Od soboty, 20 marca, górna część Piotrkowskiej to lokalizacja 120-metrowej pracowni i sklepu z roślinami. Jest to największe tego typu miejsce w Łodzi, którego adres powinni zapamiętać wszyscy lokalni miłośnicy kwiatów doniczkowych.

W ofercie „Roślinnika” znajdują się bowiem nie tylko najbardziej pożądane i unikatowe rośliny doniczkowe, ale też akcesoria niezbędne do zadbania o domową zieleń. Dodatkowo łodzianie odwiedzający lokal przy Piotrkowskiej 230 mogą liczyć na specjalistyczne porady, a w przyszłości skorzystać z tematycznych warsztatów.

Właścicielką „Roślinnika” jest Dominika Tomalak-Wacławska, inicjatorka “łódzkich wymianek roślin”, a także jedna z organizatorek popularnych targów na Starym Rynku pod tą samą nazwą. Działania integrujące łódzką społeczność doniczkowych pasjonatów, a także zaangażowanie w miejskie akcje, Dominika połączyła z prowadzeniem stacjonarnego sklepu na Gdańskiej, który jednak okazał się zbyt mały. Łodzianie docenili różnorodność gatunków i możliwość zyskania specjalistycznych porad odnośnie pielęgnacji kwiatów doniczkowych w starym punkcie. Teraz pięciokrotnie większy Roślinnik pomieści jeszcze więcej różnych odmian roślin i o wiele większy wybór akcesoriów oraz gadżetów, a dodatkowo pozwoli na organizowanie tematycznych warsztatów. Właścicielka sklepu ma głowę pełną pomysłów.

Powiększenie pracowni okazało się świetnym pomysłem – przez cały weekend inaugurujący otwarcie sklepu sprzed drzwi Roślinnika nie znikała kolejka chętnych. Łodzianie znajdą tu najbardziej pożądane obecnie monstery, kalatee, strelicje czy syngonium, czyli inaczej popularną zroślichę, a także mniej spotykane mimozy wstydliwe, unikatowe odmiany monstery czy sezonowe oliwki, drzewka cytrusowe, eukaliptusy. W ofercie nie zabrakło lokalnych akcentów i łódzkich rękodzielników. Nabyć tu można ręcznie robione kwietniki i makramy, donice z trwałego papieru, czyli tzw. waschpapy, roślinne notesy z pracami łódzkich ilustratorek, oryginalne karty okolicznościowe Agnieszki Kumańskiej, słynne niesparowane skarpety z kwiatowymi motywami, roślinną biżuterię oraz świece sojowe. Oprócz tego Roślinnik współpracuje z polskimi markami produkującymi akcesoria m.in. donice ceramiczne czy podpory do roślin.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Tutti Santi – nowa pizzeria od Mistrza Europy
OTWARCIE
Manufaktura Czekolady (foto)
Deseo Tapas Bar już otwarty! (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*