wosssp12 stycznia 2014 r. w całej Polsce zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tradycyjnie w Łodzi imprezy odbywać się będą w kilku miejscach. W dodatku dość konkurencyjnych jak Manufaktura i Galeria Łódzka. Specjalnie dla was przygotowaliśmy wciąż aktualizowaną ściągawkę. Dzięki niej dowiecie się, gdzie i o której warto pójść.

Manufaktura

Emocjonujący i pełny atrakcji. Taki będzie 22. Finał WOŚP w Manufakturze. W programie między innymi podniebne spotkanie z gwiazdami na platformie Dinner in the Sky, pokazy służb mundurowych, prezentacje odrestaurowanych i zabytkowych aut, pokaz motocykli, walki rycerzy i tworzenie wielkiego serca z monet. To tylko kilka wybranych propozycji na niedzielę. Na scenie pojawią się także finaliści programu „Mam talent”, zespół Azja i Operate, a tuż po tradycyjnym wysłaniu „światełka do nieba” publiczność rozgrzeje zespół IRA. Tego dnia zjednoczymy siły, by wspólnie pomóc podopiecznym fundacji Jerzego Owsiaka.

Podniebne atrakcje za licytacje

Grillowany oscypek z żurawiną serwowany 50 metrów nad ziemią w towarzystwie muzyków z zespołu IRA lub laureatek konkursów piękności. Między innymi takie atrakcje czekają na zwycięzców aukcji internetowych prowadzonych na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dinner in the Sky to platforma z ogromnym stołem, ważącym blisko siedem ton, unoszona za pomocą potężnego dźwigu na wysokość 50 metrów. 12 stycznia zabierze gości Manufaktury w podniebną podróż. To wyjątkowa okazja, by zobaczyć panoramę Łodzi, spotkać się i porozmawiać na żywo z idolami z rockowego zespołu lub dwiema najpiękniejszymi Polkami. Wjazd na platformę można wygrać w aukcjach. Na zwycięzców czeka dziewięć podwójnych zaproszeń na każde spotkanie z gwiazdami. Najatrakcyjniejsze jednak będą bilety wstępu na platformę na godz. 20:00, na „światełko do nieba”, czyli pokaz sztucznych ogni, który będzie można obejrzeć z wysokości 50 metrów. Internetowe aukcje już trwają, można je znaleźć pod adresem: www.aukcje.wosp.org.pl

Goście Manufaktury będą mogli również dołączyć do „Galerii Uśmiechniętych Łodzian”. Aby wziąć udział w akcji, wystarczy w oznaczonych miejscach wrzucić datek do puszki wolontariusza WOŚP i zapozować do zdjęcia. Fotografie wypełnią wielkie multimedialne serce wyświetlone na telebimie na rynku Manufaktury. Co godzinę Jury będzie typować „najpiękniejsze uśmiechy”, których autorzy/właściciele w nagrodę udadzą się w podniebną podróż na platformie Dinner in the Sky. Punkty fotograficzne będą zlokalizowane na rynku przy telebimie oraz wewnątrz galerii handlowej Manufaktury w wejściu głównym.

 Historycznie i w mundurze

12 stycznia na rynku Manufaktury będzie można spotkać policjantów, strażaków, funkcjonariuszy Straży Miejskiej i Granicznej oraz Izby Celnej. Podczas 22. Finału Orkiestry zobaczymy między innymi specjalistyczne pojazdy służbowe, w tym tak zwaną więźniarkę, radiowozy i wozy strażackie, motocykle i pojazdy zabytkowe. Będzie można również wziąć udział w konkursach dotyczących wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Straż pożarna pokaże, jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy. Zaprezentuje również grupę ratownictwa specjalistycznego z psami. Natomiast na najmłodszych czekać będzie kucyk Straży Miejskiej. Ponadto kwestować będą grupy rekonstrukcyjne, w tym m.in. 13. Kompania Rozpoznawczo-Szturmowa Związku Polskich Spadochroniarzy, która przygotuje wystawę sprzętu i zdjęć poświęconą historii Batalionów Armii Krajowej, czy Jednostka Strzelecka 4008 Łódź, która przyrządzi grochówkę na kuchni polowej. Podczas 22. Finału WOŚP na rynku pojawią się także rycerze. Chętni będą mogli wziąć udział w walce na miecze.

Łódź akademicka dla WOŚP

Kwestować będą także studenci z Koła Naukowego Inwestor przy Uniwersytecie Łódzkim, którzy już po raz piąty stworzą ogromne serce z monet o najniższych nominałach. Zebrane w ten sposób pieniądze zostaną przekazane na fundację Jerzego Owsiaka. Do tej pory zebrano w sumie ponad 72 tysiące PLN, na które składały się głównie monety jedno-, dwu- i pięciogroszowe. W tegorocznej edycji studenci wraz z gośćmi Manufaktury ułożą serce o powierzchni około 70 m2.Prawdziwą gratkę dla fanów motoryzacji przygotowała Politechnika Łódzka. Goście Manufaktury zobaczą na rynku odrestaurowane mercedesy, Fiata 125p oraz kultową Nysę. Będzie można podziwiać także pokazy medyczne i ratownicze z udziałem strażaków i studentów z Koła Medycyny Ratunkowej i Katastrof Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. A tajniki pracy chemika zdradzi Studenckie Koło Chemików UŁ, które przygotuje pokazy pt. „Kolorowy Świat Chemii”.

Wesołe miasteczko, taniec i motocykle

Na rynku Manufaktury, od strony ulicy Zachodniej, czekać będzie wesołe miasteczko, a w nim m.in. karuzele i trampoliny dla dzieci oraz ogromne koło-karuzela Space Loop. Kolejne atrakcje będzie można znaleźć na terenie galerii handlowej Manufaktury. Dla dzieci wystąpi między innymi grupa artystyczna „Latające Babcie”. W zimowej scenerii pojawią się bajkowe postacie m.in. krasnoludek, smok, bałwanek i śnieżynka oraz dobra czarownica z magiczną miotłą. „Babcie” zaprezentują autorskie wiersze i opowiadania pt. „Wesoła zima”. Po zakończeniu spektaklu zaproszą widzów do licytacji autorskich książek m.in. „Latające bajki” i „Latające bajki – pomagajki”. Po występach Latających Babć, Capoeira Łódź zaprezentuje pokaz brazylijskiej sztuki walki, łączącej taniec i muzykę z elementami akrobatyki i samoobrony. Na spotkanie zaprasza też Teatr Arlekin, a po nim do tańca porwie nas Szkoła Tańca Salsa Project.

W galerii przy rotundzie będzie można również podziwiać jednoślady – zgierski Klub Motocyklowy „Czarne Orły” i Kongres Polskich Klubów Motocyklowych zaprezentują motocykle Harley Davidson, a grupa Berserkers zaprosi wszystkich na biwak. Natomiast na rynku będzie można obejrzeć z bliska motocykl żużlowy z Klubu Sportowego „Orzeł” i porozmawiać z mistrzem rajdowym Joanną Madej.

Rozgrzewka przed finałem

W niedzielę gości Manufaktury rozgrzeje m.in. gorąca góralska kwaśnica podana prosto z gigantycznego, opalanego dębowym drewnem, kotła o pojemności niemal trzech tysięcy litrów. Rozgrzewkę zapewnią również koncerty. Dla uczestników 22. Finału Orkiestry zagrają m.in. Marcin Czerwiński z zespołem Azja i zespół Operate, łączący śpiew operowy z popem, techno  i rockiem. Wystąpią także finaliści programu „Mam Talent” – Steamlove oraz Bartek Grzanek.

Tradycyjnie tuż przed godziną 20:00 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zaprasza na rynek Manufaktury, by, jak co roku, wysłać „światełko do nieba”. Podczas pokazu pojawi się również podniebny „anioł”, sypiący z nieba złoty deszcz. Po zakończeniu spektaklu fajerwerków na głównej scenie zagra gwiazda wieczoru – Artur Gadowski z zespołem IRA.

22. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Manufakturze rozpocznie się
w niedzielę o godz. 10:00 i potrwa do 21:00. W tym roku pod hasłem „NA RATUNEK”,
bo pieniądze zebrane w ramach 22. Finału zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznego sprzętu dziecięcej medycyny ratunkowej oraz opiekę medyczną seniorów.
Fundacja WOŚP zakupi m.in. wielonarządowe tomografy komputerowe
z możliwością znieczulenia najmłodszych pacjentów, aparaty RTG oraz wyposażenie niezbędne dla najbardziej potrzebujących oddziałów geriatrii.

Program dnia – 22. Finał WOŚP


GODZINA

WYDARZENIE

MIEJSCE

 

10:00 – 21:00

Galeria Uśmiechniętych Łodzian

Rynek Manufaktury

10:00 – 21:00

„Zbudujmy Razem Serce” – układanie serca z monet
o najniższych nominałach

Rynek Manufaktury

10:00 – 21:00

Stoisko Poczty Polskiej

Okolicznościowy datownik, kartki pocztowe WOŚP

Rynek Manufaktury

12:00 – 20:00

Dinner in the Sky

Rynek Manufaktury

12:30 – 13:00

Pokazy capoeiry

Rotunda galerii handlowej

13:00 – 16:00

Project Salsa – pokazy i warsztaty taneczne

Rotunda galerii handlowej

od 16:00

KONCERTY ZESPOŁÓW

 

Steamlove, Bartek Grzanek, Azja, Operate

Rynek Manufaktury

20:00

„Światełko do nieba”

Rynek Manufaktury

Tuż po „światełku
do nieba”

Koncert gwiazdy wieczoru – zespołu IRA

Rynek Manufaktury


Galeria Łódzka

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy stał się cykliczną imprezą wpisaną na stałe w polski kalendarz. Nie wyobrażamy sobie styczniowej niedzieli bez Jurka Owsiaka, jego Fundacji, dziesiątek tysięcy wolontariuszy i akcji wspierających zbiórkę pieniędzy na pomoc potrzebującym. W tym roku Galeria Łódzka włączyła się w akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ze zdwojoną siłą, przy zaangażowaniu znanych i lubianych sportowców oraz znakomitych gości.

12 stycznia w Galerii Łódzkiej pojawi się w ramach wydarzenia „Siła pomocy” Robert Burneika, zawodowy litewski kulturysta, mieszkający na stałe w Las Vegas, współautor oraz jednocześnie bohater filmów zachęcających do trenowania kulturystyki oraz programu  TVN TurboNie ma Lipy!”, znany wszystkim jako Hardkorowy Koksu. Robert Burneika przyjedzie specjalnie do Łodzi, żeby wesprzeć zbiórkę funduszy na terenie Galerii Łódzkiej,  weźmie także udział w  licznych konkursach i stoczy walkę z klientami Galerii w wielkim przeciąganiu liny w asyście drużyny rugby „Budowlani”. Mistrz przygotował całą gamę konkursów i zabaw, które umilą wszystkim niedzielne popołudnie. Obiecał poświęcić dużo czasu swoim fanom, więc warto zarezerwować niedzielę, bo pamiątkowe zdjęcia z autografami będą na wyciągnięcie ręki.

Na tym jednak nie koniec atrakcji, które przygotowała Galeria Łódzka. W działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaangażowała się drużyna rugby „Budowlani”, która dołoży swoją cegiełkę do akcji „Siła pomocy”. Budowlani pokażą jak wyglądają najciekawsze elementy ich gry m.in. „zawiązywanie młyna”, a ich bluzy z autografami będzie można zdobyć w drodze licznych konkursów i licytacji. Ogromną atrakcją, skierowaną nie tylko do dzieci, będą spotkania ze Strażą Pożarną. Tym razem klientów Galerii Łódzkiej czekają ekstremalne ćwiczenia na wysokości oraz zjazdy windą linową tzw. tyrolką. Ciekawi jesteście jak wygląda świat z wysokości 20 metrów, kiedy pod stopami czuć tylko powietrze? Możecie się przekonać i w asyście dzielnych strażaków powędrować po specjalnej drabince speleo pod dach Galerii.

W pasażu centrum będzie można obejrzeć także pokazy psów ratowniczych, a ochotnicy będą mieli okazję poznać z bliska, niemalże na własnej skórze, umiejętności tych wyszkolonych przyjaciół człowieka. Miłośnicy sportu znajdą dla siebie interesujące aktywności w strefie crossfit, przygotowanej przez Klub Fitfabric, w której będzie można poćwiczyć, uzyskać cenne porady i spotkać się z mistrzem kulturystyki.

W niedzielę panie będą mogły podziwiać wysportowane ciała sportowców, a panowie będą mieli okazję nacieszyć się widokiem kultowych motocykli. Grupa Berseckers zaprezentuje 10 maszyn, które uwiodą swym wdziękiem niejednego klienta Galerii. Czy będzie to miłość z wzajemnością? Zobaczymy…

Jedno jest pewne, 12 stycznia nasze serca będą biły w rytmie Wielkiej Orkiestry, a ci, którzy odwiedzą Galerię Łódzką zjednoczą swoje moce, by udowodnić jak wielka siła pomocy drzemie w każdym z nas.


Stary Rynek

WIELKA SZARŻA W ŁODZI NA RATUNEK
XXII FINAŁ WOŚP
NIEDZIELA 12.01.2014

FESTYN STARY RYNEK
12:00-18:00 ASG B3 (checkpoint, odbicie zakładnika, ewakuacja rannego, strzelnica), Straż Pożarna (pokaz wozu bojowego), Straż Miejska- Animal Patrol, Stajnia Konie na Nieboskłonie(obwożenie dzieci konikami polskimi), stanowisko Stowarzyszenia Ułanów (staropolski poczęstunek, podkowy na szczęście), Auto Szkoła F1 -nauka jazdy dla dzieci i nie tylko, Automobile Torino- prezentacja i przejażdżki najnowszymi modelami ze stajni Fiata,  stoiska stajni, przejażdżki bryczkami.
PARADA KONNA
13:30-14:00 Ustawianie szyku parady na ul. Podrzecznej. Sekcja Konna Straży Miejskiej w Łodzi, Ranczo w Dolinie, Oleńka, Konie na Nieboskłonie, Malwinka, Wiki, Arabika, Denysowo, Stary Folwark, Stokrotka, Stasiakówka, Musiał, Stado Ogierów Bogusławice, Napoleońska Zagroda, Stowarzyszenie Ułanów im. Wydzielonego Oddziału Wojska Polskiego mjr. Hubala, KJ. Zbyszko, Stajnia Pod Jodłami, Stajnia Grotniki, Equi-Passion J.Gawryluk
DO MARSZU ZAGRA : Orkiestra Dęta OSP Szczerców,
ZABEZPIECZENIE KOLUMNY: wolontariusze PCK, ratownicy medyczni SM, wolontariusze SM, piechota z grupy ASG B 3.
OPIEKA WETERYNARYJNA
KOWAL- Robert Snycerz
14:00- 15:00 Przejazd parady na trasie: Zgierska, Nowomiejska, Plac Wolności, Legionów, Zachodnia, Lutomierska, Zgierska.
 
OSADA WCZESNOŚREDNIOWIECZNA
12:00- 18:00 PARK STAROMIEJSKI
– Ród Dębowego Liścia
– Verthandi Vilja
– Grupa Rekonstrukcji Historycznej- Hringhr
Będzie się działo:
– pokazy walk
– strzelanie z łuku
– pieczenie podpłomyków
– dawne gry i zabawy planszowe
– pokaz i degustacja kuchni wczesnośredniowiecznej
– walki na równoważni
– muzyka dawna i klimatyczna
– oczywiście wszystko przy udziale publiczności


Park 3 Maja

1 ŁÓDZKI BIEG POLICZ SIĘ Z CUKRZYCĄ
GRAND PRIX ŁODZI
PARK 3 MAJA 12.01.2014
11:15 Start marszu
12:10 Start biegu


Estrada w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 94
więcej informacji wkrótce

CK Ryba, Ogrodowa 26

TIEN-SHAN   Wyprawa Land Roverem do serca Azji.
 
15000 km, dwa kontynenty, 7 krajów

“Na początku lata przy granicy z Ukrainą spotkali się wszyscy uczestnicy w swoich samochodach, głównie Land Roverach. Członkowie ekspedycji to w większej części zaprawieni w boju off-roaderzy i podróżnicy, ogólnie grupa indywidualistów, co jak się później okazało, miało swoje dobre, ale i też złe strony. 15000 km, 2 kontynenty, 7 krajów takie były założenia naszej wyprawy.

Jak to często bywa, życie szybko zweryfikowało te plany. Kilka poważnych awarii samochodów i to już na początku trasy spowodowało, że Tien Shan Off-Road Expedition rozbiła się na kilka grup, które po modyfikacjach trasy podążały swoimi szlakami. Od czasu o czasu, ku ogólnej radości, nasze drogi schodziły się na krótko, by następnie rozejść się ponownie. Taki sposób podróżowania pozwolił wszystkim uczestnikom wyprawy zrealizować swoje założenia. Dla części był to wyścig z czasem i kilometrami w celu ustanowienia rekordu przejazdu na określonej trasie, dla innych, między innymi dla nas, okazja do bliższego poznania napotkanych ludzi oraz spokojnego podziwiania mijanego krajobrazu.”
 
Opowiadać o wyprawie będą Marek – kierowca, podróżnik , lekarz, wielokrotny uczestnik krajowych i zagranicznych rajdów przeprawowych i Cross Country i Agnieszka – pilot, podróżniczka, ekonomistka, wielokrotna uczestniczka rajdów opowiedzą o swojej samochodowej przygodzie w Azji.
 
Po opowieściach odbędzie się aukcja “przydasiów”. Ci, którzy byli w zeszłym roku wiedzą na czym ta zabawa polega, dla tych, którzy będą po raz pierwszy pragne poinformować co to jest „przydaś. Otóż wszystko to czego nie chcecie wyrzucić, bo “na pewno kiedyś się przyda”, ale jeszcze nigdy nie zostało przez Was użyte 😉 Pieniądze z aukcji w całości zostały przeznaczone na WOŚP, a część wylicytowanych przedmiotów na świetlicę środowiskową.
 
Zapraszamy na miłe popołudnie, w doborowym towarzystwie, w szlachetnym celu.


WOŚP na Politechnice Łódzkiej

W czasie finału WOŚP 2014 będzie kwestować podobnie jak w poprzednim roku, 120 wolontariuszy z Politechniki Łódzkiej. Zaczynamy granie już we wtorek 7 stycznia o godz. 18.00 wieczorem filmowy z Leonardo DiCaprio w Sali Kinowej PŁ, przy al. Politechniki 3a. Podczas pokazu będą zbierane pieniądze do puszek, które  w całości przekazene będą na WOŚP. Do obejrzenia trzech filmów zapraszamy wszystkich chętnych (tytuły filmów w załaczniku).  W środę 8 stycznia zaplanowano zbiórkę  prowadzoną przez Dziekanów Wydziałów PŁ w Budynku Trzech Wydziałów Lodex, przy ul. Wólczańskiej 215. W dniu finału, 12 stycznia sztab Politechniki Łódzkiej pojawi się, jak zawsze,  w Manufakturze.

WTOREK 7.01.2014
18.00 – wieczorek filmowy z Leonardo DiCaprio w Sali Kinowej PŁ, przy al. Politechniki 3a
Repertuar:
18.00 – Incepcja, reż. Christopher Nolan
20.40 – Wyspa Tajemnic, reż. Martin Scorsese
23.30 – Django, reż. Quentin Tarantino
ŚRODA 8.01.2014
11.40 – 12.20 – Zbiórka datków przez Dziekanów Wydziałów Politechniki Łódzkiej w Budynku Trzech Wydziałów Lodex, przy ul. Wólczańskiej 215
18.00 – Salon Gier na Wydziale Organizacji i Zarządzania PŁ, przy ul. Piotrkowskiej 266
19.00 – pokaz pirotechniczny
CZWARTEK 9.01.2014
22.00 – Studencka Prywatka w Lordi’s – „Gramy z Orkiestrą”
NIEDZIELA 12.01.2014
9.00 – 20:30 Liczne atrakcje na Rynku Manufaktury 
WTOREK 14.01.2014
Licytacja w trakcie koncertu pod patronatem JM Rektora prof. Stanisława Bieleckiego
W koncercie udział wezmą:
znakomici artyści Teatru Wielkiego oraz Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi:
BERNADETTA GRABIAS – mezzosopran
ZIEMOWIT WOJTCZAK – baryton
ALEKSANDRA NAWE – fortepian
AKADEMICKA ORKIESTRA POLITECHNIKI ŁÓDZKIEJ pod dyrekcją RYSZARDA OSMOLIŃSKIEGO
WITOLD JANIAK TRIO z programem „ Fine Meets Jazz”
WITOLD JANIAK – fortepian RAFAŁ RÓŻALSKI – kontrabas KAMIL MISZEWSKI – perkusja
Organizacja i prowadzenie koncertu: GRAŻYNA SIKORSKA


BOK Lutnia, Łanowa 14

Od godz. 17

Wystąpią m.in.: Zespół “The Black Radio”, MuZaOla Bogumił Lepa,  zespoły artystyczne BOK “Lutnia”


DK 502, Gorkiego 16

16:00 Koncert dzieci z zespołu tanecznego i dzieci muzykujących w DK 502
17:00 Koncert zespołu rockowego Drop Pants
18:00 Spektakl Dziady cz. II w wykonaniu Teatru Gimnazjum 29


Muzeum Fabryki, Manufaktura – 11 stycznia

Muzeum Fabryki zaprasza na specjalny Karnawałowy SWAP , czyli wymianę szafy.

Najbliższe spotkanie odbędzie się tradycyjnie w sobotę, 11 stycznia, o godzinie 11:00, na górnej sali Muzeum Fabryki.

Odbywający się dzień przed 22. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy swap będzie wyjątkowy, gdyż dochód ze wstępu na spotkanie zostanie przekazany na rzecz Orkiestry.

Tak jak zwykle, zachęcamy do przynoszenia zarówno strojów, jak i dodatków. Impreza swapowa jest znakomitą okazją, aby odświeżyć swoją garderobę, znajdując coś w zamian dla siebie. Wśród przyniesionych ubrań można znaleźć prawdziwe perełki. W trakcie spotkania można także skorzystać z porady stylistycznej, poznać najnowsze trendy oraz nowości ze świata mody.

Wstęp w całości przekazany na WOŚP: 5zł, uczestnicy programu baby Bum: symboliczny 1 zł. Uwaga! Osoby, które wpłacą dowolną, wyższą opłatę dostaną w prezencie ekologiczną torbę z logo Muzeum Fabryki lub serduszkiem WOŚP.


Aktualizacja – 8.01.2012 g. 13:05

Zobacz także:

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – serwis specjalny

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
puszka_wop
Zobacz co powinien posiadać wolontariusz podczas WOŚP
WOP_2010_KS_U
Koszykarze zagrają dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
wosssp
WOŚP 2016 w Łodzi – informator
1 Komentarz
  • Shakira
    5 stycznia 2015 at 19:11

    Wszystkim którzy przyjeżdżają na Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz na inne łódzkie wydarzenia, serdecznie polecam tanie i domowe miejsce noclegowe – Hostel Cynamon (http://cynamonhostel.pl/). Im więcej nas kwestujących będzie, tym więcej ludzi potrzebujących otrzyma pomoc! pozdrawiam

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*