Jeszcze nie opadły emocje po finale Miss Polonia 2020, który odbył się w Łodzi, a tegoroczne laureatki już zakasały rękawy i rozpoczynają działania charytatywne. Wielkanocna sesja zdjęciowa była okazją do zaplanowania akcji pomocy dla Julki – podopiecznej fundacji Dom w Łodzi, u której zdiagnozowano aplazję szpiku.

Najpiękniejsze Polki – Natalia Gryglewska, Miss Polonia 2020/2021, Klaudia Wonatowska, I Vicemiss Polonia 2020/2021, oraz Faustyna Wespińska, II Vicemiss Polonia 2020/2021 – spotkały się w Łodzi, aby zainaugurować swoje panowanie wielkanocną sesją zdjęciową. Towarzyszyły im również Karolina Bielawska, Miss Polonia 2019, oraz Klaudia Plesiak – Miss Polonia Województwa Łódzkiego 2020.

– Miło było spotkać się w gronie przyjaciół z jednej sceny i powspominać niedawne wydarzenia – mówi Natalia Gryglewska – Z każdym kolejnym dniem coraz bardziej zdajemy sobie sprawę z naszego sukcesu, oswajamy się ze swoimi tytułami, ale jednocześnie planujemy swoje działania na ten rok. Bycie laureatką Miss Polonia to nie tylko wyróżnienie, ale i przywilej. Daje to nam platformę do działań społecznych, z których słynie ten konkurs. Z głową pełną pomysłów dołączamy więc do prężnie działającej akcji „Korona z głowy”, którą zapoczątkowała moja poprzedniczka, Karolina Bielawska.

Pierwsza edycja akcji „Korona z głowy” odbyła się w zeszłoroczną Wielkanoc. W odpowiedzi na pandemię agencja IGO-ART, organizator Miss Polonia, oraz laureatka z roku 2019, Karolina Bielawska, postanowiły przygotować paczki ze środkami ochrony osobistej i prezentami dla podopiecznych łódzkich placówek pomocowych.

– Przy pierwszej edycji „Korony z głowy” nikt nie przewidywał, że pozostanie ona aktualna i potrzebna w 2021 roku. Działamy jednak dalej i dzięki wsparciu partnerów akcji możemy nieustająco nieść pomoc potrzebującym – mówi Karolina Bielawska – Nasze działania skupiają się na instytucjach, których funkcjonowanie zostało utrudnione przed pandemię – również w zakresie prowadzenia zbiórek.

Tym razem Biuro Miss Polonia skupia całą moc wielkanocnej akcji na pomocy Julce, podopiecznej fundacji Dom w Łodzi. Julka jest dotknięta zespołem wad genetycznych, które spowodowały aplazję szpiku. Co miesiąc lekarze przetaczają jej krew, ponieważ nie reaguje na żadne dostępne leki.

– Z prośbą o pomoc zwróciła się do nas zaprzyjaźniona Fundacja Dom w Łodzi, którą od lat otaczamy opieką. Znamy Julkę osobiście – to niesamowita dziewczyna, pełna dobrej energii i siły. Było dla nas oczywiste, że angażujemy się na sto procent i wspólnie zawalczymy o zdrowie i życie Julki – mówi Jagoda Piątek-Włodarczyk, dyrektor Konkursu Miss Polonia.

Z uwagi na choroby Julki przeszczep szpiku niesie ze sobą zbyt duże ryzyko. Pomóc może tylko terapia lekiem Revolade – ta jednak jest nierefundowana. Łączny koszt półrocznej terapii to 72 tysiące złotych, nieosiągalny dla mamy zastępczej Julki. Pani Monika adoptowała Julkę, będąc jej opiekunką w Domu Dziecka Fundacji „Dom w Łodzi”.

Laureatki Miss Polonia nagłaśniają sprawę w swoich social mediach. Leczenie trzeba podjąć jak najszybciej, dlatego liczą również na wsparcie czytelników. Zbiórkę można znaleźć na stronie domwlodzi.org.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
5czerwca_201
Miss Polonia Plastra Łódzkiego – zadaj pytanie
IMG_9937_kopia
Miss Polonia Województwa Łódzkiego 2017 (foto)
AnnaMiller4a
Anna Miller na World Miss University 2013

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*