wosssp10 stycznia 2016 r. w całej Polsce po raz dwudziesty trzeci zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tradycyjnie w Łodzi imprezy odbywać się będą w kilku miejscach. Najważniejsze wydarzenia odbędą się w Manufakturze, chociaż w tym roku wtórować jej będzie impreza na Piotrkowskiej. Specjalnie dla was przygotowaliśmy wciąż aktualizowaną ściągawkę. Dzięki niej dowiecie się, gdzie i o której warto pójść.

AUKCJE UMŁ NA ALLEGRO

Manufaktura

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w tym roku po raz 24. A już dziesiąty raz z rzędu łódzki Finał WOŚP odbędzie się na rynku Manufaktury. Będą koncerty łódzkich kapel rockowych, warsztaty układania serc z klocków LEGO i pokazy magików. W niedzielę (10.01) nikt w Manufakturze nie będzie narzekać na nudę! Gwiazdą wieczoru będzie zespół VIDEO.

W tej edycji tysiące wolontariuszy WOŚP w całym kraju zbierać będą datki na zakup sprzętu medycznego, ratującego życie dzieci i zapewniającego godną opiekę medyczną dla seniorów. Pieniądze do puszek z dobrze znanym serduszkiem będzie można wrzucać również w Manufakturze. Przez cały dzień na łodzian i turystów czeka tam mnóstwo atrakcji, pokazów czy warsztatów. Wolontariuszami będą studenci, rajdowcy, lotniarze, kucharze, motocykliści, tancerze, Latające Babcie, futboliści – a przede wszystkim młodzież. Wolontariusze z łódzkiego Sztabu 24 Finału WOŚP (ma swoją siedzibę w Gimnazjum nr 44) będą oddawać zebrane pieniądze od razu do Banku Pekao: specjalny punkt kasowy znajdzie się w lokalu obok restauracji SPHINX.

Tuż przy wejściu głównym do galerii Manufaktury LEGO organizuje jedyne w Polsce – a nawet na świecie – warsztaty układania serc. Malutkie serduszka wykonane przez fanów duńskich klocków będą zawieszane na wielkiej konstrukcji, tworząc wielkie, przestrzenne serce z klocków LEGO. Co kilka godzin będzie organizowana licytacja serc – rodzice, którzy będą chcieli zabrać serca swoich pociech do domu, będą musieli zgłosić się do licytacji!

W rotundzie Manufaktury zaplanowano pokazy taneczne – od flamenco i tango przez jazz, hip hop, walca – po sambę a nawet zumbę. Zaprezentują się także prestidigitatorzy i Latające Babcie. W małej rotundzie obok placu zabaw dla dzieci do Szpitala Pluszowego Misia zapraszają studenci IFMSA. Staną tam również: symulator lotów z Aeroklubu Łódzkiego oraz samochody solarne i roboty z Politechniki Łódzkiej.

Na rynku Manufaktury, przez cały dzień, w olbrzymim, trzystulitrowym kotle, będzie grzała się zupa dla gości Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Grupa rekonstrukcyjna zaserwuje chętnym wojskową grochówkę – prosto z wozu bojowego WP! Między budynkami French Potato i American Bull pojawią się: szybowiec Łódzkiego Aeroklubu i motolotnia Radka Wilczka, dziennikarza i podróżnika. Studenci Koła Inwestor zapraszają do układania wielkiego, złotego serca z 1-, 2- i 5-ciogroszówek.

Na rynku znajdą się ponadto: stanowiska Poczty Polskiej z okolicznościowym datownikiem, basen dla łódzkich morsów (którzy kilkakrotnie zanurzą się w lodowatej wodzie!), Izba Celna, Policja, łódzkie szkoły wyższe, stare mercedesy. Będą pokazy pierwszej pomocy, wykonywane przez młodzież ze Studenckiego Koła Medycyny Ratunkowej i Medycyny Katastrof, oraz PCK.

O godz. 13.00 z rynku Manufaktury wyruszy do Parku Staromiejskiego spacer z kijkami (Nordic Walking) dla osób 50+, pod kierunkiem doświadczonych instruktorów łódzkiego MOSiR-u.

Na scenie ustawionej na rynku, tuż obok dawnego budynku Straży Pożarnej (tam, gdzie mieści się restauracja French Potato), od godziny 16-tej zagrają łódzkie zespoły muzyczne: KCB, Muzozoic, Leafless Tree, Blowjoke, TBoll, Crosswave, Sequel, Hodhill, Justyna Panfilewicz, Royal Spirit, Kohouse, Overhood.

„Światełko do Nieba” rozbłyśnie o godzinie 19.50. Na rynku Manufaktury najlepiej będzie obserwować pokaz fajerwerków, wystrzelony z Parku Staromiejskiego. Tuż po pokazie na scenie w rynku Manufaktury finałowy koncert zagra gwiazda wieczoru – zespół VIDEO.

Przypomnijmy: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ma już 24 lata. Każdego roku wrzucamy do puszek z czerwonym sercem coraz więcej pieniędzy. W 2015 WOŚP zebrała 53 mln 109 tys. 702 zł. W ciągu wszystkich zorganizowanych dotąd finałów, WOŚP zebrała ponad 640 mln zł. Te pieniądze przeznaczono m.in. na wyposażenie oddziałów dla noworodków, sprzęt dla klinik onkologicznych, ratowanie życia dzieciom, które uległy wypadkom, ratowanie dzieci z chorobami serca, diagnostykę noworodków i niemowląt, ratowanie życia dzieci z wadami wrodzonymi, zakup sprzętu medycznego dla oddziałów niemowlęcych.Galeria Łódzka

W niedzielę, 10 stycznia, Galeria Łódzka zagra dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na wiele różnych sposobów. Wspólnie ze znanym aktorem – Maciejem Musiałem oraz prezenterką TVP – Katarzyną Burzyńską, będzie można wylicytować unikatowe przedmioty, a także spróbować swoich sił w aktorstwie. Na amatorów planu filmowego czekać będzie specjalna strefa GREEN BOX, a w niej znani i lubiani: Jaś Fasola, Charlie Chaplin, Darth Vader oraz Yoda. Cel wszystkich działań pozostaje niezmienny – zebrać jak największą sumę pieniędzy dla potrzebujących.

Impreza „Gramy dla WOŚP” w Galerii Łódzkiej odbędzie się w godzinach 13.00 -18.00. Gospodarz wydarzenia – Maciej Musiał, będzie zagrzewał odwiedzających Galerię do licytacji przedmiotów podarowanych przez m.in.: Ewę Chodakowską, Patrycię Kazadi, czy Wojciecha Cejrowskiego. Aktor, znany z serialu „Rodzinka.pl” spotka się z fanami, odsłoni kulisy swojej pracy oraz rozda autografy.
Ponadto, dla tych którzy chcieliby spróbować swoich sił na planie filmowym, przygotowano studio typu GREEN BOX. Pod okiem „znanego reżysera” będzie można wcielić się w role wspólnie z sobowtórami znanych postaci filmowych: Jasiem Fasolą, Charlie Chaplin’em, czy Darth’em Vader’em i Yodą.
Na zakończenie wydarzenia Galeria Łódzka, wspólnie Maciejem Musiałem, zaserwuje wszystkim przybyłym gościom ogromny tort. Po raz kolejny będzie można rozsmakować się w idei pomocy.Pasaż Schillera – ulica Piotrkowska

NIEDZIELA 10.01.2016
12:00-21:00 FESTYN PASAŻ SCHILLERA
12:00-16:30
POKAZOWE AKCJE RATOWNICZE- OSP ŁAGIEWNIKI, ŁÓDZKIE WOPR
OSADA WCZESNOŚREDNIOWIECZNA
GRUPY REKONSTRUKCJI HISTORYCZNEJ
BĘDZIE SIĘ DZIAŁO:
– POKAZY WALK
– STRZELANIE Z ŁUKU
– PIECZENIE PODPŁOMYKÓW
– DAWNE GRY I ZABAWY PLANSZOWE
– POKAZ I DEGUSTACJA KUCHNI WCZESNOŚREDNIOWIECZNEJ
– WALKI NA RÓWNOWAŻNI
– MUZYKA DAWNA I KLIMATYCZNA
– OCZYWIŚCIE WSZYSTKO PRZY UDZIALE PUBLICZNOŚCI

GRUPY ASG, ROSOMAK
ZABYTKOWE POJAZDY
OKLEJANIE SERDUSZKAMI MERCEDESA- ZA KAŻDE SERDUSZKO SOBIESŁAW ZASADA AUTOMOTIVE SP. Z O. O. SP. K. WPŁACI DODATKOWO 1ZŁ NA RZECZ FUNDACJI WOŚP
CIASTECZKA Z SERDUSZKAMI WOŚP- CUKIERNIA BAJKOWA
PRZEJAŻDŻKI KUCYKAMI DLA DZIECI
PODKOWY NA SZCZĘŚCIE
POKAZY SOKOLNIKA
ORKIESTRA DĘTA OSP SZCZERCÓW
ANIMAL PATROL STRAŻ MIEJSKA W ŁODZI
POKAZY FITNESS CLUB SPORTERA
13:30-15:00
PARADA KONNA  ULICĄ PIOTRKOWSKĄ JAKIEJ JESZCZE NIE BYŁO
16:30-21:00
KONCERTY, ŚWIATEŁKO DO NIEBA Z WYSTRZAŁOWYM TORTEM

Wielka Szarża na Piotrkowskiej

Ponad 100 koni i ich jeźdźców weźmie udział w największej w Polsce paradzie koni, która odbędzie się na ulicy Piotrkowskiej w godzinach od 14:00 do 15:00. Podczas Wielkiej Szarzy na Piotrkowskiej podziwiać będzie można zwierzęta ze stajni z całego województwa. Będą także dorożki i karety. Parada wyruszy z pasażu Schillera, przejdzie do placu Wolności i wróci na miejsce startu.

Wioska Słowiańska

Jedną z najciekawszych orkiestrowych atrakcji będzie wioska słowiańska. Odwiedzając pasaż Schillera będzie można między innymi zobaczyć pokazy walk, postrzelać z łuku, spróbować potraw z kuchni wczesnośredniowiecznej, wziąć udział w dawnych grach i zabawach oraz pojeździć na kucykach. Nieopodal wioski swoje prezentacje prowadzić będą także inne grupy rekonstrukcyjne. Wśród nich znajdą się pasjonaci współczesnej wojskowości, ASG oraz tradycji polskich ułanów.  

Niezwykłe pojazdy

Już po raz drugi z okazji WOŚP w Pasażu Schillera zaprezentowany zostanie pojazd opancerzony Rosomak. Wykorzystywany przez polską armię transporter przyjedzie na Piotrkowską dzięki współpracy z Wojskowym Centrum Kształcenia Medycznego, które dodatkowo przygotuje pokazy zasad udzielania pierwszej pomocy. Specjalnie z okazji orkiestry na ulicę Piotrkowską zjedzie także kilkadziesiąt nietypowych samochodów. Maszynami chwalić się będą miedzy innymi miłośnicy tuningu, fani maluchów oraz właściciele samochodów zabytkowych. Jak co roku zbiórkę w ramach finału wspierać będzie Mercedes-Benz. Na ulicach jedenastu miast pojawią się samochody, na które będzie można naklejać czerwone serduszka. Za każde producent samochodów przekaże na konto WOŚP dodatkową złotówkę. W Łodzi bazą orkiestrowego Mercedesa będzie Piotrkowska.

Laserowe Światełko do Nieba

Tradycyjnie o godzinie 20:00 na ulicy Piotrkowskiej odbędzie się Światełko do Nieba co roku wieńczące charytatywną zbiórkę. Organizatorzy WOŚP na Piotrkowskiej zrezygnowali jednak z popularnych w całym kraju pokazów fajerwerków i zaplanowali nietypowy pokaz laserowy. Wszystkim po to aby nie hałasować i zwrócić uwagę na los zwierząt, które przerażają wybuchy sztucznych ogni. Na scenę zostanie również wniesiony trzypiętrowy czerwony tort w kształcie serc z napisem WOŚP. Po Światełku do Nieba tort będzie podzielony i rozdany wśród uczestników WOŚP.

Niecodzienne pokazy i sportowe animacje

W tym roku zbiórkę na rzecz orkiestry postanowili wesprzeć Rugbyści Budowlanych Łódź. Przygotowali zabawę z łodzianami polegającą na ustawieniu się na przemian z rugbistami jak już się i podawaniu sobie piłki. Jeśli komuś piłka upadnie będzie musiał wrzucić do puszki datek i podać dalej Finałowi WOŚP na Piotrkowskiej towarzyszyć będą także specjalnie przygotowane pokazy dotyczące bezpieczeństwa i niesienia pierwszej pomocy. Przygotują je Strażacy z OSP Łagiewniki oraz ratownicy WOPR. Zaplanowano również animacje sportowe i pokazy sztuk walki.

Koncerty

O godzinie 16:30 na scenie w pasażu Schillera rozpoczną się rockowe koncerty. Kilkudziesięciominutowe występy da siedem zespołów. Będą to: Trzy Butelki Mleka, Klawo, Cute Mess, Hod Hill, Hendrix Project, Black Radio, Bimber Poland. Na ulicy Piotrkowskiej zagra również Orkiestra Dęta OSP Szczerców.

Orkiestrowe wypieki

W nagrodę za wsparcie WOŚP odwiedzający ulicę Piotrkowską będą mogli spróbować wyrobów jednej z łódzkich cukierni. Jej pracownicy przygotują muffinki serowe z logo orkiestry oraz piernikowe czerwone serduszka. Dodatkowo będzie można sobie zrobić zdjęcie w specjalnej, „bajkowej” fotobudce. Odwiedzając Łódzką Kuchnie Dobrego Smaku przy ul. Piotrkowska 85 będzie samodzielnie ugotować i zjeść orkiestrowego pieroga. Pierogi będą także rozdawane na ulicy Piotrkowskiej. Oczywiście wszystko za datki na rzecz orkiestry.

Wsparcie dla wolontariuszy

Ponieważ na ulicy Piotrkowskiej kwestę będzie prowadzić największa w mieście liczba wolontariuszy niektórzy restauratorzy i przedsiębiorcy zadeklarowali pomoc. Legitymując się identyfikatorem będzie można dostać darmową herbatę

Miejsca dla wolontariuszy:
Sklep „Bestseller” Piotrkowska 101, sklep „Tytka” Piotrkowska 115/119, Restauracja ‘Kebab House” Piotrkowska 91, Herbaciarnia „ Kocie Oczy” Piotrkowska 25 ( w bramie), Restauracja „Jerry’s Burger” Piotrkowska 85

Dla wolontariuszy przygotowano także konkurs. Na ulicy Piotrkowskiej 106/110 (w okolicach Hort-Cafe) umieszczona zostanie fotobudka. Wolontariusze będą mogli sobie zrobić w niej pamiątkowe zdjęcie. Po zakończeniu finału wybrani i nagrodzeni zostaną najciekawiej przebrani wolontariusze, a ich zdjęcia zostaną udostępnione w Internecie.

Szczegółowy Program Sceny WOŚP w pasażu Schillera

12:30 – 12:45 Prezentacja Sokolnika

12:45 – 13:15 Prezentacja Osady Słowiańskiej

13:15 – 13:30 Animacja sportowa przygotowana przez Sportera Fitness Łódź

13:30 – 15:00 Szarża Konna na Piotrkowskiej

15:30 – 15:45 OSP Łagiewniki – pokaz akcji ratowniczej

15:45 – 16:00 Pokaz Krav Magi

16:00 – 16:30 Zapowiedź koncertów, przerwa techniczna

16:30 – 17:00 Trzy Butelki Mleka

17:10 – 17:35 Klawo

17:45 – 18:10 Cute Mess

18:20 – 18:45 Hod Hill

18:55 – 19:25 Hendrix Project

19:35 – 20:10 Black Radio

20:00 – Laserowe światełko do nieba

20:10 – 21:00 Bimber PolandCK Ryba, Ogrodowa 26
Zapraszamy na tradycyjną już AUKCJĘ PRZYDASIÓW.
Cały dochód z aukcji zostanie przeznaczony na wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Zasady są proste: przynieś “przydasia” – rzecz nową lub nie noszącą śladów zużycia, którą masz, bo się “przyda”, ale jednak jej nie używasz i nie wiesz co z nią począć. Oddaj na licytację – może komuś innemu się bardziej przyda? Weź również udział w aukcji i przygarnij kolejnego przydasia 🙂

Dobra zabawa dla całej rodziny, a w szczególności dla dzieci.

Zapraszamy 10.01.2016r. o godz. 18.00 do Centrum Kulturalnego Ryba przy ul. Ogrodowej 26 (wejście od ul. Gdańskiej).

O 19.40 wszyscy razem pójdziemy do Manufaktury zobaczyć “Światełko do nieba”.-


DK Ariadna (Niciarniana 1/3)

Od godz. 12

Koncert na rzecz 24 Finału WOŚP  w wykonaniu zespołów działających na terenie domu kulturyNew York (Piotrkowska 62)
16:00 – 16:15 – OFICJALNE OTWARCIE KONCERTÓW DLA WOŚP:
16:15 – 16:35 – SOLUTION,
16:35 – 16:45 – przerwa techniczna,
16:45 – 17:05 – HODHILL,
17:05 – 17:15 – przerwa techniczna
17:15 – 17:35 – CUTE MESS AKUSTYCZNIE,
17:35 – 17:45 – przerwa techniczna
17:45 – 18:05 – TIPSY DRIVERS,
18:05 – 18:15 – przerwa techniczna
18:15 – 18:35 – KLAWO
18:35 – 18:45 – przerwa techniczna
18:45 – 19:05 – THRUDY
19:05 – 19:15 – przerwa techniczna
19:15 – 19:35 – GRAY SMOKE
19:35 – 19:45 – przerwa techniczna
19:45 – 20:05 – JUSTYNA PANFILEWICZ AKUSTYCZNIE.
20:15 – 00:00 – JAM SESSION.


Racing Center Łódź (Wydawnicza 5)

ZAPRASZAMY NA ZAWODY 10 STYCZNIA
POŁOWA DOCHODU Z ZAWODÓW IDZIE NA WOŚP
Będą to pierwsze zawody w 2016 roku 🙂

Jak zwykle będzie podział na grupy wagowe, jak zwykle będą świetnie przygotowane gokarty SODI 9KM, jak zwykle będzie świetne przygotowanie, sędziowanie i prowadzenie zawodów, jak zwykle będą puchary dla najlepszych 🙂

Od niedawna jest nowy układ toru… poprawiany sukcesywnie, a na 10 stycznia wszystko będzie dopięte na ostatni guzik.

Zapraszamy wszystkich chętnych. Koszt udziału w pucharze to 99zł. Zapisywać można się od 04.01.2016 w recepcji toru lub telefonicznie i mailowo (dla przyjezdnych i tych co nie mogą osobiście). Wszyscy, którzy opłacą wpisowe mogą zgodnie z naszą tradycją trenować po 30zł/przejazd do dnia zawodów 🙂

Treningi będą możliwe od godziny 11:30 w niedzielę oraz całą sobotę! Jeśli ktoś chce przyjechać z daleka to służymy pomocą w organizacji hotelu, itp… (info w recepcji)

ZAPRASZAMY.


Park Poniatowskiego – 9 stycznia

III ŁÓDZKI  BIEG POLICZ SIĘ Z CUKRZYCĄ
DYSTANS: 5KM
START: GODZINA 9:00


Muzeum Fabryki (Manufaktura) – 9 stycznia

W sobotę, 9 stycznia 2016 r., o godzinie 11:00 zapraszamy do Muzeum Fabryki na SWAP dla WOŚP.

SWAP odbędzie się dzień przed 24. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, dlatego też cały dochód z biletów wstępu na SWAP zostanie przekazany na rzecz Orkiestry.

Tak jak zwykle, zachęcamy do przynoszenia zarówno ubrań, jak i dodatków. Impreza swapowa jest znakomitą okazją, aby odświeżyć swoją szafę, znajdując coś w zamian dla siebie. Wśród przyniesionych ubrań można znaleźć prawdziwe perełki. W trakcie spotkania można także skorzystać z porady stylistycznej, poznać najnowsze trendy oraz nowości ze świata mody.

Cena biletu na SWAP w całości przekazana na WOŚP: 6 zł.


Sala Koncertowa OSM im. Wieniawskiego – 9 stycznia
Społem Łódź (Północna 36) – 9 stycznia

godz. 16

Serdecznie zapraszamy na Mecz Charytatywny Piłki Nożnej z okazji XXIV finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizowany przez Młodzieżową Radę Miejską w Łodzi. 🙂

Jak co roku na przeciw siebie staną drużyny Radnych Rady Miejskiej w Łodzi i Młodzieżowej Rady Miejskiej w Łodzi. Podczas wydarzenia wolontariusze WOŚP będą zbierać fundusze “na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów”.
WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W REGIONIE

WOŚP w Pabianicach Pabianice
WOŚP w Zgierzu Zgierz
WOŚP w Konstantynowie Łódzkim Konstantynów Łódzi
WOŚP w Piotrkowie Trybunalskim Piotrków Trybunalski
WOŚP w Aleksandrowie Łódzkim Aleksandrów Łodzki
WOŚP w Brzezinach Brzeziny

Aktualizacja – 7.01.2015 g. 11:05

Zobacz także:

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – serwis specjalny

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
puszka_wop
Zobacz co powinien posiadać wolontariusz podczas WOŚP
wosp2011_043
WOŚP w Łodzi 2011 (foto+wideo)
WOŚP 2020 w Łodzi (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*