Serdecznie zapraszamy na półfinał konkursu Miss Polonia 2019. Finalistki tegorocznej, jubileuszowej edycji wyborów poznamy w piątek, 5 lipca w trakcie półfinałowego castingu w Miejskiej Arenie Kultury i Sportu w Łodzi.
W eliminacjach weźmie udział blisko 200 dziewcząt z całej Polski. Są to laureatki konkursów regionalnych, jak i kandydatki wyłonione w ramach castingu online. W ramach półfinału kandydatki będą miały indywidualne rozmowy z jury w którym zasiądą m.in. Miss Polonia 2018 – Milena Sadowska i I Wicemiss Polonia 2018 – Martyna Górak, reprezentantka Polski w konkursie Miss Intercontinental 2019. Kolejnym etapem będzie prezentacja wszystkich dziewcząt w kostiumach kąpielowych.

Za organizację i realizację wyborów Miss Polonia odpowiedzialna jest Agencja IGO-ART z Łodzi.

Harmonogram Półfinału Miss Polonia 2019
• 9:00 – 11:30 Przegląd OPEN – wyłonienie półfinalistek ze zgłoszeń online
• 12:00 – 14:30 Indywidualne rozmowy z półfinalistkami
• 15:00 Prezentacja półfinalistek w kostiumach kąpielowych
• 16:30 Ogłoszenie wyników półfinału Miss Polonia 2019

Miss Polonia ma 90 lat

Miss Polonia to jeden z najstarszych konkursów piękności na świecie, którego obecny kształt i misja zostały oparte na 90-letniej tradycji organizacji wyborów najpiękniejszej Polki. Kiedy literat Tadeusz Boy-Żeleński wymyślał nazwę „Miss Polonia”, nie mógł przypuszczać, że będzie częścią wydarzenia, które osiągnie międzynarodowy sukces, a także skupi na sobie uwagę milionów obserwatorów z całego świata.

Konkurs Miss Polonia szczyci się bogatą i wieloletnią tradycją. „Miss Polonia posiada ogromną dozę wdzięku. Ma jasną, polską twarz i zgrabną dziewczęcą postać. Bądźmy pewni, że wzbudzi zachwyt w Paryżu”. To werdykt jury podczas pierwszych wyborów Miss Polonia odbywających się w 1929 roku w Warszawie. W tym roku konkurs obchodzi swoje 90-lecie.
W ciągu 90 lat istnienia konkursu, tytuł i koronę Miss Polonia nosiło aż 40 Polek. Korona jest trofeum przechodnim, natomiast tytuł przyznawany jest dożywotnio. Królowa otrzymuje wyjątkowe trofeum – bursztynową koronę, specjalne zaprojektowaną z myślą o Najpiękniejszej Polce. Laureatki Miss Polonia reprezentują nasz kraj w najważniejszych, międzynarodowych konkursach piękności na świecie: Miss World, Miss Universe i Miss Grand International.

Dla wielu Polek konkurs Miss Polonia był początkiem wspaniałej kariery: Aneta Kręglicka, Ewa Wachowicz, Bogna Sworowska, Rozalia Mancewicz, Marcelina Zawadzka, Paulina Krupińska, Izabella Krzan, Agata Biernat i wiele innych. Obecnie panującą Miss Polonia jest Milena Sadowska.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_1576_kopiuj
Miss Uniwersytetu Medycznego w Łodzi 2018 (foto)
Finał Miss Polonia Województwa Łódzkiego 2019
08062013_455
Juwenalia PŁ 2013: Miss Mokrego Podkoszulka (foto+wideo)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*