KF_cover-e1392387367832Wydawnictwo Black Monk Games znane przede wszystkim z takich tytułów jak Munchkin, Tak Mroczny Władco czy Gwiazdy Są W Porządku już w drugiej połowie 2014 roku przedstawi na polskim rynku nowy tytuł ze świata Mitologii Cthulhu – Kingsport Festiwal.

Czy podobnie jak w Arkham Horror przyjdzie nam walczyć z potworami? Czy będziemy starać się zbawić świat? Albo chociaż uratować Arkham przed Przedwiecznymi? Otóż – NIE! Mechanika gry wzorowanej na opowiadaniu H. P. Lovecrafta Festiwal w prawdzie owiana jest tajemnicą niczym rytuały kapłanów czczących Przedwiecznych Bogów, wiadomo jednak, że potencjalny gracz będzie mógł się wcielić właśnie w kultystów a jego przeciwnikami będą walczący o zbawienie świata bohaterowie. Nic to jednak, gdy jako guru kultystów gracz będzie miał szansę na zawładnięcie owianym horrorami Arkham City oraz przywołanie Przedwiecznych Bogów na swoje zachcianki by wykorzystać ich koszmarne zdolności.

Jedno jest pewne – tytuł na pewno przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom przedwiecznej grozy twórczości H.P Lovecrafta i kultowej już gry Arkham Horror czy Posiadłość Szaleństwa. Na pewno dużym plusem tej gry będzie to, jak daleka będzie ona właśnie od wspomnianego powyżej tytułu. Tutaj my będziemy „tymi złymi” – a w przypadku „Gwiazdy są w porządku” wypadło to bardzo dobrze. Poza tym może znajdziemy w tej grze to co niektórzy lubią czyli zdrową rywalizację i możliwość wbicia przyjacielowi macki w plecy? W końcu właśnie na o to chodzi w większości gier Black Monk.

Będzie to premiera globalna, do której zaproszono najistotniejsze wydawnictwa w branży na świecie, by w tym samym czasie przedstawiły grę autorstwa Andrea Chiarvesio oraz Gianluca Santopietro. Nie ma zatem możliwości zaczerpnięcia informacji o grze z anglojęzycznych serwisów, czy wcześniejsze zamówienie gry w tymże popularnym języku. Kingsport Festiwal na kilka miesięcy przed światową premierą miało być dostępne do przetestowania na Pyrkonie: największym w Polsce festiwalu fantastyki. My tam byliśmy, grę przetestować chcieliśmy i recenzję popełnić. Wszystko po to byście wy, drodzy fani z zapartym tchem czekali na premierę, a w swoim czasie z chęcią zakupili ją właśnie w OtoGryPlanszowe.pl. Niestety jednak gry tej na Pyrkonie zabrakło. Nic to jednak, bo i tak z niecierpliwością czekamy i prędzej, czy później w Kingsport Festiwal zagramy!

A co o samej grze pisze producent?

Masz już dość ratowania ludzkości? Złóż hołd Mitom Cthulhu i wciel się w cichego wędrowca odprawiającego bluźniercze rytuały by urzeczywistnić niewyobrażalne horrory. Tym razem to na Twojej drodze staną walczący o dobro bohaterowie z Mitów, a Twoim zadaniem jest ich pokonać. Odważysz się?

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Escape Quest – daj się porwać!
CARDBLOCKS – kartonowe eko klocki konstrukcyjne
Komiksy paragrafowe – inny wymiar rozrywki

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*