poznać najnowsze trendy oraz nowości ze świata mody.

Wstęp w całości przekazany na WOŚP: 5zł, uczestnicy programu baby Bum: symboliczny 1 zł. Uwaga! Osoby, które wpłacą dowolną, wyższą opłatę dostaną w prezencie ekologiczną torbę z logo Muzeum Fabryki lub serduszkiem WOŚP.


Ambasada dla WOŚP, Zielona 13 – 12 stycznia

Od 21

Tak jak i rok temu Klub Ambasada dołącza do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Łączymy karnawałową imprezę w klubie z największą

w Polsce akcją charytatywną. WOŚP zwykle dociera do rodzin z dziećmi – my chcemy dotrzeć donaszych Klubowiczów, którzy w niedzielę są zbyt zmęczeni, żeby wyjść z domu. Tym razem będą oni mogli jako pierwsi wesprzeć WOŚP w nocy w sobotę 12 stycznia!

 Goście Ambasady będą mieli możliwość:

– zamówienia specjalnych drinków WOŚP, oczywiście w kolorze czerwonym;

– zakupienia dedykacji od DJa;

– wykupienia buziaka od barmana;

– licytacji niespodzianek – wszystko przeznaczone na wośp!

Cała akcja w trakcie karnawałowego szaleństwa! Zagra dj Nasirov w sali disco i dj Chose w sali klubowej!


Bedroom dla WOŚP, Moniuszki 4a – 12 stycznia

Zapraszamy wszystkich na zabawę z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy.

Zagrają DJ Thomass i Bzyqu (perkusja)

Wstęp: Panie – free, panowie – 20 zł


Klub Pomarańcza dla WOŚP, Piłsudskiego 14 – 12 stycznia

Od 21
W trakcie imprezy wielka pomarańczowa licytacja dla WOŚP
Sala gówna: Keeyo, Dance: Jocker R’n’B: Tim,on

Panie do 22 free, po 22 10 zł
Panowie 20 zł


Aktualizacja – 10.01.2012 g. 07:52

Zobacz także:

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – serwis specjalny

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
serce
“Zbudujmy razem serce” dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
33_grafika_orbity_logo_znaczek_20final_wosp_podglad
XX WOŚP w Łodzi – lista imprez 2012
IMG_2470_kopiuj
WOŚP 2018 w Łodzi (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*