niebostan_glowneKilkudziesięciu obficie i smacznie posilonych gości oraz niemal 700 złotych zebranych dla Schroniska w Korabiewicach to idealne podsumowanie kolejnej edycji Wegańskiego Śniadania w Niebostanie.

Duży wybór rozmaitych dań, w tym hummusów, warzywnych past, pasztetów, sałatek, surówek i apetycznych słodyczy zaspokoił apetyty wszystkich gości, którzy i tym razem hojnie wsparli beneficjenta charytatywnej akcji – schronisko mające pod opieką kilkaset zwierząt, wśród których znajdują się psy, koty, konie, krowy, świnie, kozy, ale także niedźwiedzie i wilki.

Kuchnia wegańska, podobnie jak wegetariańska charakteryzuje się wyłączeniem z jadłospisu mięsa, jednak w odróżnieniu od tej drugiej, także innych produktów odzwierzęcych, w tym produktów mlecznych, jaj i miodu. Weganie nie chcą w żaden sposób wykorzystywać zwierząt, stąd też pomysł organizatorów na przeznaczenie całego dochodu z wegańskich spotkań w Niebostanie na pomoc zwierzętom żyjącym w schronisku.

Potrawy, których można było spróbować przygotowane zostały w większości przez samych Organizatorów, jednak każdy kto chciałby wesprzeć akcję nie tylko finansowo, może przygotować i przynieść ze sobą własne dania.

DSC_8148

Wieści o kolejnych edycjach wypatrujcie na fejsbukowym profilu Niebostanu oraz w plastrowym Kalendarzu Imprez!

 ***

Niebostan to połączenie klubokawiarni, antykwariatu i klubu muzycznego. i jednocześnie… pierwszy zwycięzca przetargu na lokale dla kreatywnych. Od godz. 12 zaprasza na kawę. Nieco później – na Czarnego Kota ( piwo z Radomia) lub coś mocniejszego w wyjątkowo niekulturalnych cenach. Przez cały dzień można tam zarówno kupić jak i po prostu poczytać książki. Na półce w kształcie drzewa deponowana jest jedynie dobra literatura. W Niebostanie organizowane są koncerty muzyki alternatywnej, warsztaty, wykłady i spotkania z pisarzami.

(Tekst – Mat. Prasowe; Fot. Agata Kobierska)

 

Więcej o tym gdzie smacznie zjeść w Łodzi w zakładce “Łódź na widelcu!”

 PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
glowne_natura_fud
Targi beECO & Natura Food 2014! (foto)
DSC00042
Łódź na widelcu: Faszerowane skrzydełka z pieczonymi ziemniaczkami
DSC00081
Łódź na widelcu!: Sernik mandarynkowy

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*