Obraz_06510 stycznia zorganizowano XVIII edycję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Redakcja Plastra wybrała sie do Manufaktury, aby znaleźć się w ścisłym centrum wydarzeń.  Tętniąca życiem  dawna fabryka pozwalała zapomnieć o  nagłym ataku zimy. 

 
 Rynek wypełniony jest wolontariuszami już od samego rana. Pomimo niezbyt sprzyjających warunków pogodowych łodzianie coraz liczniej przybywają do Manufaktury, aby wziąć udział w tym niezwykłym wydarzeniu.
 
 I… rzeczywiście warto odwiedzić dziś dawne imperium Izraela Poznańskiego, gdyż na każdego gościa czeka tu wiele niecodziennych atrakcji.

DSC_6399

Na specjalnie przygotowanej scenie co kilkadziesiąt minut odbywają się kolejne koncerty. Zróżnicowany repertuar, a przede wszystkim promocja mniej znanych acz znakomitych zespołów pozwolą każdemu znaleźć cos dla siebie.

 

Szczegółowy program koncertów znajdziecie tutaj!

Największa jednak ilość atrakcji, przygotowano z myślą o młodzieży szkolnej i najmłodszych uczestnikach tegorocznej WOŚP. Właśnie dla nich pojawili się strażacy, którzy nie tylko opowiadają o swojej codziennej pracy, ale i pokazują zasady działania specjalistycznego sprzętu, pozwalając na wspięcie się po drabinie czy wizytę w kabinie kierowcy wozu strażackiego.

DSC_6413

Dla amatorów nieco bardziej ekstremalnych doświadczeń Centrum Wspinaczkowe “Stratosfera” zorganizowało konkurs wspinaczkowy, który potrwa dziś  do godz. 19. Wszyscy amatorzy stromych ścianek maja możliwość sprawdzenia swoich umiejętności, wspomagając tym samym charytatywna działalność Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Oprócz atrakcji w Manufakturze okazję do wrażeń sportowych mieli miłośnicy męskiej koszykówki. W towarzyskim meczu zmierzyły się drużyny ŁKS-u i Uniwersytetu Łódzkiego. Ważniejszy od wyniku był sam cel, ponieważ cały dochód z biletów zostanie przekazany na WOŚP.

Niestety poza tym  niewiele się dzieje. Na placu Barlickiego pokazy karate i koncerty lokalnych zespołów ogląda jedynie garstka przechodniów. Podobnie jest na Piotrkowskiej. Przed Galerią Łódzką wszystko zasypane śniegiem.


XVIII WOŚP w ŁodziXVIII WOŚP w ŁodziXVIII WOŚP w ŁodziXVIII WOŚP w ŁodziXVIII WOŚP w ŁodziXVIII WOŚP w Łodzi
XVIII WOŚP w ŁodziXVIII WOŚP w ŁodziXVIII WOŚP w ŁodziXVIII WOŚP w ŁodziXVIII WOŚP w ŁodziXVIII WOŚP w Łodzi
XVIII WOŚP w ŁodziXVIII WOŚP w ŁodziXVIII WOŚP w ŁodziXVIII WOŚP w Łodzi
XVIII WOŚP w ŁodziXVIII WOŚP w ŁodziXVIII WOŚP w ŁodziXVIII WOŚP w Łodzi
XVIII WOŚP w ŁodziXVIII WOŚP w ŁodziXVIII WOŚP w ŁodziXVIII WOŚP w Łodzi


PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
szara_na_piotrowskiej_20130114_1593445032
WOŚP 2013: Parada na Piotrkowskiej (foto)
wosp2013
WOŚP 2013 – Port Łódź
wosp2011_043
WOŚP w Łodzi 2011 (foto+wideo)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*