TLOTY4Angelika Lipa, pochodząca z miejscowości Krasnystaw (woj. Lubelskie) zdobywczyni tytułu The Look Of The Year Photogenic 2012 podczas polskiej edycji tego konkursu została zwyciężczynią światowego finału THE LOOK OF THE YEAR 2012.

Wielka gala odbyła się 8 grudnia w Katanii na Sycylii. The Look Of The Year to najstarszy i najbardziej prestiżowy międzynarodowy konkurs dla modelek.

Angelika Lipa ma 17 lat i jest zodiakalnym strzelcem. Jej hobby to modeling, muzyka, śpiew oraz gra na flecie poprzecznym. Jest uczennicą Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie. Ma 176cm wzrostu i wymiary 86-60-88. Możliwość reprezentowania naszego kraju w The Look Of The Year 2012 zapewnił jej udział w ogólnopolskiej edycji konkursu, której finał odbył się w maju br. w Łodzi. Angelika w nagrodę otrzymała kontrakt z renomowaną agencją modelek w Mediolanie: „To wspaniały prezent na moje urodziny, które obchodzę 9 grudnia” – powiedziała zaraz po zwycięstwie.

joomplu:46356

Tegoroczny światowy finał 29. edycji The Look Of The Year odbył się we Włoszech. Wzięło w nim udział 70 kandydatek z całego świata w tym 7 laureatek polskiej edycji konkursu, które zostały wysoko ocenione przez organizatorów i współpracujące z The Look Of The Year agencje modelek.  Na finale kandydatki na top modelkę zaprezentowały kolekcje włoskich projektantów m.in.: Anton Giulio Grande, Azzurra di Lorenzo, Atelier Persechino, Giuseppe Fata, Tatjana I saj, Miss Bikini. Finał poprzedziło tygodniowe zgrupowanie we Włoszech.

The Look Of The Year to niezwykle ważne wydarzenie o zasięgu globalnym, którego celem przewodnim jest wyselekcjonowanie i wypromowanie nowych twarzy w świecie modelingu. W konkursie swoją karierę rozpoczynało wiele światowych top modelek, a także Polka, Kasia Smutniak. Polska edycja to wyjątkowa gala projektantów (w 2012 m.in. Maciej Zień, Teresa Rosati, Michał Starost, TOMAOTOMO) podczas której wybierana jest modelka The Look Of The Year Polska.

W 2010 roku, decyzją międzynarodowego jury The Look Of The Year wygrała kandydatka z Polski, 16-letnia Karolina Mikołajczyk. Po konkursie rozpoczęła ona współpracę m.in. z Roberto Cavallii, Dolce&Gabbana, Yamamay, Just Cavalli, Zeki, Le Rock, Levis, L’oreal, Axe, Massimo Rebecchi, Custo Barcelona, Branderry. Ma za sobą kontrakty w Mediolanie, Stambule i Barcelonie. Taka sama droga i  kariera czeka teraz tegoroczną zwyciężczynię, Angelikę Lipę – trzymamy kciuki!


/ fot. Biuro The Look Of The Year

Zobacz także:

The Look Of The Year 2012 (foto)

The Look Of The Year 2011 – półfinał (foto)

The Look Of The Year 2010 w Łodzi (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Plakat_Miss_Polonia_Nastolatek_2015
Miss Polonia Nastolatek Województwa Łódzkiego 2015
korona3
Zostań Miss Classic Beauty Poland 2014
Finaliści The Look Of The Year 2018 (foto)
1 Komentarz
  • Robert
    9 grudnia 2012 at 21:34

    Przepiękna, zjawiskowa, niesamowita. Polacy ją znienawidzą.

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*