Klockownia_otwarcie_w_Piotrkowie_5W galerii Focus Mall w Piotrkowie Trybunalskim (I piętro obok kina Helios) działa Klockownia – prawdziwe królestwo klocków i druga placówka dynamicznie rozwijającej się w Polsce sieci centrów edukacji i zabawy. Nieprzebrana ilość klocków dostosowanych do dzieci w każdym wieku oraz zajęcia edukacyjne z ich wykorzystaniem sprawiają, że Klockownia to miejsce, które trzeba odwiedzić, a nawet bywać tam regularnie. 

Wbrew pozorom klocki to nie tylko dobra zabawa, ale także edukacja, ponieważ dzieci najwięcej uczą się właśnie podczas zabawy.  Nazwy klocków dostępnych w Klockowni brzmią naprawdę niesamowicie – K’nexy, Smartmaxy, Geomagi, matematyczne multiklocki, Cuboro i wiele innych. Są one świetnym materiałem do nauki przedmiotów ścisłych czy podstaw architektury.

– Pomysł na Klockownię zrodził się z pasji do klocków. Ich układanie to na pewno dobra zabawa. Dla nas ważniejsze jest jednak to, że dzieci przy okazji bardzo dużo się uczą. Klockownia to miejsce, gdzie klocki występują w roli narzędzia edukacyjnego. Najlepsze efekty są wtedy, gdy dziecko nie jest świadome tego, że się uczy. Klocek może służyć za budulec cząsteczki, klocki można mierzyć, ważyć, przykładać do siebie oraz oczywiście tworzyć za ich pomocą różne przedmioty. Dzięki temu uruchamiany jest cały szereg operacji w obszarze myślenia poznawczego i abstrakcyjnego – klocki pomagają naszym dzieciom się rozwijać oraz osiągać lepsze efekty w nauce – podkreśla dr Małgorzata Turczyk, pedagog i dyrektor programowa Klockowni.

Klockownia, która otworzyła się w Piotrkowie jest większa od warszawskiej (aż 500 m²), dzięki czemu znajdziemy tu nowe atrakcje, takie jak „Strefa Żurawia”, gdzie z użyciem specjalnego dźwigu można tworzyć klockowe budowle na wysokościach. Klockownia to miejsce dla każdego – zarówno dla małych wielbicieli klocków, jak i starszych, a nawet dorosłych, bo bawić się razem z dziećmi mogą także rodzice.

– Wszystkich rodziców zachęcamy do tego, żeby dołączyli do bawiących się dzieci. Mamy np. specjalne strefy „Na cztery ręce” i „Majster w akcji” gdzie kluczem do sukcesu jest współpraca. Tu powstają akwedukty, piramidy, mosty i wielkie budowle sięgające nawet trzech metrów wysokości! Jednak oprócz budowli powstaje tu coś, co jest dużo ważniejsze – powstają więzi. Zachęcamy wszystkich rodziców do budowania więzi, ponieważ to najtrwalsza budowla, którą można stworzyć w swoim życiu – opowiada Małgorzata Turczyk.

W Klockowni wiele atrakcji znajdą również najmłodsi wielbiciele klocków. Na maluchy od dziewiątego miesiąca życia czekają m.in. JollyHeap – miękkie i lekkie klocki łatwo łączące się ze sobą poprzez magnesy. W strefie „Małe paluszki” zabawa klockami sprzyja m.in. rozwojowi motorycznemu oraz wspiera naukę kolorów, kształtów i relacji przestrzennych. Z kolei starsze dzieci na pewno znajdą coś dla siebie w strefie „Majster w akcji”, gdzie poprzez wznoszenie fantastycznych konstrukcji doskonali się umiejętność logicznego myślenia, a także przyswajania podstawowych pojęć matematycznych i fizycznych. W ofercie Klockowni znajdziemy także szeroki wybór warsztatów od matematyki i geometrii, przez architekturę, zajęcia językowe aż po wprowadzenie do nauk ścisłych i robotyki.

– Ofertę warsztatów edukacyjnych kierujemy zarówno do rodziców, jak i do szkół oraz przedszkoli. Znajdziemy tu warsztaty wspierające podstawę programową – zapraszamy na zajęcia chociażby z matematyki czy geometrii przestrzennej, a także Science lab, gdzie zachęcamy do wspólnego eksperymentowania w obszarze fizyki czy chemii. Dla prawdziwych pasjonatów budowli przygotowaliśmy zajęcia przekazujące wiedzę z podstaw architektury – zaprasza Małgorzata Turczyk.

Za rozwój oferty Klockowni odpowiada zespół specjalistów z różnych dziedzin: metodyków, architektów aktywności edukacyjnych, pedagogów, fizjoterapeutów oraz naukowców specjalizujących się w przedmiotach takich jak matematyka czy fizyka. Wspólnie udało się im stworzyć wyjątkowe miejsce, dopracowane w każdym szczególe.

Adres:
Galeria Focus Mall (I piętro obok kina Helios)
ul. Słowackiego 123, Piotrków Trybunalski

Godziny otwarcia:
Pon-sob.: 9:00-21:00
Niedz.: 10:00-20:00

Wstęp:
pon.-czw.
1 h – 18 zł
2 h – 30 zł
3 h – 38 zł

pt. – niedz. i święta
1 h – 22 zł
2 h – 35 zł
3 h – 45 zł

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
OFF_Lodzkie_Burgery_logo
Łódzkie Burgery – Nowy lokal w OFF Piotrkowska!
Kraina wschodnich przysmaków w „górnej” Piotrkowskiej
OFF_Spoldzielnia_logo
Poznaj Spółdzielnię pełną smaków!

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*