i-sabotazystaSięgam po kartę postaci. Losuję. Jest! Krasnolud! To znaczy, że będę dążyła do zbudowania tunelu tak, aby pierwszą dostać się do skarbu i zgarnąć jak najwięcej złota. Rozglądam się po innych graczach – kto jest sabotażystą? Kto będzie robił wszystko byśmy my, kopacze, nie dotarli do skarbu?

Jeśli my nie podołamy, to sabotażysta zgarnie złoto. Tak nie może być! Nie mogę do tego dopuścić! Mam 6 kart w ręce, mogę ułożyć kolejną kartę tunelu, mogę zburzyć istniejący tunel, rozbić latarnię lub wózek innego krasnala uniemożliwiając mu dalsze kopanie lub naprawiać sobie lub komuś innemu zepsute wcześniej wspomniane sprzęty. Niczym Indiana Jones wśród krasnoludów przemierzam korytarze unikając sypiącego się gruzu by w końcu odnaleźć upragniony skarb! Tylko kto jest sabotażystą? Kto mi sypie gruz pod nogi? Mam pewne podejrzenia – ten koleś po lewej ostatnio położył kartę tunelu w totalnie irracjonalną stronę. A masz! W następnej turze już nic nie zbudujesz! Tak, wydaje mi się, że mam rację. Dzięki jego unieruchomieniu jakoś tunel idzie do przodu bez większych zawalisk. Docieram do skarbu. Jest mój… My precious! Jeszcze dwie tunelowe kolejki i zobaczymy kto zbierze najwięcej samorodków.

Lekka, łatwa i przyjemna gra karciana z grupy G3. Na początek przygody z grami wręcz wyśmienita. Jest łatwa do wytłumaczenia, jeszcze łatwiejsza do zagrania i zapamiętania zasad. Z kolei dla doświadczonego gracza jest rewelacyjna, bo sprawia tyle samo przyjemności niezależnie od tego, czy gramy dopiero 2 raz czy 58. I ta interakcja! W tym wypadku relacje są niesamowicie rozwijane – mamy dużo śmiechu i jeszcze więcej sytuacji sprzyjających komentowaniu i rozmowie.  Dla kogo taka gra? Dla absolutnie każdego. Mamy elementy strategii, kooperacji, negatywnej interakcji, planowania, kombinowania, logicznego myślenia. Odnajdą się w niej dziesięciolatki, ich rodzice, i znajomi na imprezie. Rozgrywka trwa o koło 20-40 minut. Wszystko zależy od tego jak bardzo zaangażujemy się w nasze tunele oraz ile osób będzie grało. Jest to bowiem gra przeznaczona dla 3 do 10 graczy.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
komplet
Domek – rodzinna gra planszowa
Komiksy paragrafowe – inny wymiar rozrywki
CARDBLOCKS – kartonowe eko klocki konstrukcyjne

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*