Łódzkie Zoo zachęca firmy do działań w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu. W ich ramach można między innymi adoptować wybrane zwierzę z ogrodu zoologicznego, wzbogacić wybieg czy pomóc podczas transportu zwierząt.

Społeczna odpowiedzialność biznesu to nowoczesny sposób zarządzania firmą. – Polega on na dobrowolnym włączaniu się w działania społeczne i charytatywne. Dzięki temu można wiele zyskać. Włączając się w różnorodne akcje, na przykład sadzenie drzew czy adopcja zwierząt, możemy pomagać, a jednocześnie promować własną firmę. To wszystko przekłada się na integrację pracowników – to świetny sposób na zwiększenie ich motywacji i satysfakcji. Wspólne działania zawsze łączą. Jestem przekonany, że warto skupiać się na tym, co dzieje się wokół nas i angażować się w różnorodne działania – przekonuje wiceprezydent Łodzi, Adam Pustelnik.

Łódzki Ogród Zoologiczny przygotował specjalny program sponsorski dla firm, w ramach którego można adoptować wybrane zwierzę. – Mamy trzy pakiety – brązowy, srebrny i złoty. Wszystko zależy od tego, jaką kwotę firma jest w stanie przeznaczyć na ten cel. Każdy z pakietów wiąże się z określonymi profitami. Możemy również przygotować indywidualny pakiet sponsorski – mówi prezes Zoo, Arkadiusz Jaksa.

Do programu dołączyło kilka firm, które opiekują się między innymi surykatkami, tapirami oraz bocianami. Inkaso Wec S.A. od kilku lat wspiera żyrafy. – Od lat współpracujemy z Łódzkim Ogrodem Zoologicznym. Nasza firma mieści się w Łodzi, więc jesteśmy z tym miejscem mocno związani. Nasi pracownicy cieszą się, że włączyliśmy się w taką szczytną akcję. W ten sposób możemy również pokazać taką ludzką twarz swojej firmy. Zachęcamy do tego również innych. – mówi Sylwia Pastusiak-Brzezińska, wiceprezes zarządu firmy Inkaso Wec S.A.

Oprócz programów sponsorskich, łódzkie Zoo zachęca firmy również do wspierania ogrodu w innych formach. – To może być na przykład pomoc podczas transportu zwierząt. W tym roku chcemy sprowadzić do ogrodu sporo nowych gatunków, ze względu na otwarcie Orientarium, między innymi słonie, orangutany czy gawiale. Takie wsparcie na pewno nam się przyda – mówi wiceprezes Zoo, Tomasz Jóźwik.

Szczegółowe informacje na temat programów sponsorskich oraz innych form współpracy można znaleźć na stronie zoo.lodz.pl.

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Trwa generalny remont zabytkowej willi Otto Haesslera (foto)
Nowe miejsca do rekreacji w Łodzi (mapa)
Projekt Od:Nowa Parku Helenów (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*